[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Proiect creveti - Centenar Romania  XML
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Author Message
Humbert
Ultrahigh member
[Avatar]

IP:

intorci acvariul )

sau iti inchipui ca stalpul de la drapel e in dreapta, in definitiv depinde cum bate vantul fata de pozitia din care te uiti )

sau iti spui ca nu e vina ta ca comunistii erau atat de tampiti incat nu-si cunosteau steagul, avand in vedere ca toata lumea a invatat la scoala ca "rosu-gaaalben-si-albaaaastru este-al nostru tricoloooor"

This message was edited 1 time. Last update was at 07/09/2018 10:52:23

300 litri plantat by Humbert
10 litri nano
160 litri AIO reef
MSI
Member
[Avatar]

IP:

Bai sa nu ma luat de carcotas pe subiectul asta cu drapelul. ) - Nu fac o critica (la asa proiect frumos, nici nu am cum), doar aduc niste informatii.

Drapelul a fost adoptat prin Constitutia Romaniei de la 1866, anterior a mai fost o forma in care culorile erau dispuse orizontal (rosu sus, albastru jos).

Confuzia vine din felul cum se citesc "de la dreapta la stanga" si felul cum se prezinta de la "stanga la dreapta". Acum, da daca bate vantul invers se schimba ordinea.

Citirea insemnelor heraldice se face de la dreapta la stanga (asta am aflat-o acum de pe wikipedia, ca eu dadeam vina pe imnul anterior cu Trei Culori).

180MSI Reef - Gallery ||| 180MSI Reef - Jurnal ### 200MSI Goldfish - Gallery ||| 200MSI Goldfish - Jurnal
ThunderCat
Junior member

IP:

Eu nu te-am considerat carcotas nicio secunda, a fost o informatie noua si interesanta.

Doar ca daca as fi stiut-o, puneam albastru in primul compartiment. Acum asta e, e prea complicat sa mai schimb asa ca o sa bata vantul invers
ocean
Ultrahigh member
[Avatar]

IP:

ThunderCat wrote:asa ca o sa bata vantul invers

Asa cum se intampla si in politichia noastra
[Email]
Cozmastie
Membru de baza

IP:

Einstein a spus:doua lucruri sunt infinite,universul si prostia umana...

Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Go to: