[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: cotro
Forum Index » Profile for cotro » Messages posted by cotro
Message
Multumesc pentru raspunsuri!
Nu am gasit topic pe forum despre ei :-??
zvarr wrote:Flowerhornii mei servesc regulat Atvitol si nu am avut nici un fel de problema cu ei. Acum depinde si cum vrei sa il administrezi, eu le imbib mancarea in el inainte sa dau in acvariu.

Da am inteles ca poti imbiba mancarea in solutie sau sa pui direct in apa solutia.
Mersi, sunt unele persoane de hr?nesc pe?tii cu larve ro?ii în fiecare zi :-??
Cât cost? unul? C? în petshop urî am v?zut doar normali.
ceatza wrote:Din cate stiu eu si cunosc nu sunt hermafroditi trebuie m+f , iar daca o sa ai multi melci o sa fie bine la buzunar

Adic?? La ce te referi?
?i cum se poate controla reproducerea? Adic? s? nu m? trezesc cu un acvariu plin cu melci?
Este de ajuns unul într-un acvariu de 54L?
Daca d?uneaz? cu ceva acvariului, daca are nevoie de hrana special?, cu ce pe?ti este compatibil
Goagalul nu are experienta traita de voi, cu ce beneficii ati avut sau dezavantaje cu el ??
Salut, ce parere aveti despre larvele rosii si despre aceste multivitamine?
Salut, as vrea si eu cateva informatii despre melcii asasini, cine ma ajuta va rog?
Multumesc pt sfaturi!
si cum se planteaza anubiasul? le trebuie fertilizator? co2? e greu de intretinut?
Salut, imi puteti spune va rog ce este materialul filtrant? pentru ce este bun? si ce imi recomandati pentru un acvariu de 54L cu doua filtre Claro 600 + Claro 300?
Salut, am un acvariu de 54L cu doi carasi mici si doi corydoras si ma gandesc sa bag cateva plante usor de intretinut si cu care sa nu am probleme.
Ce ar trebui sa stiu despre Anubias Barteri var. Nana si Echinodorus Bleheri ?
da, o cresc treptat
Salut, am inceput tratarea grisului de pe carasul meu cu Jbl Punktol Plus 125, am schimbat 40% din apa, am pus 5ml de solutie(acvariul meu are 54L) si am setat termostatul sa creasca temperatura apei la 25C.
Ce mai trebuie sa fac? La ce sa ma astept? Il hranesc normal ca si pana acum?
Ce a patit carasul meu de are acele pete albe pe coada? cum il tratez?
am doi carasi si doi sanitari in total
Salut, care este treaba cu radacina de mangrove? Ce benefici are? care sunt dezavantajele?
Are vreun beneficiu? D?uneaz? pe?tilor într-un fel? Sau este doar ornamental? s? se vad? mai frumos noaptea.
Din cate am în?eles este mai mult pt corali.
Banda are lipici pe spate.
 
Forum Index » Profile for cotro » Messages posted by cotro
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com