[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Envy Nature  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

valyy_dvd wrote:
Acum Alex Veres , am crezut ca esti un domn , dar m-am inselat ! ...Am crezut ca apreciezi munca acvaristilor care isi dau interesul ca un lucru sa iasa frumos, dar observ ca esti doar pe interes si daca nu e legat de dennerle , nu este pasiune si nu este frumos .
Daca erai corect , imi aplecam palaria in fata ta , insa ..... lucrul asta nu se va mai intampla !


Astazi s-au publicat rezultatele la IAPLC...in mod normal ar fi fost de ajuns sa scriu atat, daca ar fi existat bun simt si respect, atunci.
Nu a fost ...atunci. A fost badaranie si circ pt ca asa era interesul sa fie, intretinut de oameni care asa isi cladesc reputatia. Urat...dar din pacate asa a fost de cand lumea la noi pe forumuri...
Pentru ca sunt un domn, asa cum inteleg ca unii nu se mai asteapta am sa ma opresc aici.

Acum insa judecand la rece si fara ca cineva sa fie subiectiv, sper sa inteleaga toata lumea ceea ce a inteles ochiul meu cu cateva luni bune inainte de IAPLC legat de comparatia celor 2 acvarii: diferenta de clasare de la doua sute si, la sase sute si...atat! Nu are si nu a avut nicio legatura nici cu lauda mea fata de produsele Dennerle folosite de Bogdan(care l-au ajutat in egala masura alaturi de talentul sau indiscutabil sa aiba clasarea respectiva)...dar nici cu defaimarea produselor unei alte firme (nici nu-i dau numele ca sa nu se simta iarasi careva vexat)...si faptul ca nu am laudat un alt acvariu anume mentionat.
Diferenta are legatura cu un singur lucru: nivelul/valoarea celor 2 acvarii... Punct!
Restul e cancan si cred ca IAPLC a dovedit-o!

Pentru ca tot s-a facut apel la corectitudine, palarii si la cine mai este domn sau nu, fara sa am pretentia ca cineva sa vina sa-si ceara scuze(stiu ca nu am de la cine sa am astfel de pretentii), am vrut doar sa ma bucur ca incaodat pot sa-mi probez corectitudinea si...de ce nu...ochiul de jurat .

Vreau sa il felicit pe Bogdan din mana cui am vazut va ies niste acvarii deosebite...si sa asigur pe toata lumea din tara asta, chiar si pe cei ce d`abea le cresc "tuleiele aquascapingului" ca atunci cand am sa vad un acvariu deosebit, nu am sa ma opresc in a-l lauda chiar daca-i facut de acea persoana si cu alte produse decat cele de la Dennerle.
Pana una alta aici, asa cum s-a vazut a fost doar un caz "traditionanal romanesc" mici, pizza, bere ...si cancan, cu hotu striga hotii
Urat!...dar fiecare pasare pre limba ei piere!

Nu in ultimul rand vreau sa apreciez si caracterul lui Bogdan, care pe langa mana de aquascaper a dovedit si bun simt, lucru dupa cum tocmai am observat din ce in ce mai rar, in Patrie, acasa.
Sper ca timpul sa sa-mi dovedeasca ca si in aceasta privinta am avut ochi de jurat
Felicitari Bogdan Borta pentru ale tale acvarii, de la un tip acid, care-i si juma` sudist


SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
BBogdan
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/05/2011 09:48:04
Messages: 768
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Salutare ,

am reusit sa obtin cu acest layout locul 294 la IAPLC 2017 "World Aquatic Layout Contest 2017" ( locul 2 conform clasamentului participantilor din Romania) !

Sunt tare mandru de aceasta realizare mai ales pentru ca acest setup a fost facut intr-o zi sub presiunea unui live pe facebook si a timpului scurt pus la dispozitie.

Multumesc tuturor pentru sustinere , chiar si "criticilor" (un sut in fund e un pas in fata ) DAAAR mai ales lui Marius Rotaru (Nevertebrate.ro ) , Claudiu Truta si Alex Veres pentru sprijin si increderea acordata !

Sper sa pot participa si anul viitor , sa trag pentru un loc mai bun !


P.S. Acest layout il gasiti inscris pe numele lui Marius Rotaru (Nevertebrate.ro) pentru ca regulamentul concursului nu mi-a permis sa ma inscriu cu 2 acvarii sub acelasi nume si am dorit sa particip neaparat si cu cel de acasa ( Tangled Roots ).
[Thumb - ScreenHunter_03 Aug. 09 09.54.gif]

This message was edited 2 times. Last update was at 09/08/2017 08:56:51


Utopia Reef 400
My Aquariums
rodoselada
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/01/2013 18:59:46
Messages: 1316
Location: Crawley, Anglia
IP:
Offline

Bravo tati tine-o tot asa! Felicitari tuturor.
cosmin_ruz
Member

Joined: 05/10/2012 23:44:45
Messages: 201
Location: Braila
IP:
Offline

:romania: Felicitari!!!!!
BBogdan
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/05/2011 09:48:04
Messages: 768
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

rodoselada wrote:Bravo tati tine-o tot asa! Felicitari tuturor.


Multumesc ! , incerc sa nu ma las .

Utopia Reef 400
My Aquariums
BBogdan
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/05/2011 09:48:04
Messages: 768
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

[quote=cosmin_ruz] :romania: Felicitari!!!!! [/quote]

Multumesc ! :wink:
Andrei Panainte
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/11/2010 00:00:39
Messages: 853
Location: Constanta
IP:
Offline

Felicitari!!!

Fiecare colt , fiecare miscare , tot ce atingem este o dovada a existentei lui Dumnezeu
[Yahoo!]
BBogdan
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/05/2011 09:48:04
Messages: 768
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Andrei Panainte wrote:Felicitari!!!


Multumesc !

Utopia Reef 400
My Aquariums
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com