[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: fish_lover
Forum Index » Profile for fish_lover » Messages posted by fish_lover
Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic The problematic instruction: ---------- ==> assignment: topic=topics.get(post.topicId) [on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm] ---------- Java backtrace for programmers: ---------- freemarker.core.InvalidReferenceException: Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic at freemarker.core.Assignment.accept(Assignment.java:111) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.IteratorBlock$Context.runLoop(IteratorBlock.java:167) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:428) at freemarker.core.IteratorBlock.accept(IteratorBlock.java:102) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.Environment.process(Environment.java:199) at freemarker.template.Template.process(Template.java:259) at net.jforum.JForum.processCommand(JForum.java:262) at net.jforum.JForum.service(JForum.java:228) at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:717) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:290) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at fr.xebia.servlet.filter.ExpiresFilter.doFilter(ExpiresFilter.java:1243) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at net.jforum.util.legacy.clickstream.ClickstreamFilter.doFilter(ClickstreamFilter.java:59) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at org.apache.catalina.core.StandardWrapperValve.invoke(StandardWrapperValve.java:233) at org.apache.catalina.core.StandardContextValve.invoke(StandardContextValve.java:191) at org.apache.catalina.authenticator.AuthenticatorBase.invoke(AuthenticatorBase.java:433) at org.apache.catalina.core.StandardHostValve.invoke(StandardHostValve.java:128) at org.apache.catalina.valves.ErrorReportValve.invoke(ErrorReportValve.java:102) at org.apache.catalina.core.StandardEngineValve.invoke(StandardEngineValve.java:109) at org.apache.catalina.connector.CoyoteAdapter.service(CoyoteAdapter.java:286) at org.apache.coyote.ajp.AjpProcessor.process(AjpProcessor.java:437) at org.apache.coyote.ajp.AjpProtocol$AjpConnectionHandler.process(AjpProtocol.java:366) at org.apache.tomcat.util.net.JIoEndpoint$Worker.run(JIoEndpoint.java:447) at java.lang.Thread.run(Thread.java:619) Messages posted by fish_lover
Message
de cati litri e acvariul ?
pai sti uca nu se tin in numar mic...o sa mai vina si altii deocamdata doar atat am putut
nu-i tin flamanzi ...le dau de 2 ori pe zi,uneori chiar si de 3 ori de mancare.II hranesc cu niste "pesmeti" de la JBL si le plac foarte mult.Numai ca nu poate fiecare sa-si vada de bucatica lui de mancare.Le place mai mult bucata vecinului si asa cearta-i in flaore chiar daca mancare e din belsug pentru toti
eu am 3 discusi micuti(4-7 cm) si se bat de la mancare .... e bine ?
Ma bucur ca mi-a raspuns d-nul Ioan.De altfel eram sigur ca-mi va raspunde pentru ca-l stiam un om cu adevarat experimentat in domeniul acesta,iar eu aveam mare nevoie de sfaturile dumnelalui.
Voi reveni cu intrebari. Multumesc mult pentru sfaturi si multa bafta !!!


PS: As dori sa stiu ce s-a intamplat saptamana trecuta pentru ca mie imi arata ca am fost banat ....(scuze ca pun intrebarea aici dar am un motiv intemeiat:timpul )
Pot tine intr-un acvariu de 100l 4 discusi mititei ? daca da , pana cand .
as mai dori sa stiu ce conditii ar trebui sa le ofer(substrat-daca trebuie, ce fel de iluminare, plante ,ce fel de filtru mi-ar trebui-f important pt mine,incalzitor si alte detalii)

Multumesc anticipat !
ps:am mai citit si in alta parte despre discusi da nu m-am elucidat plus ca pe mine m-ar interesa conditiile necesare la acel acvariu de 100l

Bafta !!!
pana la iasi se mai adauga inca 20 ron ? (pentru transport )
asa fac si la mine .... lucrul asta se intampla mai mult seara (probabil se odihnesc si ei ). La mine mai fac si un fel de dans ca sa zic asa care consta in a face niste acrobatii ciudate ,invartindu-se rapid in general langa o frunza . e un comportament secific lor sau au ceva ....

bafta !!!
se poate pune si untr-un microbuz cu ruta iasi-bucuresti ....ajung mult mai repede decat printr-un serviciu de curierat ,numai ca trebuie asteptat pachetul la destinatie ,adica unde opreste microbuzul(autogara probabil )
Vand 6 demasoni (4-5 cm) ....pret 30ron.
Odata cu cei 6 demasoni donez un labeo marisor si un peste care nu stiu cum se cheama .... probabil Synodontys ( eu ii zic pisica )
acum trebuie sa ne gandim si la cat spatiu are si la cati bani
pai eu tot valisneria vreau sa pun plus niste echinodorus,elodea si niste plante micute de pus in fata .....nu vreau sa pun plante pretentioase

Ms pentru sfaturi ....

bafta !!!
Sunt in cautare de noi "retete" pentru a crea un subsrat cat mai bun ,asa ca nu ezitati sa scrieti despre vreo "reteta" minune care face plantele sa creasca frumos si sanatos . eu stiu unul care consta in a amesteca turba cu nisip si ceva argila ...

Bafta !!!
ce draguti sunt puii ...m-ar interesa si pe mine da se pare ca distanta e destul de mare ... ...eu am demasoni acasa si sunt siguri ca s-ar intelege...oare nu se pot trimite prin posta? as plati eu aici

Bafta!!!
cumpar plante de covor gen glossostigma,eleocharis,vesecularia dubyana(in special) si alte plante de covor ...exclusiv pentru cei din iasi ...astept mesaje pe pm (acolo discutam si pretul)
daca acvariul e pozitionat langa fereastra vezi sa nu ti-l umpli de alge ...
[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 

Information
 

An error has occurred.

For detailed error information, please see the HTML source code, and contact the forum Administrator.

Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm
topics.get(post.topicId) is undefined.
It cannot be assigned to topic
 
Forum Index
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com