[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: florian.n
Forum Index » Profile for florian.n » Messages posted by florian.n
Message
Ma numesc Florian am 26 de ani, sunt din Constanta. Detin acvarii de la varsta de 10 ani, de 4 ani m-am canalizat pe ciclidele de Tanganyka in special Frontosele. Din 2012 detin un acvariu de recif multumita lui Gabriel
- Frontosa Burundi 9-10 cm 60 ron/buc
- Frontosa Burundi 4-7 cm 45 ron/buc
- Frontosa Burundi 2-3 cm 30 ron/buc
- Jolidochromis Marlieri 7-8 cm - 50 ron/buc
- o pereche Altolamprologus Calvus White F1 - 160 ron/pereche

*preturile se pot negocia in functie de cantitate sau schimb cu produse sau vietati de recif
*livrez in tara sau livrez personal in Constanta


Florian
0765.383.356
Salut,
Am si eu am 1 bucata Eunicide worm dar inca nu mi-am facut curaj sa-l scot ! eu o m-am gandit sa scot piatra si sa torn apa minerala (sau apa de osmoza) prin gauri pana iese.. dar mai am o multime de vietati pe care nu as vrea sa le omor dar nu stiu alata solutie de-al scoate de acolo fara sa scot piatra din apa.. Intr-un timp am incercam sa il prind cu penseta, puneam mancare pe penseta undeva mai sus si venea sa manace dar dupa cateva zeci de inncercari mi-am dat seama ca il hranesc cam bine )
Voi posta aici dupa ce il capturez.

Florian.
Salutare,
Si la mine si-a facut prezenta aceasta alga dupa ce am inceput sa dozez zilnic Reef Energy A+B. Pana acum 2 sapt dozam 1 data la 2 zile(nu era atat de extinsa). Momentan nu e foarte grav la mine dar daca are cineva un Emerald de vanzare as fi recunoscator.
Salutare,
Doresc sa cumpar urmatoarele:
pt acvariul 1 (250L)
- pesti gen vivipari,xifo, etc
- plante diverse specii
- nisip
- creveti

pt acvariul 2 (250L)
- ciclide africane
- decor pietre,lemne
- nisip

ma mai intereseaza neoane sh.

tel: 0765.383.356
Salutare,
Detin un cub cu latura de 50 cm si de aprox 1.5 ani am o lampa home-made cu 21 leduri de 3w, pana acum toti coralii au crescut foarte bine daca au stat "sub lampa" cei din extremitati stagneaza.
Solutia cea mai simpla este fac alt radiator mai mare si sa distribui mai bine ledurile..
Insa intentionez sa achizitionez coral box m1-30v2 de aici http://www.fish-street.com/coralbox_m1_led_aquarium_lighting , are cineva aceasta lampa? credeti ca merita investitia ?

- Frontosa Burundi 8-9cm 70 ron/buc
- Frontosa Burundi 2-3cm 50 ron/buc

*ae accepta schimb cu produse sau vietati de recif
*livrez si in tara sau livrez personal in Constanta


Florian
0765.383.356
Iti dau exemplul meu. Am cumparat 4 frontosa de 3-4 acum 4-5 ani si initial au stat intr-un acvariu de 70 de litrii apoi i-am mutat in acvariul de 300 L si s-au dezvoltat foarte bine. Refeitor la culori nu ma pot exprima. Dar de ce vrei mikula ? Eu am de vanzare frontosa burundi daca te intereseaza.
Salut,
Eu sunt un mare iubitor de frontosa, si detin o familie de frontosa formata din 1 mascul aprox 20cm si 3 femele, stau in cei 300L ai mei fara nici o problema si pe lana asta au si alti locatati din Tanganyka respectiv 3 perechi de calvusi + un marlieri. Asa ca stai linistit ca au loc sunt f pasnici deobicei, se agita ceva mai tare in momentul reproducerii insa asta se va intampla cand ajung la maturitate adica pe la varsta de 3 ani si jumatate. Eu pe viitorul foarte apropiat intentionez sa tin familia de frontosa doar cu cativa din puii lor si atat. Deci DA poti tine frontosa in 300 L - 350 L
Organ Pipe - nu mai este disponibil, restul sunt inca valabili !
Multumesc frumos de idee insa nu am timp sa mesteresc pana maine seara..
sau cumpar daca e cine din tara si poate sa puna azi la curier.
Salutare,

Dragi colegi Constanteni, am nevoie cu împrumut de 2 hranitoare automate pentru perioada 2-7 aprilie, rog sa ma contactati daca ma puteti ajuta.

Multumesc frumos !

Florian
Vand urmatorii corali:
Xenia - 25 ron/frag
Pulsing Xenia - 35 ron/frag
Palythoa - 30 ron 5-6 polipi
Ciuperci rosii ~20ron
Ciuperci mov ~20ron
Organ Pipe - 40 ron fragul de apox 10 bete
sps Milka 45 ron frag de 2-3 cm
Viermi penati albi ~2 cm - 5lei/buc
Gsp - 30 ron frag de 2-3 cm

se pot vedea in bazinul meu - http://vimeo.com/89234040

joi 03.04.2014 vin in bucuresti si pot sa asigur transport cta - buc !

Florian
0765.383.356
- Frontosa Burundi 8-9cm 70 ron/buc
- Frontosa Burundi 2-3cm 50 ron/buc
- o pereche de Altolamprologus Firefin (salbatici) in captivitate sunt de 3 ani au cam 5 ani (traiesc in jur de 15ani, multiple depuneri) - 230 ron/pereche
- Femela Jolidochromis Marlieri matura - 65 ron/buc
- o pereche tanara de Neolamprologus Leleupi (au depus de 3 ori pana acum) - 100 ron/pereche
- doua perechi prereche Altolamprologus Calvus White F1 - 160 ron/pereche

*preturile se pot negocia sau schimb cu produse sau vietati de recif
*livrez si in tara sau livrez personal in Constanta


Florian
0765.383.356
In cadrul ariei VANZARI trebuiesc respectate cateva reguli stabilite in regulamentul acestei sectiuni. Spicuim cateva:

- Nu abuzati de aceasta sectiune (contributia unui user la forum nu trebuie sa se rezume preponderent la activitatea pe aceasta sectiune).

- Userii trebuie sa aiba completata rubrica Location din profil. In cazul nerespectarii acestei cerinte, postarile le vor fi sterse.

- Anunturile de vanzare ale userilor care nu si-au indeplinit obligatia de a se prezenta la rubrica "Despre noi" vor fi sterse.

ADMINISTRATIA
In cadrul ariei VANZARI trebuiesc respectate cateva reguli stabilite in regulamentul acestei sectiuni. Spicuim cateva:

- Nu abuzati de aceasta sectiune (contributia unui user la forum nu trebuie sa se rezume preponderent la activitatea pe aceasta sectiune).

- Userii trebuie sa aiba completata rubrica Location din profil. In cazul nerespectarii acestei cerinte, postarile le vor fi sterse.

- Anunturile de vanzare ale userilor care nu si-au indeplinit obligatia de a se prezenta la rubrica "Despre noi" vor fi sterse.

ADMINISTRATIA
Se poate inchide
Se poate inchide !
de actualitate !
 
Forum Index » Profile for florian.n » Messages posted by florian.n
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com