[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: dan.pavelescu
Forum Index » Profile for dan.pavelescu » Messages posted by dan.pavelescu
Message
Are dreptate copchilu: http://aqua-life.ro/index.php?route=product/search&search=tunze

Nu va certati bre Eu eram doar nelamurit cu o chestie si am vrut sa vad cum s-au dedus anumite date. Inca nu sunt lamurit, dar intre timp mi-a trecut curiozitatea
Scuze de offtopic, gen.
Nu mai poate omu sa doarma ca porcu (sa ma scuze Loominatia Sa) ca i-ati si umplut 2 pagini.

Akaiu - o postim sefu, cum nu. Oricum eu am comandat-o acum o luna si ceva, cand era dezastru in acvariu
Elven - mai nou toate sunt cancerigene. Aparatul de aer conditionat, painea feliata, caloriferele din aluminiu, etc, etc.. Noi sa fim sanatosi, merci de avertizare
Koala - doar nu crezi ca am dormit cu alga sub perna si mi s-a aratat algicidul in vis? Normal ca tin topicul matale stiam de el
Ciprian - am incercat cu melci, fara mare succes. Pe langa faptul ca m-au costat mult, au fost nimiciti de crabul hermit/pagur/ce naiba e.
Fie ca tine, eu raman la parerea mea. Desi tot nu am priceput cum ai dedus ca e vorba de anul 2012/2005/whatever.
Si sa stii ca inainte de 2000 exista acvaristica, nu traiam chiar in epoca de piatra.

Nu conteaza. "Am avut" se refera la trecut. Trecutul inseamna si acum 2 secunde, si acum 20 de ani..
Nu-ti inteleg logica.. de unde pana unde "a avut" se refera la ani in urma? Si eu am avut o durere de burta, pana in momentul in care am scris aceste randuri. Deja e la trecut
paradoxx wrote:traiesc 8-10 ani,si ma indoiesc ca ii aveai dinainte de 2000


Boss? Suntem in 2015, gen.

Ca fapt divers, eu aveam acvariu in anul de gratie 1979. Guppy, scalari, gourami, cory, xipho, platy. Pe rand, sau chiar in acelasi timp, intr-un acvariu de 10 litri, cu rama smechera din metal nichelat.


edit: Faye, daca ma faci bosorog, te bat
Ma simt nevoit sa repet: image

Bre, si mie imi plac pestii, dar la nivel de hobby. Dragoste am destula, dar pentru femei
Faye wrote:O, da!
image


image
Meserie, nene
Nuu... dar mai trag cate o dusca de NOPOX la birou

Palinca sade cuminte si asteapta sa vina sarbatorile de iarna. I-am pus tricolor la gat, ca sa nu raceasca

image
image

Bre, abricht din ala avem si noi in Austria, identic. Dar masa mare la care lucrezi? E un banc de lucru, sau vreo masinarie mai complicata?
Exact
Sus, unde ai doar un led aprins, e viteza cu care se invarte elicea.
Mai ai un buton "de volum" jos, unde ii setezi "puterea" cu care impinge apa (nu stiu sa explic, frecventa de on-off, de acolo setezi cat de mari si dese sa iti faca valurile). Asa cum e in poza, e dat totul la minim.

Eu o tin pe modul W1, cu puterea la vreo 4-5 gradatii aproape de maxim (fast) si cu viteza la 4 sau 5 leduri.
Iti zic precis luni

edit: s-o stapanesti sanatos
Daca citeste Koala despre crabul asta, o trimita cate 10 bucati la fiecare "gradinar", cado'
Pana in noiembrie aveti timp sa strangeti bani pentru cadoul meu. Multumesc anticipat

https://www.masterofmalt.com/whiskies/glenburgie/glencraig-38-year-old-1976-cask-4254-cask-strength-collection-signatory-whisky/
Probabil ca asta e: http://aqua-life.ro/vietati/creveti-crabi/camposcia-retusa-decorator-crab
Ha! Acum vad, Ricky Gervais e de la tine din "sat"
E unul din actorii mei preferati ;)
Am fost la posta, nu era nimeni la coada. Dar totusi.. 5 minute dus, 5 minute intors, 35 de minute pana s-a miscat cucoana sa-mi dea pachetul. Plm

Mi-au venit jucariile, cam tarziu, dar mai bine asa decat niciodata ;)

image
O sa-l iau, momentan l-am terminat pe cel cu rockpools si l-am inceput pe cel cu rechini.
Cand o sa am bani, o sa cumpar cele necesare si o sa fac un "youtube" romanesc, pe plici. Pana atunci, ne chinuim cu dropbox
 
Forum Index » Profile for dan.pavelescu » Messages posted by dan.pavelescu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com