[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: kokosmin
Forum Index » Profile for kokosmin » Messages posted by kokosmin
Message
Piesa mobilier cu cadru metalic, sus are tartan. Doua sertare si doua u?i. 250 lei. Poze mai detaliate la cerere. Nu e chiar lux, dar tine acvariu de 300Kg fara probleme.

Spatiu pentru acvariu 110 chiar 115 x 50 cm.

250 lei, ridicare cu 1-2 oameni recomandata, Berceni/Popesti Leordeni.
Donat din luna mai. Se inchide.
Nu am accesorii, George.

Iti raspund acum la PM, nu am primit mail la reply, cred ca l-am dezactivat.
Acvariu aprox 60L din imagini, il voi curata inainte de predare.
A stat câtiva ani pe balcon, cel mai sigur sa nu curga îi refaceti siliconul.
Avea instalatia de lumina data jos, n-am mai ajuns sa ii pun leduri ca am luat altul cu totul. Înca am transformatorul ala.
Popesti-Leordeni zona noua, spre sos. Berceni.
Se fac de 1 metru astia, poate în helesteu sa-i bagi..
Donez Pterygoplichthys gibbiceps de 17 cm pâna în vârful cozii.

E foarte frumos si sanatos, dar am trecut pe discusi si nu fac o pereche potrivita.
Ideal ar fi schimb cu corydoras sau alti ”sanitari” bottom-feeders mici.

Ridicare de la metrou Dimitrie Leonida, seara dupa 19.
Salut,
Am un filtru Diversa Exus 1200 care nu functioneaza si as vrea sa stiu daca îi pot face ceva sau e de aruncat.

Am desfacut capacul si rotorul e ok, curatat, pus la loc, dar nu pompeaza.
Motorul se aude bâzâind usor, dar nu misca rotorul. Nici pe uscat, nici cu capacul închis. Motorul e sigilat, nedemontabil.

Am unde sa-l duc în Bucuresti pentru o opinie?

Donatie finalizata.

Anunt inca valabil.
Rezervat.
Salut,

Donez ancistrus de vreo 12 cm lungime. Sunt in Popesti-Leordeni, ne putem intalni la statia de metrou Dimitrie Leonida.

Pestisorii au ajuns la user cfrtriaj, se poate inchide.

Multumesc.
Salut,

Donez 5 corydoras ca cei din imagine. Sunt vioi, sanatosi, cea mare a depus acum vreo 2 saptamani.

Se pot ridica din Popesti-Leordeni, Drumul Fermei 123. 10 minute pe jos de la statia de metrou Dimitrie Leonida.
Plantele au ajuns in nu mai putin de 3 acvarii, la 3 acvaristi si acvariste. Îti multumim!
S-a donat astazi.
Donez acvariu 117x50x60h fara fund, trebuie reparat, eventual inlocuit tot siliconul. Se poate ridica L-V 8.30-17.30 din zona targului Vitan. Eventual il las afara, daca veniti sambata sau duminica.
Necesar 2-3 oameni pt manipulare ?i papuc/dubita pt transport, are vreo 80 Kg. Sticla de 10.

Contact prin PM
Aproximativ urgent - acvariul lui e spart.
Platydoras costatus / sau/ armatulus 18 cm.

http://en.wikipedia.org/wiki/Striped_Raphael_catfish

Poza reala atasata.
40 lei.
Am primit si eu cateva, cresc super repede si fara lumina prea multa.

Multumesc si ape limpezi!
Salut. As fi interesat de el, insa in vreo o luna - doua cand ma voi muta intr-un apartament mai mare. Daca il primesc voi dona aici acvariul curent de 60 litri + capac si lumina.
Este urgent?
Salut!

Am gasit la un magazin lampi recomandate pentru cresterea plantelor, nu se zice nimic de acvariu. Probabil din cele care contin THC, nu stiu.

goldenled.ro/led-pentru-plante - nu e al meu, nu fac reclama, pun fara link.
Leduri rosii si albastre, 15 W si 260 Lumeni.

Ar fi acceptabil in combinatie cu un neon insuficient de puternic - 15W care a venit standard cu un acvariu de 60L din Hornbach?
 
Forum Index » Profile for kokosmin » Messages posted by kokosmin
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com