[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Alcatraz
Forum Index » Profile for Alcatraz » Messages posted by Alcatraz
Message
Salut, daca sunt urme de calcar otetul merge de minune dar daca sunt depuneri serioase de calcar poti racaii cu lama de cuter grosul si dupa cu otet
0764367215 -Razvan
Salut, donez pietrele de rau ,rotunde din acvariul meu.Sunt de dimensiuni diferite de la mica pana la uriasa ) am un portbagaj plin, unele sunt din bazin meu iar altele care nu au mai avut loc au fost depozitate in boxa, toate au fost spalate si frecate temeinic.Pietrele provin dintr-un rau de pe langa Azuga si au fost cautate si aduse de mine.Se pot ridica din zona Titan sector 3 Bucuresti.Valabil 3-4 zile.
Bine ai venit !!
Salut, eu am remodelat traseul tevilor de in/out al filtrului extern cu teava pvc-u de la ei.Oferta mult mai generoasa fata de cei de la Romstal, consiliere telefonica ( adica m-au intrebat ce vreau sa fac si au venit cu idei de redure a costurilor) livrare ok si calitatea materialelor identica cu ce gasim la Romstal.iar preturile sunt ceva mai ieftine(nu cu mult) fata de Romstal.
facuta acum pe seara
Multumesc, foarte adevarat in legatura cu mizeria, inca caut o solutie pentru asta si nu gasesc.O varianta ar fii sa mai fac inca o triere a bolovanilor cu toate ca am mai scos vre-o 2 sacosi mari de cora .Oricum astept sugestii.In legatura cu lumina am 4 proiectoare led,3 de 10w si 1 de 20w iar cu tevile de tur si retur am reusit sa le refac traseul cu teava pvc-u, sunt mult mai bine.Problema mea este cu mizeria dintre bolovani ,intrebare: daca suplimentez filtrarea interna cu un JBL i200 plin cu bureti si dau mai tare pompa de valuri sa iasa mizeria dintre ei?
Multumesc
Salutare, am reusit intr-un final sa fac pasul cel mare .Update la un acvariu mai mare 140cm/70cm/65cm geam de 15mm cu intarituri in H. Standul este din rectangulara de 40x30x3 sudat si vopsit de mine cum am putut eu mai bine imbracat in pal crem.Nisip negru si un portbagaj de pietre dintr-un rau de la munte.Acum mai trebuie sa bricolez un capac si gata.Incerc sa atasez ceva poze
Buna Mara, bun venit.Ai un acvariu foarte frumos.
Cumpar filtru intern JBL CristalProfi i200
In poza 2 pare a fii hansbaenschi
Salut, vezi ca se gaseste si la romstal dar in magazin ,nu pe site. PVC-U asa se numeste si este de culoare gri inchis spre negru nicidecum ca cea de canalizare care este gri deschis, eu acum astept sa-mi vina curierul cu ceva fitinguri de la www.bwinstal.ro( sper sa nu fac reclama).au acolo teava si fitinguri de 16,20,25,32,40 fi / PN10 si PN16
Salutare, stie cineva ce vopsea neagra pot sa folosesc pentru tevile de pvc de la filtru extern??? sa nu fie periculoasa pentru pesti si sa tina la apa
de unde ai luat piatra? sau este decor?
Salutare, am reusit sa fac un upgrade la bazin . Am dat comanda de un bazin de 638l fata de precedentul 180l ,cu urmatoarele dimensiuni 1400/700/650mm.sper sa ma descurc sa bricolez un capac din komatex,iluminarea o sa fie cu led. Intrebarea mea este ce nisip ma sfatuiti sa folosesc( eu am avut in bazinul vechi nisip alb de la hornbach , granulatie mica) as vrea sa pun ceva mai inchis la culoare negru sau gri. Are cineva in bazin nisip mai inchis la culoare?
Multumesc mult pentru sfaturi
Bine ai venit!!
Salutare, stie cineva daca pot da JBL-novobel africanilor mei? sau a folosit careva acest tip de mancare la africani? Multumesc
O rectificare 126l primul si 180l ultimul :http://www.erevista.ro/viewer/catalog_hornbach___acvaristica_si_zoo/TCQQK8MYQF2016HS/4
 
Forum Index » Profile for Alcatraz » Messages posted by Alcatraz
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com