[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
IMPORTANT - FORUM DOWN  XML
Forum Index » Anunturi si sanctiuni
Author Message
georged
Junior member
[Avatar]

Joined: 13/03/2009 17:36:15
Messages: 48
Location: Bucuresti, Sector 1
IP:
Offline

Daca merge preview-ul pentru JPG eu ma declar pe deplin multumit


[Thumb - thank-you.jpg]

[Email]
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

RaresLuc wrote:Cum se poate pune un poll pe noul forum?

Optiunea a fost activata.
Intre butoanele "Options" si "Attachments" a aparut butonul "Pool".
Noul buton e activ numai in caz de "New topic".
Nu "abuzati" de noua functie (fara intrebari idioate sau total irelevante pentru scopul forumului).
Enjoy!

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Tot ca element de noutate userii au acum si facilitatea "Bookmarks" (se regaseste in antetul fiecarei pagini intre rubricile "My Profile" si "Private Messages").
In cadrul fiecarui topic aveti in stanga jos o optiune "Bookmark it!".
In momentul in care doriti sa adaugati un topic preferat intr-o lista dedicata, dati click pe aceasta optiune.
In timp, va puteti astfel creea o lista cu topicurile favorite/de interes/pe care doriti sa le accesati mai usor/etc, lista ce poate fi accesata din "My Bookmarks".
Enjoy!

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
RaresLuc
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/01/2006 14:34:19
Messages: 711
Location: Sibiu
IP:
Offline

Cool stuff! Danke!!
[Email]
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Inregistrarea de noi useri este temporar suspendata.
[Email] [WWW]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Am lucrat la setarile forumului in ceea ce priveste marimea avatarului, acuma trebe sa fie mai mic de 80x80 pixeli si 8 kB. Daca v-a disparut avaratu', va rog sa-l mai puneti odata conform noilor dimensiuni .

Poze: smilie ... Poze cu plante
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

cu galeria ce se aude ?!

Vremurile frumoase au trecut ...
tropikana
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 10/08/2008 20:58:16
Messages: 314
Location: Bucuresti - Giurgiului
IP:
Offline

Se poate sa nu se ia in calcul numarul de mesaje pentru fiecare utilizator din sectiunea Mica publicitate? Nu ca sunt posturi in celelalte sectiuni care merita sa fie contorizate, dar ne putem face o idee despre activitatea userilor.
PS: Pentru mine personal chiar nu conteaza numarul de posturi. Si sunt multi ca mine aici

DIY addicted
Valea Plangerii
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

tropikana wrote:
PS: Pentru mine personal chiar nu conteaza numarul de posturi. Si sunt multi ca mine aici


Cam la fel gandesc si eu ... oricum in ultimul timp sunt 3-4 useri care posteaza de dragul posturilor ... in 2-3 luni au strans aproape 200 ... de topicuri deschise aproape inutil nu mai vorbesc ... administratorii sa incerce sa fie mai "duri" la capitolul acesta ...

Vremurile frumoase au trecut ...
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Cred ca nimeni nu ia in calcul nici un fel de numar de posturi. Adica membrii nu sunt diferentiati in nici un fel.
Din punct de vedere tehnic, aplicatia nu stie sa faca diferentierea intre forumuri, si contorizeaza posturi.
Rank-ul este un feature de-al forumului, si este informativ, nu spune nimic despre CALITATEA postului, si nici nu ar putea spune. Poate daca am baga review-eri peste mesajele schimbate, dar asta ar fi logistic imposibil pentru acvariu.ro.

[Email] [WWW]
ReBella
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 05/02/2005 03:14:35
Messages: 1789
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Mosu ... am observat o chestie enervanta : daca un topic e mutat de la o sectiune la alta , apoi apare o sageata in fata cand sunt listate topicurile cu posturi noi. Insa niciodata nu se coloreaza acea sageata...tot timpul e gri , ca si cum a fost citit postul nou din acel topic, insa n-a fost citit de fapt. Se poate remedia ?

This message was edited 2 times. Last update was at 19/10/2009 17:48:05


Until you find someone worth dying for, you never really live.
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

eu m-am obisnuit cu problema asta....
La mine toate apar ca fiind noi, e foarte greu sa tin pasul cu ce e NOU si ce e vechi.......

This message was edited 1 time. Last update was at 19/10/2009 20:13:25

ReBella
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 05/02/2005 03:14:35
Messages: 1789
Location: Baia Mare
IP:
Offline

La mine apar cu galben topicurile in care sunt posturi noi , insa in cazul in care un topic e mutat nu mai apare deloc cu galben , niciodata...indiferent cate posturi noi sunt in el.

