[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: AntonioAndrei
Forum Index » Profile for AntonioAndrei » Messages posted by AntonioAndrei
Message
Gata, am rezolvat, va multumesc !
Ancistrusii sunt de aproximativ 10 cm iar Kuhlii cam 5 cm. Ii donez urgent doarece am reusit sa stric ceva in acvariu ( apa verde ) si dau reset.

Ideal ar fi Unirea / Brancoveanu / Piata Sudului la metrou.

Astept PM.
Acvariu 100 x 40 x 50 cm inaltime cumparat de la Hornbach, prezinta zgarieturi pe latura din dreapta ( atasat cateva poze la sfarsit ) si cateva fine pe restul laturilor. Are autocolant negru pe spate ( prezinta bule de aer, dar se poate da jos usor si inlocui cu un feon sau spage bulele cu un ac si indrepta cu un card ).

Pret: 150 Ron

Stand metalic 190 cm x 40 cm x 56 cm inaltime, teava 40mm x 40mm x 3mm ( eu am avut acvariul de mai sus, adica 200 litri + inca unu de 180 litri + capacele lor, asta ca idee in legatura cu greutatea suportata ) si are picioare reglabile.

Pret: 80 Ron

(acvriu este plin, deci se poate vedea ca nu curge )

Sau pachet acvariu + stand la 200 ron !

Toate preturile sunt NEGOCIABILE, multumesc !
Pentru orice alte informatii PM.
Donez 4 Platy sau Molly nu stiu exact ce sunt ( sunt 2 perechi si sunt complet negri si au cam 3 - 4 cm) si 2 Spotted Green Puffer 4 cm ( au stat in apa dulce ). Daca aveti extra niste plante as fi recunoscator ! Predarea se face la pe la Unirii ( ori pe sus ori pe la metrou ).
Acvariu 100 x 40 x 50 cm inaltime cumparat de la Hornbach, prezinta zgarieturi pe latura din dreapta ( atasat cateva poze la sfarsit ) si cateva fine pe restul laturilor. Are autocolant negru pe spate ( prezinta bule de aer, dar se poate da jos usor si inlocui cu un feon sau spage bulele cu un ac si indrepta cu un card ).

Pret: 160 Ron

Filtru Extern Sun Sun HW-303A. Furtunurile au 145 cm / 95 cm. Are toate accesoriile ( ofer bonus si vre-o 2 - 3 bureti in el, fara material filtrant )

Pret: 130 Ron

Filtru Extern Wiltec 50197 ( Sun Sun HW-302 ). Furtunurile au 80 cm / 80 cm. Are toate accesoriile ( ofer bonus si vre-o 2 bureti in el si niste bio balls dar fara alte materiale filtrante ).

Pret: 90 Ron

Stand metalic 190 cm x 40 cm x 56 cm inaltime, teava 40mm x 40mm x 3mm ( eu am avut acvariul de mai sus, adica 200 litri + inca unu de 180 litri + capacele lor, asta ca idee in legatura cu greutatea suportata ) si are picioare reglabile.

Pret: 100 Ron

(acvriu momentan functioneaza, deci se poate vedea functionabilitatea produselor )

Toate preturile sunt NEGOCIABILE, multumesc !
Pentru orice alte informatii PM.
Buna ziua,


As fi interesat de cativa Otocinclus ( Oto ) si niste SAE ( si nu ma intereseaza Chinese Algae Eater ).


Info cu pretul pe PM.


Mersi, o zi buna !
Cumpar un pachet de plante pentru un acvariu de 60 litri ( este destul de nou acvariu ~ 2 luni de la start ) ma intereseaza ca plantele sa NU fie crescute cu fertilizanti sau CO2 ( pot sa aiba orice fel de melci ) si nu doresc plante de suprafata.

Ofer in jur de 40 Ron si de preferat la o gura de metrou.

Va multumesc, o zi buna !
Salut,

As vrea sa stiu si eu cum umplu corect filtru cascada Eheim Liberty 200 cu siporax, adica scot toti buretii si il umplu pana la refuz cu siporax sau trebuie sa las partea din mijloc goala ?

Va multumesc !
Acvariu 100 x 40 x 50 cm inaltime cumparat de la Hornbach, prezinta zgarieturi pe latura din dreapta ( atasat cateva poze la sfarsit ) si cateva fine pe restul laturilor. Are autocolant negru pe spate ( prezinta bule de aer, dar se poate da jos usor si inlocui cu un feon sau spage bulele cu un ac si indrepta cu un card ).

Filtru Extern Sun Sun HW-303A. Furtunurile au 145 cm / 95 cm. Are toate accesoriile ( ofer bonus si vre-o 2 - 3 bureti in el, fara material filtrant )

Filtru Extern Wiltec 50197 ( Sun Sun HW-302 ). Furtunurile au 80 cm / 80 cm. Are toate accesoriile ( ofer bonus si vre-o 2 bureti in el si niste bio balls dar fara alte materiale filtrante ).

Acvariu + Filtre = 390 Ron Pachet ... sau separat Acvariu Pret: 180 Ron , Filtru mic Pret: 100 Ron si Filtru mare Pret: 150 Ron

Stand metalic 190 cm x 40 cm x 56 cm inaltime, teava 40mm x 40mm x 3mm ( eu am avut acvariul de mai sus, adica 200 litri + inca unu de 180 litri + capacele lor, asta ca idee in legatura cu greutatea suportata ) si are picioare reglabile.

