[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Io-s  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
commodus
Unripe member

Joined: 02/11/2007 08:15:14
Messages: 2
Location: Bucharest
IP:
Offline

Salutari,
Mi-am luat un acvariu de 300 l si vreau sa il populez cu frumuseti de recif.
Singura intrebare pe care o ridic este daca pisica mea o sa innebuneasca prima sau mor pestii mai intai :-) .
Oricum sper sa reusesc pentru ca socoteala initiala presupunea o investitie de vreo 2000 ron in hardware si acum vad ca ma duce pe la 4000 ron (chiar saracacios).
angelfish
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/10/2007 10:44:34
Messages: 561
Location: Bucuresti/Constanta
IP:
Offline

Daca vrei recif e bine pui in coada la aia 4000, euro nu ron si te apropii de adevar,tinand cont ca numai un chiler bun e in jur de 2500 ron.
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Bine ai venit!

Iar daca singura ta problema vis-a vis de un acvariu marin e doar reactia pisicii la vederea lui...atunci noi iti uram succes, ca de sfaturi si pareri probabil ca nu mai ai nevoie.
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

commodus wrote:Singura intrebare pe care o ridic este daca pisica mea o sa innebuneasca prima sau mor pestii mai intai :-) .
Presimt o discutie deosebit de elevata pe tema psihologiei pisicii posesoare de acvariu marin .

Poze: smilie ... Poze cu plante
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Porcu'"][quote:aad59a58ee="commodus wrote:Singura intrebare pe care o ridic este daca pisica mea o sa innebuneasca prima sau mor pestii mai intai :-) .
Presimt o discutie deosebit de elevata pe tema psihologiei pisicii posesoare de acvariu marin .

Noul nostru coleg caruia ii spunem bun venit banuiesc ca se referea la pisica de mare pe care vrea sa o creasca in acvariu... :p
In acest sens intuiesc ca problema mult mai seriosa perioada cand motanul inebunit dupa cum zicea si el ii va intra in calduri existand riscul unor incrucisari intre cele doua feline...cea terestra cu cea acvatica(marina)

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
chitron
Member

Joined: 29/03/2006 15:29:51
Messages: 139
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Acum sincer nu ie nici asa (4000RON) dar nici asa(4000 Euro) dar nici cu exageratii de genul ca un chiller costa neaparat 2500lei ,.Nimic de spus daca vrei poti da si mai mult.Pentru un astfel de bazin gasesti in principiu chiller la valorii de la 1000- pina la 2500 lei maxim) .In acelasi timp si sa exagerezi ca ajungi la 4000 de lei cu un acvariu marin de 300 litri iar imi pare o aberatie.Cel mai bine ar fi sa cauti un pic si sa te interesezi ce ai nevoie si ce merita sa iti faci pina la urma dar nu o baga cu 300de litri 4000 lei ca ii vine si unui copil sa rida,sau inseamna ca iti iei o galeata de sare 2 power head sau pompe de curenti depinde cit duce capul pe fiecare,un chiller ,o lampa cu t5(sau vrei metal Halide sa te golesti si mai mult la buzunar ) ,acvariu si mai ce ca deja o iau razna,ca mai ai nevoie de spumator,reactor,nisip de coral si altele.
Mai mult poate ne dai ideie c-am ce contine acvariul tau.
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com