[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
acvariu nou 120 litri AJUTOR (scuze celor pe care i-am deranjat)  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
ggsuvi
Junior member

Joined: 21/12/2009 22:34:12
Messages: 47
Location: focsani
IP:
Offline

Craciun fericit si tie .... dar ma descurc aici cu dolly
Ms oricum
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

ggsuvi wrote:Craciun fericit si tie .... dar ma descurc aici cu dolly
Ms oricum


In primul rind, am o mare rugaminte la tine - respecta-mi prietenii si vom ramine si noi doi prieteni. Nu le mai raspunde asa, ca nu ai dreptate sa fi tot tu suparat pe cei care vor sa te ajute.

In al doilea rind, verifica-ti te rog PM-ul pina primesti ceva de la mine. Si putem discuta si pe PM daca ai nelamuriri.

Hai, ca o sa fie bine, ai sa vezi!

Sa ma anunti cind il primesti, te rog, pt ca am probleme cu netul in seara asta.
dodge
Junior member
[Avatar]

Joined: 24/12/2009 21:24:37
Messages: 19
Location: Craiova
IP:
Offline

Am citit tot ce se discuta in acest post si ma distrez de minune.(ma distrez si imi vine sa urlu)
Nu sunt vreun acvarist vechi, am decat 2-3 luni dar credeti-ma ca am citit toate articolele posibile de pe net si am cautat pe google de fiecare data chiar si cele mai banale lucruri si cele mai simple lucruri ca sa nu fac vreo
gresala fatala pt. pestisorii mei si pentru plante,...si cu toate acestea tot sunt o gramada de probleme in acvariul meu..........................................ma gandesc ce se va intampla la tine in acvariu daca nici macar nu asculti ce iti spun persoanele care vor sa te ajute
De fiecare data cand am intrebat pe cineva despre un lucru si mi-a zis ca tre` sa fac intr-un anumit fel, chiar daca mie nu imi comvenea ca imi stricam aspectul sau alceva in acvariu,l-am facut pt ca acesti oameni nu isi pierd timpul cu aceste lucruri pur si simplu asa ca sa se distreze cu tine.
Sfatul meu: Cati bani ai dat pe plantele alea de plastic?...nu conteaza aruncale la gunoi si zici ca ai fumat,sau ai fumat mai mult(eu am numai plante naturale in acvariu am 3 neoane de 18 respectiv 20W am co2 am substrat le dau feropol si feropol24 si tot am alge...si crede-ma ca mor de ciuda cand vad ca algele isi fac aparitia si chiar se dezvolta....Sa cumperi plante frumoase si destule pt acvariul tau de 120 l nu o sa te coste enorm..maxim 40ron(pt inceput bineinteles),o galeata de substrat este maxim 50 ron si pt. inceput atat....si crede-ma ca este foarte interesant cum plantele se dezvolta pe zi ce trece....peste substrat pune niste pietris de rau(o iei prin cel mai apropiat sat de langa orasul tau si gasesti o gramada de pietrisi la o poarta..iti ceri voie si iei si tu 4-5kg).

Sper ca nu te-ai suparat pe mine , dar am citit "aproape tot" si chiar m-am enervat putin.
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Gata, nu va mai luati de el ca si-a primit lectia. In primul rind de la mine, apoi de la voi. Adevarul e ca daca cineva nu stie mai nimic despre acvaristica, esti mincat in marea majoritate din pet-shopurile noastre. Ti se da si aia, si aia, ca-ti trebuie, ca nu ,si tu le cumperi...ca de, om mai prieput ca vinzatorul cine sa fie?

Acum are destul de munca cu acvariu si cu cititul. Sa speram ca nu se lasa cu victime...
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com