Pret: 110 Ron

Toate preturile sunt NEGOCIABILE, multumesc !
Pentru orice alte informatii PM.
Dupa cum spune si titlul cumpar in jur de 10 bucati de Kuhli Loach.
Acvariu 100 x 40 x 50 cm inaltime cumparat de la Hornbach, prezinta zgarieturi pe latura din dreapta ( atasat cateva poze la sfarsit ) si cateva fine pe restul laturilor. Are autocolant negru pe spate ( prezinta bule de aer, dar se poate da jos usor si inlocui cu un feon sau spage bulele cu un ac si indrepta cu un card ).

Pret: 190 Ron

Filtru Extern Sun Sun HW-303A. Furtunurile au 145 cm / 95 cm. Are toate accesoriile ( ofer bonus si vre-o 2 - 3 bureti in el, fara material filtrant )

Pret: 160 Ron

Filtru Extern Wiltec 50197 ( Sun Sun HW-302 ). Furtunurile au 80 cm / 80 cm. Are toate accesoriile ( ofer bonus si vre-o 2 bureti in el si niste bio balls dar fara alte materiale filtrante ).

Pret: 110 Ron

Stand metalic 190 cm x 40 cm x 56 cm inaltime, teava 40mm x 40mm x 3mm ( eu am avut acvariul de mai sus, adica 200 litri + inca unu de 180 litri + capacele lor, asta ca idee in legatura cu greutatea suportata ) si are picioare reglabile.

Pret: 130 Ron

Toate preturile sunt NEGOCIABILE, multumesc !
Pentru orice alte informatii PM.
Vand 3 masculi Maylandia Estherae Rot Rot si 3 femele + inca 2 la care nu le stiu sexul + bonus daca se doresc, toti pui lor ~ 50 bucati 0.5 - 1.5 cm si cativa mai mari ( care se vad in filmuletul atasat ). Au in jur de 9 cm femelele si 10 cm masculii.

Pret 100 ron.


Vand 3 masculi Maylandia Estherae Rot Rot si 3 femele + inca 2 la care nu le stiu sexul + bonus daca se doresc, toti pui lor ~ 50 bucati 0.5 - 1.5 cm si cativa mai mari ( care se vad in filmuletul atasat ). Au in jur de 9 cm femelele si 10 cm masculii.

Pret 150 ron.

[youtube] https://youtu.be/Y_dgkXy1BGE [/youtube]
Metoda pentru lenesi ) pentru ca nu vad rostul sa desfac tot filtru. Pe materialul filtrant hai sa fim seriosi ca nu se depune aproape nimic si prin miscarea intensa a lui se spala orice " depunere " dupa orice material filtrant ( nu vorbim de perlon sau ceva asemanator) cat despre bureti la fel dupa o perioada daca ai o filtrare adecvata se v-or curata singuri ( cu toate ca filtrarea mecanica este una si biologica este alta). Prin miscarea intensa a filtrului extern realizezi exact acceasi chestie ca si atunci cand scoti sertarul si il clatesti in apa de acvariu ... dar dupa cum am zis si ma repet nu este o metoda pentru toata lumea mie unu mi se pare mult mai rapida si mai comoda.
As mai adauga eu o metoda mai " ciudata " pe care o practic eu ... o data la 6 luni scot filtrul din priza, scot " out-ul " de la filtru intr-un butoi de plastic ( poti folosi un lighean ceva ) bag filtru in priza si il misc cu atentie intens stanga dreapta sa " agit " tot ce e decantat pe fundul canistrei ca sa iasa in butoi ... stiu ca nu este o metoda prea buna dar pentru mine merge chestia asta de ani de zile
Se poate închide. Multumesc!
Salut donez 15 RCS, dimensiuni între 0.5 cm ?i 1.5 cm.

Se ridica din Berceni sector 4 ( la 2 blocuri de spitalul Budimex - Spitalul Clinic de Urgenta pentru copii Maria Sklodowska Curie)

Va multumesc, o zi buna!

Detalii pe PM!
Ok, acum m-am lamurit, va multumesc de ajutor !
ah cred ca stiu de ce zici si pe respectiva se salveaza setarile ? ( adica daca pot sa leg banda la o priza programabila si sa nu mai stau sa reglez tot impul culoarea )
lukitza wrote:
Acum am trecut pe benzi RGB pentru ca vreau sa-mi setez eu temperatura de culoare si intensitatea in incercarea de a stimula algele verzi.


Nu prea ma pricep dar presupun ca iti trebuie un controller ca atunci cand stingi si reaprinzi ledurile nu ramane setata aceeasi lumina nu ?

koala wrote:
- Am 2 radiatoare de cate 1 metru lungime si 15 cm latime... sunt "full".
- Am folosit leduri albe + leduri albastre + leduri mov.


Cred ca ar fi un pic cam multa lumina pentru ciclide ( sa ma corectati daca gresesc ), iar movul cu ce te ajuta, sau ce scoate in evidenta ?
Cat despre radiatoare ai pus ca este nevoie sau ca ti-a fost mai comod ?

Mersi!
 
Forum Index » Profile for AntonioAndrei » Messages posted by AntonioAndrei
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com