[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: pajeroking
Forum Index » Profile for pajeroking » Messages posted by pajeroking
Message
Salut Nicule.Deci ai deja acvariul sau este pe lista de cumparaturi?Ca nu prea am inteles.Si cam la ce te-ai gandit.Detaliaza nitel.Multumesc si ape limpezi iti urez.
update:Root 600 Pret nou:100 ron.
Pe viitor pune pestii "condamnati" intr-un recipient cu alcool sanitar.O sa fie fast and clean.
Da misto Sketch Up.A fost o vreme cand am incercat cu 3ds max, dar mi-am prins urechile pe acolo.
Am rasfoit si eu site-ul care ni l-a dat colegul nostru si e alta treaba decat acvaristica "clasica".Antoniot, daca te inhami la proiectul asta si iti iese....respectele mele.Ai nevoie de bani si de ceva tarie de caracter.
Pentru pisici mici de pana in 20 cm ai nevoie de un bazin de minim 300 litri(115x50x50).Asta la pui.
La adulti ai nevoie de undeva la 700 litri+(160x90x50), avand in vedere ca un adult depaseste 30 centimetri(fara sa pui la socoteala coada).Pentru inceput eu zic ca ti-am dat destule informatii.Ne spui daca vrei sa continui .Bafta
Am uitat sa adaug ceva.Daca tu te uiti la pesti si crezi ca sunt obisnuiti, ei bine nu e asa.Cred ca sufera destul de mult si noi nu ne dam seama.Incearca si tu sa rezolvi problema asta.Si bravo pentru namila ca ai tuns-o Asteptam poze cu ea .Bafta
Antemiu, zici ca esti incepator nu?un silver shark ajunge la 33 cm , are nevoie de un volum de apa de aproximativ 250-300 litri.Si tu vrei 10 in acvariul tau de 120 litri.O sa stea saracii cu cozile pe-afara.Si in plus silver shark-ul nu este sub nici o forma recomandat incepatorilor.
Deja intram in Sf aici hihi.
Florin:
1.Planta aia e cam "namila".Pune si tu una mai mica acolo e nitel inestetic.
2.Cory si zebrele se tin in grup.In felul in care ii tii tu ii stresezi, se vor imbolnavi si/sau vor muri.
3.Ai 2 scalari.Ai un acvariu de 60 litri din care mai scazi volumul substratului, plantelor si ce mai ai tu inauntru.Acum un scalar are nevoie de undeva la 100 litri.hai ca merge si mai putin dar sa ai 2 scalari in 60 de litri(+alti pesti) NU E BINE.tu tii pestii aia ca sa copiezi un biotop, un mediu natural.Pestii aia trebuie sa se simta bine acolo nu ii tii doar ca sa ai tu la ce sa te uiti.Nu se simt bine crede-ma.Le vrei binele?Muta-i sau da-i.Fa acvariul de 200 litri si atunci da e cu totul alta situatie.Tu cati ani ai?Daca crezi ca pestii sunt niste papusi menite sa ne "inveseleasca" noua serile plicticoase, ei bine te inseli.Incearca sa intelegi ce zic eu aici si mai incearca sa vezi partea buna din mesajul meu.Astept o imbunatatire.BAFTA :d
Asteptam sa vedem ce va iesi.Bafta
Sunt primul care iti dau raspuns la poze.Pentru un acvariu ca asta sa tot traiesti.
Vad ca ph controller evolution( fata de cel deluxe) nu are tasta de setare a histerezisului.Cred ca respecta histerezisul setat din fabrica.
Vand Decor 3d juwel Root 600(600 x 550 mm).150 ron.Ambalaj original.nou nout nefolosit.
0731942175 andi_pajeroking
Tetra tai sunt pesti sociabili numai in cazul in care traiesc alaturi de pesti de aceeasi dimensiune sau mai mari.Daca cory tai sunt mai mici decat tetra, atunci s-ar putea sa ai probleme.Probabil o fi fost urarea de bun venit ca sa zic asa; dupa o vreme ii vor lasa in pace, daca nu, eu zic sa ii separi.Ai stins lumina cand ai introdus corydoras?
Imi cer scuze pentru tampeniile care le-am debitat aseara, eram obosit si nu am fost atent.plecostomus se tine singur in acvariu devine teritorial si agresiv daca se tine cu altii de seama lui.Credeam ca te referi la cory,Scuze.
Mai pune si tu cativa. O sa se simta mai bine micutii(mai in siguranta)
Bine ai venit Cristian .De fapt daca zici ca esti de 5 ani de zile...eu sunt de cateva luni .Deci discusii ii tii in acvariul de 120 litri nu?Niste poze putem vedea si noi? Mult noroc cu acvaristica.
marele faraon deja e divinitate
Bine ai venit Emi!Ai terminat protectia mediului?Si cum ti s-a parut?Acuma unde lucrezi?Multa bafta, ape limpezi si ma scuzati de off-topic.
Am si eu o intrebare nerostita pana acu:poze nu pui?
 
Forum Index » Profile for pajeroking » Messages posted by pajeroking
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com