[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Feedback  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
WDTSTEFF
Junior member
[Avatar]

Joined: 24/08/2010 22:47:42
Messages: 73
Location: bucuresti
IP:
Offline

Multumesc colegului mihaio07 pentru neoni!
Un baiat de nota 10.
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Plecaciuni adanci si fara numar pentru colegul Mugurel, multam frumos pentru pachetelul de primavara!

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
SQD
Junior member

Joined: 10/06/2014 13:55:11
Messages: 7
Location: Iasi, RO
IP:
Offline

Un pachet consistent de plante roscovane si foarte ingrijite de la colegul stefanp.

M.Mihai
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/02/2010 14:59:48
Messages: 632
Location: BUCURESTI P-ta Sudului
IP:
Offline

Multumesc lui stefanp pentru plante. Sunt superbe, am cumparat de-a lungul timpului multe plante de la multi colegi de pe acest forum, dar nu erau asa bine dezvoltate ca le lui stefanp. Se vede ca fertilizantii de firma pe care ii foloseste si-au spus cuvântul. Bravo Stefan, cred ca si tu esti mirat de cum arata plantele tale.
[Email] [MSN]
CreatoR
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/08/2009 14:42:38
Messages: 647
Location: Nicosia, Cyprus
IP:
Offline

Multumesc pentru corali si bonus colegului Mugurel si pt toate sfaturile date

----

My 130L marine aquarium: https://www.flickr.com/photos/47236990@N04/sets/72157652684731282
[Yahoo!]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Plecaciuni adanci si fara numar pentru colegul Mugurel, multam frumos pentru pachetelul de primavara!


Si pentru ca sunt o vita nesimtita, am uitat sa-i multumesc si pentru bonusul neasteptat, melcisorii

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Multumesc colegului Andrei Panaite pentru acvariul donat!

My nano reef



[Email]
gabriel91
Member
[Avatar]

Joined: 23/10/2011 12:23:23
Messages: 235
Location: Targoviste
IP:
Offline

Elis, un om de nota 200! multumesc frumos!

Spunem 1% din tot ce gandim, din 1% jumate mintim!
[WWW]
jacky13
Junior member

Joined: 05/02/2013 21:59:30
Messages: 6
IP:
Offline

Multumesc lui WDTSTEFF plantele si instructiunile! Totul de nota 10.
bulan77
Senior member

Joined: 30/06/2014 08:57:46
Messages: 577
Location: Sibiu
IP:
Offline

Multumesc colegului radu_dragan , pentru pesti! Un om de incredere si foarte generos!



krnk
Junior member

Joined: 24/03/2015 21:31:36
Messages: 26
Location: Bucuresti
IP:
Offline

As dori sa ii multumesc mult lui spawn001 aka Alex, pentru capacul de acvariu. A fost exact ce aveam nevoie la un pret foarte bun, am primit si bonus niste plante. Multumesc inca o data, coleg de nota 10.
[Yahoo!]
RvN
Senior member
[Avatar]

Joined: 26/08/2013 11:50:21
Messages: 1208
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Cu parere de rau sunt nevoit sa dau acest feedback negativ pentru Anca marketing. Mi-a cerut sa ii trimit un skimmer dennerle la pretul oferit de ea de 30 ron, pe care il aveam la vanzare.Am achitat 42 ron pentru a trimite prin posta cu ramburs (12 ron fiind taxe postale), am chitanta. Dupa o saptamana in care mi-a spus ca s-a dus la posta si nu a gasit produsul, m-am dus eu la oficiul postal de unde l-am trimis, cei de acolo au sunat la iasi si au aflat exact oficiul unde ajunsese produsul si mi-au dat si un numar de telefon la care sa sun pentru orice alte detalii. A mai trecut o saptamana in care a avut probleme personale si am avut toata intelegerea. Dupa care, din momentul in care i-am dat adresa oficiului postal unde se afla produsul, numarul de telefon de acolo, au urmat niste discutii absolut fara sens care m-au facut doar sa inteleg ca nu il mai dorea si atat. I-am comunicat costurile de returnare si nu m-a crezut, ba mai mult, imi vorbea de parca m-as fi bucurat la 10 ron ai ei, spunand ca facem prea mult caz pentru 2 lei. In nici un caz nu vorbim de 2 lei, vorbim de 12 ron la expeditie si 12 ron la returnare plus 10 ron taxa postala pentru magazinaj, deja mai mult decat luam pe skimmer. In plus, am sunat la posta din nou pentru el sa aflu unde este, pentru ca ea deja se incurca in minciuni, iar directoarea de acolo mi-a spus ca nu a sunat nimeni ( desi, repet, i-a, dat colegei de forum si numarul de telefon si adresa oficiului postal in repetate randuri). Am expediat acest colet pe 09/03/2015 si pe 09/04/2015 posta din iasi l-a intors automat pe motiv neridicat de catre beneficiar. Multumesc colegei pentru acest gest minunat, si pentru ca m-a ajutat sa pierd niste bani aiurea. Ii stau la dispozitie cu chitantele si numarul de telefon de la oficiul postal din iasi unde a stat coletul meu 1 luna de zile pentru orice alte clarificari sau confirmari ( nu am nevoie de 1 ron din partea colegei) imi voi suporta singur cheltuielile si mi s-a parut corect sa relatez aceasta situatie.

