[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Valea Plangerii  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
tropikana
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 10/08/2008 20:58:16
Messages: 314
Location: Bucuresti - Giurgiului
IP:
Offline

Valea Plangerii... Eu consider ca acest titlu se potriveste perfect la situatia mea. Pe langa alge, hidre si grele alegeri ale pestilor de card, mai am inca o problema de infruntat. Desi stiu cum vreau sa arate peisajul meu, nu reusesc sub nici o forma sa il aduc pe calea cea buna.

Eu m-am gandit ca o sa se vada bine in fata stanga criptocorina weendti brown cand se va indesi. Dar acum ma cam incurca la retina. Cum sa modific peisajul? Problema este ca vreau sa pastrez buturugile, daca pietrele nu m-ati lasat sa le tin . Pogostemonul trebuie sa arunce privirea sub buturuga, asa ca o carare.

image

Am sa incerc sa scot buturuga cu anubias si moss si sa pun in locul ei niste blyxa.
Astept sugestii.

DIY addicted
Valea Plangerii
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Iti spun ce ma incurca pe mine la retina ca-i mai simplu. Blyxa mi se pare prea aproape de geamu' din fata. Anubiasu' parca nu se potriveste, are frunza prea mare. Eleocharisu' din stinga e prea inalt sau prea in fata, adica e prea inalt sa stea asa in fata .

Poze: smilie ... Poze cu plante
pc.ciprian
Moderator
[Avatar]

Joined: 24/10/2008 00:38:17
Messages: 2601
Location: Constanta
IP:
Offline

domnu o poza ceva ? ai mai bine de o luna

Inceputul | 100x60x45 first setup ADA | 100x60x45 JBL | 30cm ADA Cube | 100x60x45 Tropica Garden | 100x60x45 Tropica Moss | 30cm Nano Reef Cube (inceputul) | 100x60x45 Rimless Reef | 200x80x65h Reef Coloristic | ... ?
[Email] [WWW] [Yahoo!]
tropikana
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 10/08/2008 20:58:16
Messages: 314
Location: Bucuresti - Giurgiului
IP:
Offline

Valea Plangerii s-a transformat in Varea Rusinii. Din motive strict personale a trebuit sa intrerup acest hobby.

Insa acum cred ca e momentul sa multumesc tuturor care m-au ajutat cu sfaturi si idei, mai bune sau mai putin bune, si care ajuta in continuare si pe altii sa aiba un colt viu in casa.
Sau mai multe Si mai multumesc si celor care impartasesc din experienta lor celor ce vor mai mult decat un simplu sfat despre o problema anume. Multumesc si celor care citesc forumul din scoarta in scoarta si au rabdarea sa analizeze solutiile problemelor lor.
Viata inseamna sa inveti pana mori. Multumesc tuturor care se implica cu atata pasiune pentru un hobby atat de pasionant. Am renuntat la un acvariu, nu la acvaristica. O data prins in lat, nu mai poti scapa pana la sfarsit.

DIY addicted
Valea Plangerii
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com