[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: eugens
Forum Index » Profile for eugens » Messages posted by eugens
Message
Salut vecinii,

Eu zic asa sa lasam populatia cum este dar sa schimbam acvariu ....e mic este un acvariu de incepatori ....unul de 300-400 de litri ar fi mult mai indicat pentru domnul Mihnea care am inteles ca vrea sa faca performanta .... crescator....mai bine zis ....pesti ai, firma de acavarii avem noi ...respectiv kinderul cu mine si treaba e ca si rezolvata ...


sanatate
foarte frumosi pestii.... culori bune...sanatosi tun ...pacat ca nu am avut ocazia sa ii vad mai devreme ca nu imi luam ...ma pastram pentru astia ...

de unde esti de loc ?...daca nu sunt prea indiscret ....
Ar fi numai de zis ca frecvent africanii procedeaza ca fetele din ziua de azi...nu asteapta majoratu ca sa si-o puna!!! LOL

asta e buna

sa iti traiasca pestii ....
astept si eu raspuns la intrebarea asta cu mascatul filtrului si incalzitorului ....
Salut ...

si o adaugare la faptele deja spuse :cel care se ocupa de pesti in acel magazin nu este un om care se ocupa de pesti de ieri de azi ....adica daca el nu a gasit tratament decat sarea chiar sa fim siguri ca le-a incercat pe toate ....

ma insel domnul Kinderu?
mie personal imi plac mai mult cele care sunt la vanzare decat cele home made ...spui ca ai fost la gara nu ...nu iti placea backgroundul ala care il avea Vali la acvariul cu africani?
kinderul stie ca la cat timp petrecem acolo la gara ...cat si in Hornback ar trebui sa ne dea salarii ...eu ca eu ...dar Kinderul ...are abonament
pare mult mai natural acvariul ,daca dau algele pe bolovani ,dar bineteles asta este doar parerea mea..... unii abia asteapta sa dea algele ...altii vor sa scape de ele ....curios nu ...?
apa e cristal ....... asa sa se mentina ......si asa doresc la toata lumea...
m-au invadat algele !!!

de cateva zile au aparut cateva alge verzi care s-au raspandit cu o mare repeziciune si nu mai scap de ele

fac schimb de apa in fiecare zi ....sa fie de la neoane am 2 Aqouarelle de 30 W

chiar nu mai stiu ce sa fac ...sa iau ceva substante ce imi recomandati?
ca de aer am nevoie de el...
Cum e domnul Kinderul..... merge noul UV ...?
mersi ...
poate poti sa ne zici si un model care dupa parerea ta este mai bun si mai rezistent ...si de ce nu ca tot suntem in momente de criza sa fi si acceptabile la pret ....
la noi nu prea se gasete hrana congelata speciala pt pestii mei ... si eu as vrea sa iau dar nu am vazut decat la Hornback ,dar nu am vazut ceva special pt ai mei ...
dar am sa mai insist daca stie cineva pe unde se gasesc in Brasov ...astept un sfat
sa fac o mica recapitulare daca se poate :

-cost cam 100 euro
-marime max 50 cm
-greutate max 15 de kg
-specie veninosa(deci asta a pus capac dorintei mele )

ma bucur ca m-am interesat ca ma trezeam pe la urgente cautand antidotul ....
DA DA chiar se merita .... la pretul ala .....sper sa mai tina greseala sa imi iau si eu ...
mai ales cand 100 aia de euro e data de tine ... asa e ...

dar chiar asa scumpi sa fie ...azi nu am avut timp dar maine promit ca ma duc sa ma interesez ....
eu unde am vazut mi s-a spus ca sunt la maturitate .... si sincer erau destul de mici ... se poate sa se fi inselat el si sa fi fost in plina tinerete s-au poate a modificat el ,ca un adevarat expert ce e ,genetic specia ...ceea ce ma indoiesc amarnic ....

dar ideea este ca din motivul ca le-am vazut asa mici ...m-a pus pe ganduri sa imi achizitionez una ....

dar D-nul Radu iti dai seama ca si un metru este foarte mult cel putin pt mine sunt sigur ca exista printre noi care dispun de conditii si pt specia asta ....poate chiar exista cineva care a si avut ....el ne poate zice cel mai bine ce si cum....
si pentru un acvariu de 180 de litri o recomandare ceva pt o instalatie de UV .... ?

mie personal mi se pare foarte folositoare pt o mentinere a apei cat mai limpede si cat mai "sanatoasa".....
le dai cumva si mancare congelata? .... este o hrana care ajuta mult la cresterea pestilor ? ca de e asa .....acum ma duc la magazin (orice pt pestii mei )
 
Forum Index » Profile for eugens » Messages posted by eugens
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com