[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Lazar Ginel
Forum Index » Profile for Lazar Ginel » Messages posted by Lazar Ginel
Message
Se vinde una bucata filtru Eheim 2026 Prof. II.
Filtrul se prezinta in stare buna nu curge sau alte defecte ascunse.
Are inclus acest tip de tevi in si out .
http://www.aquaristikshop.com/cgi-bin/neu/webshop.pl?f=NR&c=400430+*+400530&t=temartic_e&userid=IpqzfWS1otdxT7cEbGwAWnv4OeFkYtkJdQM
Garniturile de la sertare noi nefolosite.in punguta sigilata
Un adaptor furtune.......(este si unul OK )... de rezerva lipit de mine si tine de.... cativa ani ... BONUS.
Materialul filtrant original... Eheim .
Dar fara furtune ........
Pret ...250 de RON.

Transportul suportat de beneficiar .
A ....pai daca se foloseste VOTCA la acvariile marine este super tare frate ,pai de ce nu ati grait mai de mult asa.
Ursulet ......Tata ,acuma sa tot faci acvaristica marina
Dar..... de care Stalinskaia, Perfect,Absolut ...de care mere mai bine ...pe gat se da intai si pe urma in acvariu
Din lipsa de timp ,nu am mai fost prezent, asa de des pe forum......dar cind am timp sunt acelasi .
Deci ...... scurt si concret.
1. Topicul se inchide .
2 .mael 222 este banat
3. prietenii stiu de ce .

Cred ca raportul pret calitate este foarte bun pentru JBL florapol
Deci ,sa se stie , eu am avut toata gama de la Seachem de acu" vreo 8 -10 ani in urma ,cred ca am fost de first in Romanica .
La vremea aceea destul de bune ,intre timp au aparut si fertilizanti mai buni .
Eu cred ca sunt destul de scumpe ,dar zic ca merita ,mai ales ca ai NPK separat
Dar ,numa daca ai plante pretentioase...... merita sa te joci cu Seachem ,pentru firaraie din asta mai usoara si alte plante "usoare " sunt solutii mai ieftine
Parerea mea.
Heloo... baietii ,usurel.
Deci, un Ogar Batrin scrie ....daaaaaa.
Si va scrie din experienta proprie nu din carti, reviste, piata (2 baieti, iasi Obor ,buc. etc)
Am avut un anubias nana petit cu ceva ani in urma cred ca vreo 10 sa fie ...cred.
Si ca tot romanul l-am legat de o cioata, a mers el cum a mers vreo 10 luni ,adica incet si cam incepea sa aiba alge pe el.
DAR..... cind radacinile au ajuns la substrat (pietris), Anubiasul meu a explodat in crestere.
A crescut in 5 luni cit nu a crescut in 10.
La inceput aveam o planta cu 6 frunzulite dupa 5 luni aveam 50 de pui.
Asta am patit, asta va scriu.
Toate frunzele care depasesc inaltimea pe care tu o consideri ca ar fi mare... le tai .
Trebuie sa tai pina te plictisesti, in acest fel planta isi da seama ,dupa un timp ,ca nu trebuie sa se mai ridice la suprafata.
Nu tai niciodata prima frunza .
Plantele se adapteaza la conditiile oferite de tine.
DAR....daca si lumina este sub 0,8 w pe litru vei avea mai mult de munca.

Este frumos gestul lui DAN,chiar mi-a adus aminte de mine acuma 30 de ani si ceva in urma. (DAN merita scris cu litere mari si Rosii)
Olimpiu, eu zic asa, sa te tii tare TATA, de aceasta pasiune ,ca vad ca incepi sa ai mina de aquascaper.
Dar cind ai si multa pasiune si cind uiti sa mai bei apa si sa mai mananci ,lucrind la acvarii ,eu zic ca este ceva pozitiv si de bun augur.
SUCCES .
Intai ,trebuie sa citesti regulamentul si sa treci pe la rubrica despre noi cu ceva date .
In rest mai vedem noi .
Ursulet, eu zic sa-ti bagi mainile adinc in buzunare si sa nu mai stai pe ganduri pe fruntea ta se vede clar scris ........SARATURA
Dar pina la ala mare sarat....... ce ai zice de o scrumbie la gratar ...cu ceva bere .....ca tot SARATURA ESTE .
Eu si Sandu suntem primii, locatia o stii ....... aproape de Marea SARATURA
Hai...succes

Am un,Eheim Professionel II 2026 nu curge , nu are alte probleme .
Cu medii de filtrare originale eheim incluse ,fara furtune ,ca "na sunt bucatele acuma.
Pret 400 de ron + taxe postale.Tevi transparente eheim kit 1 si 2.
Pret fix.
Daca te intereseaza ????
Recomand pe, tutucj, pret bun,marfa OK.
Eu personal sunt multumit.

Trece-ti si locatia in my profile .
Marian ,eu zic sa treci pe la rubrica "Despre Noi"(urmaresc si aceasta sectiune)
Citeste si regulamentul si .......Succes.

Locatia ......unde este locatia ?
Post editat cu aprobarea lui MOSU
Cred ca Dragos a rosit la aceste cuvinte...... sa primeasca asa declaratii ..... de la un barbat ,daca erau de la o fata mai zic si eu .
Citat din regulamentul sectiunii Vinzari:
Nu sunt permise comentariile in legatura cu pretul cerut de cineva. Exemplu.... Daca userul X vrea $100 pe o pereche de guppy e treaba lui.
No, amu nu vrem sa te descurajam ,dar se pare (nu stiu exact) ca la acvariile marine nu mere azi, ei sumpul....maine iei nu stiu ce, peste o luna altceva.
Ce stiu este ca ciclarea dureaza citeva luni .
Acuma..... eu sunt pioner in ale saraturilor ,dar cei mai avizati pot da cu parerea .
Cei care nu au respectat regulamentul li s-au sters postarile .
Bogdan Musat

PS: fara suparare, dar trebuie, conform regulamentului acestui forum, sa va inscrieti la rubrica despre noi.

Are dreptate
Dragos, eu cred ca si un calcul estimativ, ar fi de ajutor la lista ta .
Sa vada omul, daca se poate baga la un "Marin" de 1000 l
 
Forum Index » Profile for Lazar Ginel » Messages posted by Lazar Ginel
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com