[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: barosanu
Forum Index » Profile for barosanu » Messages posted by barosanu
Message
vericule

' intamplator' lucrez in instalatii stiu fenomenul backpressure! daca nu ai apa pe furtun intra in cavitatie. ex 700 nu are acel orificiu ca la pompe sa il amorsezi cu palnia si am tras ca la butoi cu gura si l-am amorsat ,acum merge bine merci dar in acel moment dupa nerabdarea care o aveam de al vedea la lucru nu mi-a iesit ceva si eram plin de nervi, asta e se intampla si la case mai mari!

multumesc sincer tuturor pentru raspunsuri!
salut

doresc sa cumpar urgent una bucata anubias hasefolia! va rog pretul sa fie rezonabil!
multam
salut tuturor

cine are si cine doreste sa imi doneze un fir de anubias hastifolia il cinstesc cu mare drag!!
multumesc mult

in sfarsit l-am amorsat si merge! :-) bineinteles ca scosesem mediile filtrante din pungile de plastic,dar chestia cu carbunele nu o stiam!
gabriel prietene

stiu si eu ca G.G este un om serios si de aceea i-am multumit oricum pt ca a raspuns primul! poate termenul, misto a fost cam dur dar dupa ce am incercat sa il amorsez o gramada de timp si nu mergea cred ca iti dai seama cam in ce stare eram. este iarasi adevarat ca nu am dat mai multe date dar am crezut ca se subintelege ca am citit manualul care mai mult spune povesti despre el si despre partile lui componente. apropos pt ca tot ai 2 filtre canistra aceeasi marca spunemi te rog cele dua garnituri sunt de rezerva sau trebuie puse pe undeva pe la vreo imbinare pt ca in schema nu le vad pe nicaieri.
my friend
am citit manualul fii sigur ,dar nu merge si am mai citit pe acest forum ,ca sunt destul de greu de amorsat si nu am postat de dragul de a posta cum dealtfel am vazut ca fac multi !! sincer asteptam un raspuns la obiect nu la misto,multumesc oricum!
salut tuturor

am cumparat de curand un filtru canistra tetratec ex 700 si nu pot sa il amorsez! ii rog pe posesorii de asemenea filtre si nu numai, sa ma ajute cu sfaturi in acest sens.

multumesc anticipat
va multumesc tuturor pt informatii!!
da despre vata de perlon este vorba! daca ai o bucata si poti sa imi dai, o cumpar cu mare drag! da-mi un nr de tel sa te contactez!
Salut

Sunt interesat sa cumpar un set profi 3, cum facem sa intru in posesia lui?
salut tuturor

cine ma poate ajuta cu o adresa sau numele unui magazin ,unde pot gasi materiale filtrante pt un filtru canistra tetratec ex 700 si mai exact vata sau pasla aceea alba??

multumesc anticipat
Apa o poti raci foarte bine montand in capacul acvariului doua coolere din acelea pt calculatoare, orientate sa bata exact pe suprafata apei! Dar atentie la nivelul apei ,caci va scadea si el ceva mai repejor. Pesti tai ,parerea mea este ca au murit din alte cauze si nu din cauza caldurii! ai primit destule pareri si sfaturi asa ca te las pe tine sa analizezi cauza. bafta
Salut! Eu unul, iti multumesc in primul rand pt aceste detalii si te asigur ca te voi urma. Nu am vut curajul sa ma apuc dar acum o voi face. A iesit misto al tau, si sper sa iasa si al meu asa!
Scuze pt neplaceri dar nu stiu de ce nu merge link-ul , cei care vor sa le vada sa caute albumul barosanukomisaru pe site-ul photobucket.com si le gasesc automat , sunt publice nu trebuie sa se logeze!
http://s52.photobucket.com/albums/g30/barosanukomisaru/[url]

scuze primul link nu este bun! acesta este bun
scuzele mele eram f obosit!!

http://s52.photobucket.com/albums/g30/barosanukomisaru/
salut !

sunt puse pe site-ul photobuket!!
Am incercat sa le pun in galerie dar din pacate nu merge!

Cei trei platy ii am de la fica mea cea mica si nu ma pot lipsi de ei! ia cumparat cand a mers cu bunica-sa la piata pt ca i-au placut instantaneu iar fimea nu are decat 5 ani asa ca....decat sa am cantari in casa ii las acolo si oricum se impaca bine cu scalarii!!
Prietenilor mei iubitori de pesti, am pus citeva poze aici.
http://photos.yahoo.com/barosanukomisaru
Sper sa va placa.

Detalii acvariu:
L=80cm
l=30
h=40
Vol=96l
Filtru intern Resun 1800
CO2 home made
Lumina 1 tub neon Aqua-Glo+ 1 tub TLD830 + 1 tub roshu
Astept sugestiile voastre constructive.


PS Daca nu merge link-ul ii dati cu copy si paste in browser
Salut tuturor

Am scapat din greseala :x ,o jumatate din sticluta cu albastru de metil in acvariu!! Din pacate apa pregatita pt acvariu sa o schimb nu mai am pt ca am folosito pe toata care o aveam la schimbat dar apa este in continuare inchisa la culoare! Pot pune apa plata momentan ca diferenta, pana fierb alta sau exista vreo alta solutie in acest caz???


multumesc anticipat
 
Forum Index » Profile for barosanu » Messages posted by barosanu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com