Reef D
Ariath's Reef
Z Pico
Guppy's Lair
Refinement
anutzu21us
Junior member

Joined: 17/03/2015 23:06:31
Messages: 41
Location: Iasi
IP:
Offline

De ce ai achitat 42 ron din care 12 taxe postale, trebuia achitat doar 12 lei, atat.
De ce ai achitat pe langa 12 lei de la inceput, inca 12 lei intorsul, si apoi 10 lei depozitare.

in total ar fi trebuit sa platesti 12 lei transportul si 10 lei depozitul, iar Anca daca ar fi cu bun simt, sa iti achite pierderea materiala, macar atat.
Nu imi place sa ma bag in seama, doar ma simt prost ca traim in aceeasi oala (Iasi)
[Email] [Yahoo!]
RvN
Senior member
[Avatar]

Joined: 26/08/2013 11:50:21
Messages: 1208
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Scuze, dar am tastat eu gresit ca am achitat 42 ron, am scris foarte tarziu si eram foarte obosit. Deci, am achitat dupa cum urmeaza: 12 ron taxa pentru expediere colet cu ramburs, urmand sa primesc 30 ron contravaloarea skimmerului plus 12 ron taxa de ramburs, atat mi s-a cerut, atat am platit, am chitanta de la posta. Pentru ca a stat o luna la oficiul postal fara sa fie ridicat, se intoarce la expeditor cu taxa de retur tot 12 ron plus taxa de magazinaj al coletului 1 ron pentru fiecare zi, iar pentru weekend dublu, cine nu ma crede poate verifica la orice oficiu postal aceste detalii (nu sunt inventate de mine, logic nu?). Deci in total am de achitat 12 ron expedierea coletului, 12 ron returul, 18 ron taxele de magazinaj (10 zile lucratoare + 8 pentru 2 weekend-uri, primele 15 zile sunt gratuite). Facand un calcul sumar am de achitat eu 42 ron pentru a plimba un skimmer pe care l-am cumparat cu 55 ron si vroiam sa il vand cu 30. Intrebarea mea este urmatoarea: unde am gresit eu ca sa achit 42 ron degeaba? Nu ar trebui sa achit nimic, nici macar jumatate, pentru ca nu am trimis cu forta, am trimis la cererea colegei un produs pe care nu l-a mai ridicat.In sfarsit, nu mai conteaza, nu doresc nimic de la colega. Mentionez faptul ca i-am furnizat numarul de telefon de la posta si adresa unde se afla de minim 4 ori, dar nu a avut nici o importanta acest lucru, m-a ignorat total.
Astazi 10/04/2015 am sunat la acelasi numar de telefon de la sediul postal din iasi unde mi s-a confirmat, din nou, ca a plecat coletul inapoi spre bucuresti si ca doar eu am sunat pentru detalii in ceea ce priveste acest colet.
Revin cu specificatia:
- pun la dispozitie chitantele ca sa demonstrez ca nu mint, nu imi pierd timpul cu tampenii si mai ales ca nu vorbim despre ...citez...."o tevatura de 2 lei" cum o considera dansa. Vorbim totusi de aproape 50 ron, timp pierdut si nervi, si chiar o sa fac poze la chitantele de la posta si le atasez acestui feedback, ca sa demonstrez acest lucru, am alte lucruri mult mai importante de facut decat sa dau feedback-uri negative cuiva si sa povestesc din imaginatie.

