[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: BratuAlexandra
Forum Index » Profile for BratuAlexandra » Messages posted by BratuAlexandra
Message
Nu imi dau seama daca este gravida dar ataca din senin fara nici un sens..toti pestii parca o luasera razna din cauza ei dar dupa ce am izolato s.au linistit apele...mai sunt femele de varsta ei dar nici un semn sa ciupeasca vreun peste in schimb ea cum am spus a casapit o zebra..crezi ca isi va revenii daca o izolez ca nu vreau sa ma scap de ea
Buna seara....uitandu.ma la acvariu sa vad ce se mai petrece am observat ca un pui de guppy femela la vreo 2 luni sau 3 nu mai retin este agresiva cu toti pestii din acvariu ciupeste tot ce prinde si nu inteleg de ce..tinand cont ca tocmai mi.a omorat un mascul de zebra..ce sfat imi dati...mie mi se pare ciudat sa fie asa agresiva
chestii mici albe....care misuna prin substrat minusculi deabea vizibili cu ochiul liber....si pe unde misunau era un fel de alga sau mancare nu imi dau seama...sunt inofensivi sau ar trebuii sa curat acvariul in totalitate
O intrebare .....Am observat acum cateva minute..uitandu-ma la acvariu sub pietris...vietati caare se misca deabea fiind observate cu ochiul liber...vreo idee ce ar fi??
Donez tetrazona numai in constanta
ofer tetrazona in schimbul unor plante
Am copil si acvariul il intretin pe bucati.....copilul meu este in perioada cea mai frumoasa de cand a inceput sa mearga....asa ca daca nu sunt atenta in fractiune de secunda face o nazbatie, asa ca acvariul mai dureaza pana il masor, ca nu stau in el....cand o sa am dispozitia necesara o voi face si pe asta.....daca Nimeni, sta cu ochii in acvariu toata ziua si aici este mare cunoscator, este fix problema lui....si sa nu mai atace alte persoane cu ironiile lui proaste.
si daca esti asa ironic mutati cuvintele in alta parte...poti sa iti masori acvariile si cu piciorul
auzi dar tu ma crezi idioata te rog frumos sa iti masori cuvintele domle nimeni sau cine esti tu...cred ca stiu si eu formele geometrice ca nu am 2ani am 24
T8 flora glo 40w
cand fac rost de o ruleta il voi masura....banuiesc ca pot intreba si altceva......lasand deoparte momentan DIMENSIUNILE ACVARIULUI
acvariul are 200 de litrii....nu am masurat dimensiunile ca nu am cu ce momentan ..si neoane mi.am cumparat 3 a 40w neonul adica in jur de 120w nu am intrebat nimic de filtru isi face treaba destul de bine si pesti....am stiut ce pesti sa achizitionez sa fie compatibili....asa ca daca asta te streseaza asa mult o sa masor acvariul mama masii de acvariu
si culmea ca alaltaieri ii vedeam pe toti ca se misca in icra...nu chiar pe toti vorba vine...acum nici o miscare in icrele alea
buna.....acum 3 zile am pus o zebra si doi masculi....am asteptat astea trei zile si sa vad ca doar un singur pestisor inoata orizontal....am mai vazut doi care erau lipiti pe geam.....si restul nu au iesit....sa ii mai las ies pe rand?
este umplut doar pana la dunga neagra. ..nu trece de intaritoarea din mijloc este la limita....multumesc
trebuie sa caut o rigla...am o problema...unul din masculii betta tinuti in acvariu de 10 litrii i s.a umflat buzele si o parte a capului....din ce cauza
cumpar plante. Pentru cei din Constanta
imi place un acvariu plantat... fiecare are gustul lui mna
Chiar astazi mi s.a intamplat cu o femela betta la fel statea...chiar am urmarit.o s.a dat de 2 3 ori de peretii acvariului iar dupa s.a lasat pe fundul acvariului...iar dupa 5 min a decedat
cand ajung acasa il voi masura
 
Forum Index » Profile for BratuAlexandra » Messages posted by BratuAlexandra
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com