[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
ReBorn - Imi fac acvariu din nou !  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Dalles
Membru banat
[Avatar]

Joined: 29/07/2003 02:16:30
Messages: 2569
Location: Bucuresti-Dr.Taberei
IP:
Offline

PET wrote:Da, asa arata, doar ca ai mei sunt mai portocalii.

Cu un desen asemanator, dar mai portocalii, sunt Hyphessobrycon callistus.


image

[url=http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=10593] )\
>((º>
)/[/url]
PET
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/12/2005 22:41:48
Messages: 92
Location: Timisoara
IP:
Offline

gata..am pus betta intr-un bol. Maine ma scap de ei. Guppy ala portocaliu e tot ciontit la coada... ce sa fac cu el ca sa-si revina ?

Remember: Life is better with animals !
[Email] [Yahoo!]
PET
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/12/2005 22:41:48
Messages: 92
Location: Timisoara
IP:
Offline

Dublu eveniment azi.
Guppy portocaliu giugulit...vad ca traieste...dar coada aia arata oribil De inotat inoata. Betta i-am pus intr-un bol deasupra acvariului. Maine ii dau...dar pana maine ce fac cu ei ? Ii mai bag cate putin in acvariu sub supravegherea mea ?

Al 2-lea eveniment e ca ... am gasit un calisto mort...era lipit de filtru...adica na...la dus curentru si acolo l-am gasit Cred ca o sa dau si calisto-ul alalalt...ca e singur saracu. Si oricum nu prea imi plac. Stau asa pe loc...parca is robotzi... Trebuie sa-mi fac un PET taiat cu gauri si sa-l pun in acvariu pe post de "cresa".... ca nu am "pompa" pt. acvariu celalat mic.

P.S. Si chiar arata nasol guppy-ul ala

Remember: Life is better with animals !
[Email] [Yahoo!]
PET
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/12/2005 22:41:48
Messages: 92
Location: Timisoara
IP:
Offline

Am pus 2 dintre betta ina cvariu. SPer ca am fpus femelele. Am observat ca masculu fugea dupa una... (cat erain un bol) si m-am gandit sa nu ii chinui asa in bol. Si a mai ramas doar masculu.

Cred ca ii pun in boluri diferite pe toti. Chiar n-am chef sa-mi ciuguleasca si guppy-ul albastru. Maine merg la un pet shop sa vad daca ii primesc in schimb.

Cum se va repara coada guppy-ului ?

Remember: Life is better with animals !
[Email] [Yahoo!]
PET
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/12/2005 22:41:48
Messages: 92
Location: Timisoara
IP:
Offline

acum vad ca la suprafata mi-au aparut...pete de bule. Stie cineva de ce ? sunt ca niste nori...

Remember: Life is better with animals !
[Email] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

PET wrote:acum vad ca la suprafata mi-au aparut...pete de bule. Stie cineva de ce ? sunt ca niste nori...

Da-o incolo de treba...Oare chiar nu ai idee ce pot fi "norii" aceia?????
Nu te supara, dar la asemenea intrebari mai mult decit stupide, ai sa gasesti raspunsuri pe masura.

Eu pot sa spun, de exemplu ca e vata de zahar. M-ai crede?

Un ultim avertisment, prietene - potoleste-te. Nu stiu cine esti, nu te cunosc, nu am nimic personal cu tine, dar calci un forum intreg pe nervi. Vezi foarte bine ca vorbesti mai mult singur. Asta chiar nu-ti da de gindit?

Pune mina si documeteaza-te, ca nu e nimeni obligat sau, mai mult chiar. platit sa raspunda unor asemenea aberatii. Cind vei avea o intrebare pertinenta si inteligenta, atunci vom putea sta altfel de vorba. Pina atunci, ia o pauza!!!!!
PET
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/12/2005 22:41:48
Messages: 92
Location: Timisoara
IP:
Offline

Nu...n-am nici un fel de idee. Sunt incepator si cred ca e normal sa pun intrebari la fel de idioate la fel cum sunt unii de pe forumul asta. "Nu stiu cine sunteti, nu va cunosc, nu am nimic personal cu voi, dar" prea faceti pe expertii, iar cand vine unu cu cate o intrebare rapid sariti in sus. Cred ca singurul moderator/admin care mi-a raspuns frumos e Dalles, chiar daca acele poze erau "intunecate, neclare.. ".

Care e faza cu toate acese avertismente ? Va place sa va simtiti admini/moderatori ? Avertisment PENTRU CE ? Ce am incarcat eu exact ? E ILEGAL sa pun intrebari ?

Daca tot vreti sa dovediti cat de buni sunteti raspundeti la orice intrebare, indiferent de gradul de "idiotenie" a acesteia. Cred ca mi se pare chiar foarte logic si ordonat sa-mi pun toate intrebarile in acest topic. Si nu stiu exact cum reusesc sa pun eu "un forum intreg pe nervi". Chair asa incordati sunteti ?

Sunt administrator pe un forum de aproape 4 ani. De 4 ani pa lovesc de intrebari tampite, topicuri in +, neutilizarea functiei search, dar de fiecare data nu ma sfiesc sa raspund frumos, fie cu un link catre topic fie cu o intrebare rapida si la obiect.
Aici este link-ul in caz ca sunteti curiosi. Si nu, nu imi fac reclama la forum.

Threads: 25,916, Posts: 545,896, Members: 8,203


Si hai ca-i tare faza asta:


Nu te supara, dar la asemenea intrebari mai mult decit stupide, ai sa gasesti raspunsuri pe masura.


Din ce ai zis tu aici, intrebarea mea e stupida, si la fel si raspunsul tau

Acum, aveti de gand sa-mi raspundeti frumos la intrebare ? Sau veti folosi dreptruile de administratori pentru a insuma toate avertismentele pe care le-am acumulat.

Remember: Life is better with animals !
[Email] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

PET wrote:

Sau veti folosi dreptruile de administratori pentru a insuma toate avertismentele pe care le-am acumulat.

Tare mi-e teama ca da...si daca tot zici ca esti admin pe un forum, stai cam prost cu limba romana, nu ti se pare? Altii in locul tau ar comenta mai putin si ar citi mai mult. smilie
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com