[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
setare gresita  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
vereb
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/09/2010 11:22:37
Messages: 1228
Location: Iasi/Stuttgart
IP:
Offline

Imi place cum arata acavriul,

fostul user ozy
[WWW]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

vereb wrote:Imi place cum arata acavriul,


Tie ce iti place, cum arata acum acvariul, sau cum arata in trecut.
La cum ai scris tu, se intelege ca n-ai citit nimic din ultima parte a topicului, ci doar faci o apreciere ca ai vazut un acvariu frumos.
Dar niste sfaturi, ceva idei de amenajare, nimic?

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
vereb
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/09/2010 11:22:37
Messages: 1228
Location: Iasi/Stuttgart
IP:
Offline

nenea @alber,fara suparare in ultima vreme vad ca esti mai acid,nu inteleg de ce! (nu interpreta te rog )
normal ca imi place cum arata acum acavriul,am citit de la inceput topicul,are atasate poze ,descrierea cum a inceput setare,ce a folosit ca substrat etc, repet !!! am zis ca imi palce avind in vederea ca a prezentat istoricul lui .
iar nu imi sta in caracter sa spun cum a trebui sa-si amenajeze dpdv estetic,fiecare are gusturile lui si de cit sa aud ca nu e corect asa ori asa,nu ma amestec

fostul user ozy
[WWW]
vereb
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/09/2010 11:22:37
Messages: 1228
Location: Iasi/Stuttgart
IP:
Offline

da imi placea, ma scuzati nenea @alber,am sarit peste 2 anunturi,ori cel putin la mine nu a aparut, de asta si revin,
imi cer scuze @alber,retrag cuvintele,

klauss74 imi pare rau

fostul user ozy
[WWW]
klauss74
Member
[Avatar]

Joined: 02/12/2009 18:48:46
Messages: 115
Location: bucuresti - titan
IP:
Offline

prin drumurile voastre la magazinele de profil din Bucuresti , ati observat sa aiba OTTO ???

faNfaN
[WWW] [Yahoo!]
Zifnab
Junior member

Joined: 04/03/2010 11:47:25
Messages: 39
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am vazut la reef acum 2 saptamani (parca) au in acvariul de la intrare, pe dreapta , o sa-ti sara in ochi acvariul
klauss74
Member
[Avatar]

Joined: 02/12/2009 18:48:46
Messages: 115
Location: bucuresti - titan
IP:
Offline

Zifnab wrote:Am vazut la reef acum 2 saptamani (parca) au in acvariul de la intrare, pe dreapta , o sa-ti sara in ochi acvariul


multumesc de informatie ...

i-a sa vedem care din "sefi" ma baneaza , uite aici valori intr-un bazin , in care nu a mers filtru + co2 + lumina 3 luni etc etc :

no3 - 10
no2 - 0,5
gh - >21
kh -- 15
PH - 8,4

culmea ironiei stiti care e [ nu prostia mea binenteles ] , ca mi sau inmultit tovarasi biciclisti [RCS] , cei pe care cat de curand ii voi muta intr-un "colt de natura"

nu dati cu pietre va rog , ca nu-mi sunt de folos in bazin

This message was edited 1 time. Last update was at 23/11/2010 22:47:55


faNfaN
[WWW] [Yahoo!]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Pai biciclistii se inmultesc saracii, ce sa faca. Iar daca n-au primit nici hrana si au ciugulit si ei ce le-a picat in nas, n-au facut nici prea multa mizerie. In fine.
N-ai spus un lucru, sau n-am fost eu atent. Ce apa folosesti, de la fantana? Mi se pare mare rau k h-ul, chiar si Ph-ul.
NO2 si NO3 sunt ok.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
klauss74
Member
[Avatar]

Joined: 02/12/2009 18:48:46
Messages: 115
Location: bucuresti - titan
IP:
Offline

alber wrote:N-ai spus un lucru, sau n-am fost eu atent. Ce apa folosesti, de la fantana? Mi se pare mare rau k h-ul, chiar si Ph-ul.


nu boss , astea sunt valorile din bazin im momentul de fata , ti-am spus fiind plecat si cu prelungitorul ars , clar nu a mers nimic in bazin ...
in reteaua de apa ,in general am valori de ph ~7.1 si kh ~ 9-11 ...

acum ca au reusit sa supravetuiasca acesti "biciclisti" , trebuie sa le ridic un coltisor frumos de natura in noul setup , pe care sper sa-l realizez cat de curand !!

faNfaN
[WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com