[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: x_tziby
Forum Index » Profile for x_tziby » Messages posted by x_tziby
Message
Sera feed A plus este un dispozitiv de hranire automata a pestilor.
In functie de programare, hranitorul automat, disperseaza o cantitate prestabilita de mancare in acvariu, reglabila de la 1 la 6 ori pe zi.
Cantitatea de mancare, frecventa dozarii, se poate seta usor. Pestii mici cresc mai repede si devin mai sanatosi daca sunt hraniti cu cantitati minime de mai multe ori pe zi.
Hranitorul automat este ideal pentru persoanele ocupate care nu pot sa se incadreze in orarul de hranire a pestilor.
A fost folosit doar o luna cat am fost plecat in concediu.
Pret 75 ron sau schimb cu orice legat de acvaristica

vand aerator M108-10 pret 30 ron sau schimb cu orice legat de acvaristic
vand o portie de java moss 10x10 si 10 varfuri de staurogyne rezultate in urme unei tunsori.
20 ron.
ce dimensiuni are .ceva poze poti pune?
chiar nu isi da nimeni cu parerea?sunt niste pete albe pe frunze.frunza a devenit aspra si parca s-a si intarit (nu mai este asa de flexibila)
alga parca a mai stagnat,dar pe frunzele pe care era s-a format ca o crusta alba(ca si cum s-ar fi calcifiat) de la ce poate fi?cand as putea adauga aditia de pps-pro?ca este oprita de cca o saptamana.
acvariul este ciclat.teste nu am ca sa fac.am oprit aditia de macro, o sa fac schimburi mai mari de apa si mai dese si va tin la curent cu noutatile.
pestii sunt hraniti o data la 2-3 zile si atunci cu "zgarcenie".o sa opresc aditia de pps sa vad ce se mai intampla.
foloseac 2 tuburi osram de 18 w fiecare
alga nu este doar pe pietre ci si pe frunzele plantelor si din cate am observat se tot extinde.si nici staurogyne nu mai are frunzele verdele ala intens.
m-am pricopsit si eu cu o alga , cred ca este Staghorn si nu pot sa mai scap se ea.
am un acvariu de 50 litri substrat aquabasic peste el am manado,lumina am 2 tuburi osran 865 care merg 7 ore cu pauza la pranz.ca fertilizanti folosesc ferropol, pps pro si ferropol 24 iar pentru co2 folosesc o bomba.
plante am staurogyne si java moss.
fauna am red shery 4 rasbora si 5-7 gupy.
folosesc un filtru aquaclear 150.schimburi de apa fac saptamanal cate 16 litri.
va rog sa ma ajutati s\cu niste sfaturi cum as putea sa scap de acesta alga care mi-a mancat zilele si usor.usor imi termina si plantele
chiar nimeni???????????????????????
cine este din buzau si are plante de vanzare este rugat sa ma contacteze pentru ca pe vremea asta nu pot lua din tara si am nevoie de plante.multumesc frumos
vreau eu blyxa dar sunt din buzau.......putem fave cumva sa ajunga la mine?
poti face un pachetel mic si sa trimiti si la buzau.
dupa cum spune si titlul, dones guppy juvenili, nu sunt modele deosebite dar sunt buni pentru orice incepator
am si eu un benq dc c640 de 6 mega pixeli si nu reusesc sa fac poze clare la acvariu, daca are cineva asa ceva ma poate ajuta si pe mine cu setarile care le face. multumesc anticipat
vand java moss, o mana buna 15 lei
colet ridicat.multumesc frumos!
mai am o portie de moss 15 lei.....
cine mai doreste , cine mai pofteste..........
 
Forum Index » Profile for x_tziby » Messages posted by x_tziby
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com