[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Desauron
Forum Index » Profile for Desauron » Messages posted by Desauron
alinutz80 wrote:Ehee.....luni 15 iunie au ajuns si crevetii, mafiotzii

Las o filmare aici.... https://www.youtube.com/watch?v=exunv6d79Fs

Enjoy 4K

Bun venit pe youtube, ca sa ne bucuram de videoclipul tau, trebuie sa nu mai fie privat.
Motivul intrebarii mele se datoreaza faptului ca este extrem de dificil sa inmultesti specia aceea de melci. Ai postat unde trebuie, insa am dubii foarte mari ca ai inmultit specia aceea. Daca nu te superi poti atasa poze cu puii lor?
Din prima ta postare mentionezi ca au 8-10 pui de ai lor, tu sti ce specie de melc e asta? Ce te-a determinat sa crezi ca ai 8-10 pui din melcii mentionati din poze?
salut, nu este nici o imagine atasata.
Unii le folosesc sa faca bijuterii cu ajutorul lor: https://www.youtube.com/watch?v=1H10QU3dZHw
In caz ca mai e cineva interesat, se poate gasii in vacaresti.
Ce te determina sa crezi la melcilor nu le este bine?
E grasa clar !
Antoniot wrote:
Desauron wrote:Stiu ca este un post vechi, dar eram curios daca mai are cineva asellus aquaticus sau creveti gammarus de vanzare sau e dispus sa imi arate de unde sa ii prind.

Azi am luat din parcul cismigiu.

Salutare, ti-am lasat un mesaj privat
Vand Bluestar Endlers, Bucuresti. 30 lei perechea, nu trimit in alte orase. Linia pura de 5 generatii, comportament de peste salbatic (baietii danseaza des, se bat fara sa se raneasca, femelele au dunga usor albastra neon).

Link: https://www.youtube.com/watch?v=xqTF7sMtYCo&list=PL8006MfxuLIaddn7uMey5sorQfxvQst0k&index=3&t=0s
Stiu ca este un post vechi, dar eram curios daca mai are cineva asellus aquaticus sau creveti gammarus de vanzare sau e dispus sa imi arate de unde sa ii prind.
Cumpar ramshorn albastru sau marisa rotula.

Astept PM, sunt din bucuresti.
Salutare, eu personal nu am experienca cu el, insa poti gasii mai multe informatii in engleza "bobbit worm" sau numele stiintific Eunice aphroditois .

Stiu ca acvaristii din USA il taie si il arunca bucati in acvariu, nu ii da drumu viu in acvariu caci este pradator el.
Eu am avut specia asta.
Salutare, eu sunt din Bucuresti si incerc sa imi fac niste prieteni acvaristi din Tulcea.

Are / vinde cineva pomacea de alte culori? eu intentionez sa cumpar mov, daca vinde cineva
O fi nevoie sa suplimentez cu ceva sursele de calciu? , Nu
Dwarf ramshorn snail (Planorbis planorbis), vad ca toata lumea vorbeste pe langa subiect si incepe sa descrie ce cred ei ca ar fi si de alte detalii care nu are legatura cu intrebarea.
Salutare cumpari scoici de rau vii, intentionez sa le bag in acvariu. Astept PM
Salutare, cumpar 2-3 perechi de khuli dungati. Astept mesaj privat sau reply, mersi.

Forum Index » Profile for Desauron » Messages posted by Desauron
Go to: