[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
70x45x45 no sump  XML
Forum Index » Bazine mici si medii
Author Message
aerosv
Senior member
[Avatar]

Joined: 22/01/2013 12:03:53
Messages: 844
Location: Suceava
IP:
Offline

Multumesc Dan !
Imi dau silinta si cu cel dulce, mic...si sper sa raman la atat
BBogdan
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/05/2011 09:48:04
Messages: 768
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Arata bine! LPS-ei grasi si frumosi.

P.S. pacat ca nu se vad culorile de atata albastru

Utopia Reef 400
My Aquariums
aerosv
Senior member
[Avatar]

Joined: 22/01/2013 12:03:53
Messages: 844
Location: Suceava
IP:
Offline

Am omis sa setez pe mai mult alb lampa pentru fotografiat, am tras cateva cadre pe programul pe care il am acum (80% albastrele si 20% alb) si cu tot balansul de alb pe 10.000k tot tenta de albastru a iesit.

Oricum, culorile sunt foarte frumos scoase in evidenta pe albastru dar foarte greu de fotografiat corect ... Hydra este o lumina excelenta si scoate ce-i mai frumos din corali.

BBogdan multumesc, al tau oricum este un etalon intre nano-uri si inspiratie pentru multi.
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Cauta o bucata de plastic transparent galben sau portocaliu si pui pe obiectivul camerei.

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
BBogdan
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/05/2011 09:48:04
Messages: 768
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

aerosv wrote:Am omis sa setez pe mai mult alb lampa pentru fotografiat, am tras cateva cadre pe programul pe care il am acum (80% albastrele si 20% alb) si cu tot balansul de alb pe 10.000k tot tenta de albastru a iesit.

Oricum, culorile sunt foarte frumos scoase in evidenta pe albastru dar foarte greu de fotografiat corect ... Hydra este o lumina excelenta si scoate ce-i mai frumos din corali.

BBogdan multumesc, al tau oricum este un etalon intre nano-uri si inspiratie pentru multi.


Multumesc pentru apreciere!

De cele mai multe ori cand am facut poze bazinului, am pus lampile pe "Lights On" si am corectat putin culorile in timpul editarii. In ultima perioada am pus lampile pe manual si am setat spectrul pe care il are programul de iluminare la amiaza, dar la fel, trebuie corectat putin din albastru la editare. Pe mine ma ajuta mult spatele acvariului semitransparent, luminat cu banda led, capata o alta profunzime si deschide pozele.

Sau cum zice Dan, daca poti sa gasesti ceva pe post de lentila corectoare.





This message was edited 1 time. Last update was at 30/12/2021 18:02:14


Utopia Reef 400
My Aquariums
 
Forum Index » Bazine mici si medii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com