[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Acvariu de o luna  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
catalina
Unripe member

Joined: 06/12/2019 14:11:42
Messages: 4
IP:
Offline

Buna tuturor! Am un acvariu de 40 l cu filtru submersibil 340l /h ,neon 3 culori 9w , incalzitor setat la 30 grade ( tratament gris doua saptamani, 5 zile a fost setat la 32 de grade la inceput ).Substratul este format din nisip +pietris spalat de fffffff multe ori iar deasupra nisip acvariu negru, usor lucios cu granulatie de 1-2 mm. Plante Vallisneria si inca una a carei denumire nu o cunosc ( este plantat cam 15% ). Pt plante folosesc pastile de co2 la 2 zile sau chiar 3 (observatie - de cand am pus pastilele Vallisneria a inceput sa se inmulteasca iar cea necunoscuta are lastari noi ).Fertilizant nu folosesc inca.Vietati 2 femele guppy ( am pierdut una in perioada cand am observat grisul dar aceasta avea deja o parte din coada rupta cand am luat-o din pet shop )1 mascul xipho, 2 femele xipho 1 corry panda ( au fost doi, unul a murit in perioada grisului. )Am fost sa mai achizitionez 2-3 corry panda dar pet shop ul este in renovare inca 16-20 de zile de acum incolo. Sper sa nu moara de singuratate cel pe care il am.Aaaa si am multi melci.Unii sunt maro altiI seamana cu cei maro dar au cochilia mai neagra. Imi cam mananca plantele.
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com