[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Peskaroosh
Forum Index » Profile for Peskaroosh » Messages posted by Peskaroosh
Message
O decizie care ma incanta,Koala ! Astronotusi ! Ai mei acu o saptamana la 33(!) de grade nu aveau nici o strabatere, sunt cei mai frumosi si mai rezistenti pesti
La inceput era macel, dar acum, dupa 6 luni, pot spune ca se inteleg perfect.
image
Eu m-am procopsit cu doi de acelasi sex , masculi cred , la cat de dusi sunt cu pluta
Jaguarul e superb . Doamna Salvini a disparut ? Citrinellum si severumii parca nu prea fac parte din filmul asta .
Pai nu se vede nimic din profil , papilele nu sunt scoase la inaintare
image
Am eu o intrebare despre al meu astronotus : male or female ? Poza cu orificiul genital :
image
Eu zic ca 10 litri de siporax e destul pentru 500 l de apa . La un acvariu de 250 l am 4 l de siporax si pot schimba 80% din apa fara ca acvariul sa se decicleze.
Dan P wrote:Al meu as zice ca e mijlociu ca talie. Are deja un an.
Si al meu are 25 cm la un an , probabil va ajunge la un pic peste 30 cm peste vreo 2 ani ... dar e mai bine asa , am vazut la Coralis un bazin cu astronotusi , unii cred ca aveau 45 cm
Felicitari pentru noul acvariu !
Si cu Red Terror , care sunt super extrem de mega agresivi si cresc pana la 50 cm ce faci ?
Doamna Salvini cred ca-i ingroapa pe toti la cat tupeu are
Multumesc , n-am reusit sa formez o pereche din cei 7 puiuti pe care mi i-ai dat , nici nu am avut foarte mare rabdare ( doi nu au supravietuit transportului iar pe ceilalti i-am dat). Am pastrat doar acest mascul, un adevarat wet pet , care pe 24 martie implineste un anisor ( in caz ca ai uitat cand au depus ultima data Carlos si Rita )
image
image
image
image
Foarte frumos . Parerea mea e ca te-ai complicat degeaba cu geamurile laterale . Ornamentele sunt din aluminiu sau plastic argintiu ?
Da , pai daca nu a vrut nimeni sa-i adopte .... mai bine in cocioc decat la toilette
rick wrote:Interesant ce catari vor iesi din cele doua specii.:-)

Parintii au fost donati iar puii sunt la strand in parcul Tineretului ( cocioc )
Hypselecara Temporalis , varsta 4 luni :

Deci tu la 100 litri ar trebui sa ai o recirculare a apei de 400 l / h ... coloana de apa pe care o va impinge pompa din canistra in acvariu e in jur de un metru ... eu zic ca o pompa de 900 l / h e de ajuns .
Daca pui canistra sub acvariu , pompa trebuie sa aiba un debit in jur de 900 l / h
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/40/7713.page

citeste si te vei lamuri.
Hibrid , nigrofasciatum cu sajica
 
Forum Index » Profile for Peskaroosh » Messages posted by Peskaroosh
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com