Pentru mine a fost un gest urat si am tot dreptul sa relatez cele intamplate la rubrica feedback, presupun ca asta ar fi rolul sau.

Si inca o data repet, nu este vorba nici macar de bani, am pierdut mult mai mult in viata asta, este vorba de gest, atitudine si modul in care mi-a vorbit. Doresc o zi frumoasa tuturor si un Paste Fericit, Stefan.

This message was edited 2 times. Last update was at 10/04/2015 10:15:56


Reef D
Ariath's Reef
Z Pico
Guppy's Lair
Refinement
edyr
Senior member

Joined: 23/09/2009 10:18:42
Messages: 680
Location: Iasi
IP:
Offline

Cam "urata" treaba...asteptam si cealalta varianta.

BKA member 551-11
Romanian Killifish Association member 004
www.audiohifi.ro
[Email] [WWW] [Yahoo!]
RvN
Senior member
[Avatar]

Joined: 26/08/2013 11:50:21
Messages: 1208
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Va rog frumos, daca considerati ca am gresit eu cu ceva, sa ma corectati si sa imi spuneti. Dar, eu gandesc in felul urmator, din moment ce fac o oferta pentru un produs si ii cer omului sa mi-l trimita la adresa X, fac tot posibilul sa il ridic, pentru ca eu l-am cerut. Mai ales, ca omul acela imi da un numar de telefon la care sa sun, imi da o adresa unde sa ma duc, de minim 4 ori si timp de 1 luna in cap nu ma intereseaza si in plus mai si comentez cand omul acela se plange de cat plateste din cauza mea, sa imi asum responsabilitatea, nu sa ii cer justificari de ce a platit 12 ron sa il trimit ( pentru ca atat este tariful pentru ramburs de aia), de ce costa 12 ron returul, pentru ca asa a fixat posta romana taxele nu eu, de ce trebuie sa platesc taxa de magazie, pentru ca a stat 1 luna fara sa ridic ce am comandat, de aia, si astea sunt tarifele fixate de posta romana, se pot verifica).
In sfarsit, am obosit cu atatea justificari, va rog sa ma credeti, am vorbit frumos, i-am dat toate detaliile de nu stiu cate ori, am inteles ca a avut probleme cu copiii, si eu am copil, culmea si era si bolnav, dar mi-am facut timp sa ma duc la posta sa ii trimit skimmer-ul atomic, mi-am facut timp sa alerg la posta si sa sun sa vad unde e, ca doar nu il lasam in spatiul cosmic , daca nu l-a mai ridicat, nu? M-am certat cu cei de la posta, am crezut ca ma mint ei, de 3 ori chiar.....citez raspunsul doamnei de la posta " domnule, va rog frumos sa ma intelegeti ca nu a sunat nimeni in afara de dumneavoastra si nu a venit nimeni dupa produs." Numarul de telefon l-am obtinut prin amabilitatea doamnei directoare de la oficiul postal de unde am trimis eu.
Raspunsul colegei a fost ca prima saptamana nu a ajuns ( am inteles, am cercetat, am aflat unde a ajuns, i-am dat toate detaliile necesare, trebuia DOAR sa se deplaseze acolo sa il ridice, sau sa sune macar la numarul ala de telefon.NIMIC)
Apoi probleme personale, apoi blanc. SI CULMEA, cand i-am zis ca este corect sa impartim taxele, am primit raspunsul ca....citez...."sunt bani pierduti mai bine ii da la saraci". Pe ce lume traim fratilor?
Ca aici am simtit ca o iau razna, si m-am enervat si i-am zis ca nu are bunul simt sa ridice produsul si ma mai si minte pe deasupra, si DA, sunt bani pierduti, banii mei din cauza ei.
Ori s-a intors lumea cu fundul in sus ori am luat-o eu razna, si de asta am maturitatea necesara sa accept corectare acolo unde am gresit, daca cineva considera asta. Dupa care, TOT eu mi-am cerut scuze, am zis hai sa o luam de la capat, uite nu trebuie decat sa te duci la x oficiu postal sa il ridici, sa suni la numarul asta NIMIC. dupa 2 insistente mi-a raspuns ca da, sa il cer inapoi ca imi da 10 ron. Incredibil, repet incredibil. Si nu am vrut sa il cer (i-am comunicat si asta) pentru ca atunci cand faci o reclamatie la posta si ceri un colet inapoi mai dai si pentru asta 5 ron, faceti voi dragii mei calculul la ce am zis anterior. Asa ca am asteptat sa treaca luna si sa il trimita oficiul postal din iasi inapoi fara sa mai dau si astia 5 ron. Sa dea naiba, marti ajunge la bucuresti ( am vorbit despre asta si ieri si azi la sediul din iasi, nu de alta dar sa relatez aici fapte concrete nu povesti si cifre aleatorii), cand il primesc il donez, macar sa stiu o treaba.
Nu datorez nici o justificare, dar am promis ca voi pune poze cu chitantele ca sa demonstrez veridicitatea a ceea ce am trancanit eu pana acum, nu de alta dar imi place sa raman cu fruntea sus in orice situatie si nu vreau sa las nici un motiv de interpretare incorecta in ceea ce ma priveste. Consider ca am procedat corect si am facut tot ceea ce tinea de mine. Si putea sa fie vorba de un produs de 10 ron sau de 1.000 ron, nu conteaza. Important ramane sa fim oameni pana la capat.
Mai mult de atat eu alte comentarii nu mai fac.

