[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Hop si eu !!  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Maniacs wrote:sper ca n-am lasat de inteles ca filtrul extern se plimba in toate cele 8 acvarii
Io cam asa am inteles ...... nu chiar in toate, doar in citeva ......

Poze: smilie ... Poze cu plante
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

Pentru a mai elibera acvariul suprapopulat m-am gandit la o noua varianta. Cel de-al treilea acvariu 80x35x40 momentan este destinat inmultirii ancistrusilor, cateva buturugi, o nuca de cocos si niste pietre, un mascul de vreo 10 cm si 2 femele de vreo 5-6 cm, apa am schimbat-o de curand si am cules toti puii din vechile depuneri. M-am gandit ca pe langa acestia sa pun si toti cory din acvariul aglomerat (5 buc aeneus si 8 buc paleatus). Pana acum mi-au depus icre aeneus dar bineinteles au fost mancate de pe lateralele acvariului. Ca intrebare acum, as vrea sa reproduc in continuare ancistrusii si daca este posibil si cory. Ce ziceti este posibil lucrul acesta in conditiile date? sau prin asociere risc sa nu se mai reproduca nici ancistrusii. In acvariul respectiv momentan nu am nici o planta. Un sfat in situatia de fata mi-ar fi util. Am postat mesajul aici ca sa fie facuta legatura intre "bazine".

Vremurile frumoase au trecut ...
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com