[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: White
Forum Index » Profile for White » Messages posted by White
Message
Sorry
Vreau sa imi cumpar niste creveti stie cineva un loc unde gasesc sigur?
M-ar interesa si pe mine vreo 4 bucati.
Cine imi poate spune si mie cat mai multe despre acest peste Hemichromis lifalili ?
Multumesc tuturor m-am lamurit am dooua femel si un mascul.
Am cumaparat 3 betta eu ii am cerut vanzatorului 1 mascul si 2 femele da se pare ca am 2 masculi si o femele parerea mea .Din cate stiu eu femelele nu isi ridica branhiile ca masculu voi ce ziceti?

Si inca ceva doi dintre cei trei betta au burtile cam mari imi puteti spune dece(printre care si un exemplar pe care il consider mascul)?

plz help me
Ok am inteles, dar eu incerc sa imi fac un acvariu cu discusi cred ca ati inteles asta.
Baiatul de la care cumpar discusi este foarte de treaba si creste singur discusi la el acasa deci il pot numi "crescator" daca voi avea vreo problema voi apela la el, dar sper sa nua am probleme pentru ca nu sunt un incepator in ale acvaristici.
Eu nu am vrut sa supar pe nimeni imi pare rau "koala" si imi cer scuze si celorlati pe care i-am deranjat.
Voi fi mai putin curios deacum in colo.
Acu nu se pune problema (atunci aveam 9-10 ani cand nu m-a mai lasat mama)
Bine ma gata oricum......
Hai ma nu mai faceti misto de mine ma vedeti mai mic si gata va luati de mine?
pai si acvariul meu va fi asa simplu aiurea
Si stii vreun crescator? :-)
Oricum eu sper sa ma descurc, am avut primii pesti la 6 ani adica 2 xifo pereche si femela mi-a sarit din borcanel asa ca imi am luat un acvariu de 15 l si o femela de xifo :-) si de atunci m-am despartit de pestisori mei doar o singura daa cand nu ma mai lasat mama cu acvariu in casa si i-am donat
Si acuma am fost prin galati si am vazut un acvariu cu discusi mi-au placut mult si de aceea vreauu si eu sa imi iau nu foarte multi da...
Adica nu pot pune macar un deget de nisip si doua plantutze artificiale?
ADXX mersi pentru explicatie oricum nu voi pune in acvariu decat plante artificiale.
Apropo tu ai discusi?
Daca da da si mie adresa ta de mail sau ID de mess plz pt ca am ce invata de la tine :-)
ID meu este alinusK_O@yahoo.com
sau mail : whitess-5@hotmail.ro
Am si un acvariu cu guppy de 30 l
am 2 perechi si niste puiuti vreo 20-30
e prea mare nu am tata buget am doar 15 ani nu sunt salariat sasa cand va vedea mama ditai magaoaia in casa imi ia gatu :-)
tu te pricepi mai bine tu esti sefu si expertu :-)
Da uite ca sa remediez problema oa sa imi iau un acvariu mai mare :-)
Pai stati putin ca o voi lua usor, nu am mai crescut discusi si nu prea ma pricep(bine ca invat repede :-) ) de aceea voi incepe cu doi apoi daca ma descur cea ce voi si face imi voi mai cumpara iar acvariul nu va creste ci il voi inlocui eu si zic eu ca pt doi discusi mici ajunge 112 litri parerea mea. :-) or sa se simta ca in ocean singurei acolo.
Ca veni vorba pot sa imi iau si niste coridorasi sau ceva de genu asta? si sa i tin cu discusi?
Pai pt doi discusi de 5-7 cm nu e bine?
Ce ziceti la un acvariu de 112 litri ce fel de incalzitor sa pun?
???W
Ceva bun pt a mentine temp pe la 28-30 pt discus.
 
Forum Index » Profile for White » Messages posted by White
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com