Until you find someone worth dying for, you never really live.
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

e foarte ciudat... am mai scris odata dar nu am inteles prea multe, am zis sa astept poate se rezolva.
Uitati cum sta treaba la mine, Se poate rezolva ceva? sau merg asa de-acuma inainte ,... e destul de naspa.
atasez ceva foto sa se inteleaga.

deci eu am citit de 2/3/4 ori pagina asta, si mie tot imi arata ca toate posturile sunt noi. Asta se intampla pe tot forumul, ceea ce imi ingreuneaza cititul... ca trebuie sa citesc tot topicul ca sa ma prind ce e nou, sa nu mai zic ca trebuie sa retin eu care a fost ultimul post dupa ce ies.

image
si forumurile arata ca sunt citite....

image



This message was edited 3 times. Last update was at 19/10/2009 21:14:18

ReBella
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 05/02/2005 03:14:35
Messages: 1789
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Asa apare si la mine , ca in primul print. Insa imi arata posturile noi , exceptand la topicul mutat , cel cu sageata....se vede in poza 2 cum apare , fara galben :
[Thumb - untitled2.JPG]

[Thumb - untitled.JPG]

This message was edited 2 times. Last update was at 19/10/2009 21:58:36


Until you find someone worth dying for, you never really live.
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

rebela, la tine postarile cum ti le arata? ma refer la iconita aia mica , care am facut-o eu in dreptunghi cu ros , in prima poza.
Tot asa new post ti le arata ? chiar daca le-ai citit?
la mine chiar daca e un post din 2005 tot ca fiind nou il arata.... e greoi tare asa.
ReBella
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 05/02/2005 03:14:35
Messages: 1789
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Pai ti-am scris ca asa apare si la mine , ca in primul tau print . Ma refeream la iconitele alea mici galbene. Eu nici nu le vedeam pana sa faci tu print , nu conteaza alea. Insa cand ii dau sa listeze topicurile cu posturi noi si vad ca unul e gri in loc de galben (cel cu sageata) ... E naspa.

Until you find someone worth dying for, you never really live.
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Am un deja vu...


Rebella, sagetica aia este un "shadow", iti indica doar ca acel topic a fost candva acolo si nu mai e. E in alta parte, in alt subforum. Daca dai click pe ea te duce acolo unde trebuie. Asta inseamna ca de acum inainte urmaresti discutia respectiva in subforumul respectiv. In cazul de fata, topicul nu mai e la "carciuma", ci la "plante". Nu este un bug.

De altfel in phpbb, exista si optiunea ca atunci cand muti un topic, nici macar sa nu mai lasi acel shadow in urma. Se muta de tot.

This message was edited 1 time. Last update was at 19/10/2009 22:10:11

Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Radu.U wrote:rebela, la tine postarile cum ti le arata? ma refer la iconita aia mica , care am facut-o eu in dreptunghi cu ros , in prima poza.
Tot asa new post ti le arata ? chiar daca le-ai citit?


Acea iconita nu inseamna new post. S-a precizat ca iconul ala este un anchor in pagina, daca faci click pe el, pozitioneaza mesajul ala sus in pagina. Daca trimiti altcuiva linkul respectiv, cand va da click, va avea acel mesaj sus (in sensul ca pagina afisata va incepe cu mesajul respectiv.

Cu alte cuvinte, te ajuta sa dai un link cuiva direct catre mesajul dorit, dintr-o succesiune de postari pe o pagina.

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

@ Radu.U
Daca mie un electrician imi zice: firul asta e prea subtire si nu o sa mearga, sau si mai clar: Mosule! Nu ai cum sa aprinzi separat becurile caci lampa asta e facuta din fabrica se le aprinda pe ambele deodata! Chiar daca are 2 intrerupatoare! - Eu o sa il cred.

Eu, Mosu, Programator de dinainte de anul 2000 iti zic: NU e presupus sa aibe alta functionalitate in ACEST forum. Acest forum este JForum 2.1. Prima data nu m-ai crezut, poate ma crezi acum.

Ca sa nu mai zic ca puteai sa pui un jpeg usor comprimat .. nu de 3 mega de mi se incarca pagina in 3-4 secunde..

This message was edited 1 time. Last update was at 20/10/2009 10:19:27


in curand
[Email] [WWW]
 
Forum Index » Anunturi si sanctiuni
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com