[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Lost nature  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Multumesc Silviu
De acord cu tine Rodoselada. Cei care sint in virf investesc multi bani si timp. Este o intreaga industrie.
Daca ma uit la mine, la nici unul din scapeuri nu am avut mai mult de 3-4 ore la dispozitie pentru realizarea hardscapeului. Tot timpul in viteza, tot timpul sub presiunea timpului. Cine stie poate la EAPLC va fi mai bine.
Pina la urma acvaristica fac din pasiune nu pentru premii.
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Si pentru ca nu ma pot abtine ...

[/img]image
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

....

[/img]image
TonY ^.^
Junior member

Joined: 09/08/2016 14:51:44
Messages: 69
Location: Pantelimon, Ilfov
IP:
Offline

Salut Gabi !
Cand ma uit la pozele tale, parca mi-e si rusine sa mai fac poze si sa le pun pe forum!
In alta ordine de idei, este absolut minunat ceea ce poti face cu un aparat foto !
Felicitari, iti doresc numai acvarii frumoase si ape limpezi, o zi buna !
Antecume
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/02/2017 16:04:13
Messages: 987
Location: Bucuresti, Corbeanca
IP:
Offline

Uitandu-ma la pozele astea ma mananca (portofelul) sa-mi iau si eu un aparat foto ca lumea.
Sunt super faine pozele.

[Nano cu albinute] [Old tree]
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

TonY ^.^ wrote:Salut Gabi !
Cand ma uit la pozele tale, parca mi-e si rusine sa mai fac poze si sa le pun pe forum!
In alta ordine de idei, este absolut minunat ceea ce poti face cu un aparat foto !
Felicitari, iti doresc numai acvarii frumoase si ape limpezi, o zi buna !



Ma bucur tare ca-ti plac. Nu te stresa legat de pozele tale . Pina la urma forumul este de acavristica , e legat de pesti si plante asa ca pozele sint doar un plus . Daca iti ies mai mult sau mai putin bine nu e un capat de lume . In timp inveti ce si cum trebuie.
Multumesc tare de urare.
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Antecume wrote:Uitandu-ma la pozele astea ma mananca (portofelul) sa-mi iau si eu un aparat foto ca lumea.
Sunt super faine pozele.


Multumesc frumos. Pai pune mina si ia un DSLR daca nu il ai deja .
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Noch ein foto ....

[/img]image
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Crevetele din drepata mi-a stricat putin feng shui ul .....

[/img]image
adrian09
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 01/09/2016 16:23:02
Messages: 2348
Location: Paris
IP:
Offline

Gabi.. da.. tu aiapa in bazin.. sau scoti apa cand faci poze.... ......nu am vazut impuritati ....e super curata..
foarte fain si mai ales animalutele astea sunt superbe...ma mananca tot mai tare sa incerc un plantat dar....nu prea am curaj... la cunostintele care le am deocamdata.. dar cred ca o sa ma risc la unul de 100l.. e superb
esti artist

This message was edited 1 time. Last update was at 21/08/2017 15:44:01


Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se intimple
[Email]
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

adrian09 wrote:Gabi.. da.. tu aiapa in bazin.. sau scoti apa cand faci poze.... ......nu am vazut impuritati ....e super curata..
foarte fain si mai ales animalutele astea sunt superbe...ma mananca tot mai tare sa incerc un plantat dar....nu prea am curaj... la cunostintele care le am deocamdata.. dar cred ca o sa ma risc la unul de 100l.. e superb
esti artist


Nu fi copil... Nu te-ai prins de smecherie inca?
A gasit solutia sa creasca creveti emers ... da' nu vrea sa ne spuna si noua secretul.
Inca se mai preface ca baga si apa in bazin, ca sa ne induca in eroare.

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
adrian09
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 01/09/2016 16:23:02
Messages: 2348
Location: Paris
IP:
Offline

baaai ce prost sunt.. nu mi-am dat seama....cind o sa ai faca pui o sa cumpar de la el cativa.. poate imi face curat prin casa...

Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se intimple
[Email]
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

adrian09 wrote:Gabi.. da.. tu aiapa in bazin.. sau scoti apa cand faci poze.... ......nu am vazut impuritati ....e super curata..
foarte fain si mai ales animalutele astea sunt superbe...ma mananca tot mai tare sa incerc un plantat dar....nu prea am curaj... la cunostintele care le am deocamdata.. dar cred ca o sa ma risc la unul de 100l.. e superb
esti artist



Poti incerca linistit un plantat. Poti incepe cu plante easy sa-ti faci mina.
Ma bucur ca-ti plac pozele . Si mie imi plac tare cum au iesit astea ultimele 4 . Cred ca sint cele mai bune poze macro ale mele. In special poza a treia , care are cei doi creveti pe lateral . Bucatica de lemn , desi nu pare , vine mult in fata lor . A fost foarte greu sa o defocusez si sa prind crevetii in focus ....
Si o poza cu singurii pesti care au mai ramas in bazin ( singura specie ) :


[/img]image

This message was edited 1 time. Last update was at 21/08/2017 21:56:15

Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Si una mai clasica .....

[/img]image
adrian09
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 01/09/2016 16:23:02
Messages: 2348
Location: Paris
IP:
Offline

suuper...
stiu ca e bine sa incep cu plante easy dar .. trebuie sa vad ce si cum pentru ca sunt foarte multe si mai ales ca trebuie sa am si plante cu crestere rapida... ca sa mai infranez algele...iara.. cu lumina..fertilizarea.. co2...stiu ca numai din citit....nu o sa invat mai nimic...trebuie si practica... oricum nu o sa ma apuc de capul meu... voi de ce sunteti profesori..?

Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se intimple
[Email]
Artur
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/08/2012 17:08:40
Messages: 666
Location: Suceava
IP:
Offline

Geniale pozele, ireale chiar Intrebare: de ce a murit moss`ul din varful lemnului ? Intrebare 2, care ma intereseaza mai tare: ce fel de planta e moss`ul? mai exact e easy sau e pretentioasa? ii trebuie CO2 si alti fertilizanti? sau pot sa o pun si asa normal, fara nimic? M-ar interesa sa bag la mine in acvariu pe "cioata"

This message was edited 1 time. Last update was at 23/08/2017 16:48:14

ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2854
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Cu Astronotusi nu cred ca rezista
[Email]
Artur
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/08/2012 17:08:40
Messages: 666
Location: Suceava
IP:
Offline

Lasa pestii nu le place salata alor mei )) eu intreb daca s-ar dezvolta fara sa adaug eu nimic in apa
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Artur wrote:Geniale pozele, ireale chiar Intrebare: de ce a murit moss`ul din varful lemnului ? Intrebare 2, care ma intereseaza mai tare: ce fel de planta e moss`ul? mai exact e easy sau e pretentioasa? ii trebuie CO2 si alti fertilizanti? sau pot sa o pun si asa normal, fara nimic? M-ar interesa sa bag la mine in acvariu pe "cioata"



Multumesc mestere de apreciere.
Legat de moss- nu cred ca exista ceva mai usor de tinut. Asta al meu a cam suferit de caldura. Dar ca si conditii este suficient sa ai apa in acvariu. Si sa nu l manince oscarii.
Artur
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/08/2012 17:08:40
Messages: 666
Location: Suceava
IP:
Offline

Perfect atunci ma tenteaza sa fac unele mici schimbari la decor si ma gandeam sa bag ceva moss pe copac, si sa vad daca mai fac rost si de alte radacini eventual asta ramane de vazut, oricum nu e graba, doar eram curios de el
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com