O zi buna tuturor si multumesc pentru timpul acordat lecturii.

This message was edited 2 times. Last update was at 10/04/2015 11:34:41


Reef D
Ariath's Reef
Z Pico
Guppy's Lair
Refinement
ReBella
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 05/02/2005 03:14:35
Messages: 1789
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Imi pare rau ca treci prin asa ceva, am patit si eu de cateva ori de-a lungul anilor sa mi se intoarca inapoi coletele fara sa fie ridicate... cu diferenta ca plantele vii trimise de mine s-au intors moarte, nu am mai recuperat produsul trimis. Deci se poate si mai rau. Am platit si eu taxele acelea de la posta, pentru returul coletului si pt timpul cat a fost tinut la posta, asa ca iti inteleg nervii si frustrarea. Pacat si de timpul pierdut...

This message was edited 2 times. Last update was at 10/04/2015 11:46:11


Until you find someone worth dying for, you never really live.
RvN
Senior member
[Avatar]

Joined: 26/08/2013 11:50:21
Messages: 1208
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Azi am primit coletul. Am achitat 27 ron plus 12 ron cat am dat la expediere am pierdere 39 ron. Nu a avut bunavointa sa se duca la posta sa il refuze ca asa achitam 3 ron pentru retur.Azi pun si copii dupa chitante cand ajung acasa, nu am reusit din telefon.
 Filename image:33864 [Disk] Download
 Description No description given
 Filesize 856 Kbytes
 Downloaded:  16 time(s)

This message was edited 1 time. Last update was at 11/04/2015 09:10:32


Reef D
Ariath's Reef
Z Pico
Guppy's Lair
Refinement
Laurentiu A
Member
[Avatar]

Joined: 26/01/2009 21:05:36
Messages: 269
Location: Timisoara
IP:
Offline

Si ca sa fim si pozitivi asa de sarbatori, feedback pozitiv lui Broxlin. Super ok pompele. Mersi domnule. Nu ma uita totusi cu factura.
andrei_dum
Member

Joined: 01/02/2006 22:46:58
Messages: 123
Location: craiova
IP:
Offline

feedback negativ user Andre! din Bacau Onesti

Aveti grija la acest user. Comanda pe internet si nu isi achita coletele. I-am trimis pe cuvand coletul cu plantele si .... nimic nici pana in ziua de astazi (dupa doua saptamani) A spus asa : "Am dat comanda si pe forum. Sa nu fie confuzie, ramane aceasta!

Marti cand se deschid bancile o sa pun banii in cont. "

email 2 : " prin posta e ok. o sa merg cel mai probabil poimaine la banca sa iti pun banii. zic poimaine poate se dezmorteste postasul "

email 3 : " a deci platesc ramburs sau merg fuguta la banca? "

email 4 : " Inca nu mi-a ajuns instiintarea de la posta. Ai ideevcare zile dureaza pana ajunge pachetul? "

email 5 : " Scuzele mele, maine in pauza de la pranz o sa merg sa pun banii. Azi au ajuns plantele, m-am dus eu la posta. Multumesc pentru bonusuri "

si gata acum nu mai raspunde. Foarte frumos din partea ta Andre!

This message was edited 1 time. Last update was at 27/04/2015 12:18:35


Acvariul meu : http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/24583.page
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com