[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
donez 2 cory albino si melci de nisip  XML
Forum Index » Donatii
Author Message
corydoras
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/10/2013 11:36:44
Messages: 80
Location: Bucuresti - Titan
IP:
Offline

cory au aproximativ 4cm, melci sunt mai multi si pot sa dau la mai multe persoane
se ridica din sector 3, reper statia de metrou Titan
astazi sunt acasa pana mai spre seara, sau incepand de luni seara dupa ora 19
tel 0723574665
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Grija mare la mirciulica,poate si.a evoluat gusturile si spre alte specii in afara de vivipari

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
corydoras
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/10/2013 11:36:44
Messages: 80
Location: Bucuresti - Titan
IP:
Offline

toata lumea stie de Mirciulica, din fericire pentru mine nu ajunge in sector 3
corydoras
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/10/2013 11:36:44
Messages: 80
Location: Bucuresti - Titan
IP:
Offline

Cory rezervati pentru luni
corydoras
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/10/2013 11:36:44
Messages: 80
Location: Bucuresti - Titan
IP:
Offline

pestisorii au ajuns la lorenzo1990
MaroKanu20
Junior member

Joined: 24/09/2013 22:23:01
Messages: 47
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Lorenzini este mai cv c? mirciulica ;)
Flavius_
Member
[Avatar]

Joined: 31/07/2018 08:19:29
Messages: 103
Location: Radauti, Suceava
IP:
Offline

=))) Macar la el stim ce are in acvariu....la mirciulica e mister total
[Email] [Yahoo!]
lorenzo1990
Junior member
[Avatar]

Joined: 28/06/2018 05:07:26
Messages: 44
Location: Bucharest
IP:
Offline

Asa e .Daca doriti pot trimite si poza sau pe wassup video sa vedeti ce cuminti sunt intr-un acvariu de 200 litrii. Stima si ape limpezi tuturor.Poate revin si cu acvariul cu crevetei

Plus ca una e sa fii activ pe site (dupa 8 seara cand ajung acasa) si sa populezi acvariul cu ceea ce altii au in plus din cauza suprapopularii si alta e sa iei toti guppy din Bucuresti si sa ii mananci...

This message was edited 1 time. Last update was at 07/03/2019 08:16:48


Lauru balauru?
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline


Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 753
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Posibil sa ii manance ... dar mai sunt alte variante .....

In alta ordine de idei , nenea Mirciulica , suntem cam plictisiti ,ne este dor de prezenta ta, ne uitam lung ......

This message was edited 1 time. Last update was at 07/03/2019 12:17:25


Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
Gege
Senior member

Joined: 10/12/2014 18:25:21
Messages: 563
Location: Constanta
IP:
Offline

Pt cei care doneaza, sa ii trimita direct la lorenzo =)), mai va obositi sa si postati pe forum ).. PS: poate rezolvi treaba cu, cubul 40x40x40, ai mai multe intrebari acolo. Salut

Niciodata nu e indeajuns in acvaristica
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/48013.page
lorenzo1990
Junior member
[Avatar]

Joined: 28/06/2018 05:07:26
Messages: 44
Location: Bucharest
IP:
Offline

Ms dar nu am apreciat faptul ca au lasat fel si fel de mesaje pe acel thread...si a cerut sa raspund acolo cu toate ca a dat lock topic...interesant koala.

Also, i am trimis mail si nu a raspuns

Also, am repostat anunt cu vanzare si aparent azi am vazut ca a disparut, iar fara raspuns...asa ca nu mai faceti pe desteptii ca nu e chiar asa...plus ca am scris 100 Litrii, iar 40X40X40 nu-s 100. Asa ca MS.

Extra: daca doriti, va pot adauga poze cu acvariile mele si pestii..Ca sa nu va mai intrebati ce oi face cu ei, unde ii tin , and so on.Pace all si happy mothers day.

Lauru balauru?
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

E ziua femeii, dar ce conteaza?
Pune niste poze cu acvariile tale, te rog, si uite asa nimeni nu te mai contrazice. Simplu, no!

Mama prostilor e mereu gravida!
lorenzo1990
Junior member
[Avatar]

Joined: 28/06/2018 05:07:26
Messages: 44
Location: Bucharest
IP:
Offline

Pai asta am sa fac dar precum am mai zis ...Scap la 8 cu lucrul, apoi ma duc sa donez acarete din domeniul acvaristic si IAR, precum am zis, puteti sa va alaturati si voi pt a vedea ca nu vb prostii ori, daca vreti si voi sa donati cu mine, cu atat mai bine..stam la o cafea, un suc..mai schimbam pareri.
ON : Revin diseara cand voi ajunge acasa, destul de tarziu...cu poze cu acvariile mele..cu toate ca 2 sunt in constructie sa zic asa.
OFF: lagat de mothers day, asa e..si ce daca e, avand in vedere ca nu am mama.Cu toate astea, am dat la munca cateva buchete de flori celor de la HR caci pe proiectul meu sunt numai baieti...
Pt alte informatii, PM ori let me know, cu toate ca acest thread a luat-o cu totul in alta directie.

Stima,

asa numitul 'fratele' lui Mirciulica

Lauru balauru?
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

lorenzo1990 wrote:...si a cerut sa raspund acolo cu toate ca a dat lock topic...interesant koala.

Topicurile alea sunt inchise, pentru ca asa e Regulamentul ariei comerciale.
L-am deschis doar ca sa-ti atrag atentia.
Ti-am scris foarte clar ca astept sa imi dai un PM cu explicatiile pe care le consideri utile:
Astept un PM cu explicatii.

lorenzo1990 wrote:Also, i am trimis mail si nu a raspuns

De fapt, mi-ai trimis un PM in care m-ai anuntat ca ai deschis un alt topic... si, m-ai certat nitel.
Salut.Am facut thread nou pe vanzari..Ca vad ca v-ati luat aiurea ...

lorenzo1990 wrote:Also, am repostat anunt cu vanzare si aparent azi am vazut ca a disparut, iar fara raspuns...asa ca nu mai faceti pe desteptii ca nu e chiar asa...plus ca am scris 100 Litrii, iar 40X40X40 nu-s 100. Asa ca MS.

Anuntul tau nu a disparut nicaieri... a fost mutat de mine, la sectiunea "Carciuma", pentru ca acolo e locul sau.
Uite-l aici: http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/45701.page
Se pare ca ar trebui sa citesti forumul mai cu atentie, inainte de a emite "sentinte".
Daca stai doar pe rubricile de Donatii, pierzi multe.

lorenzo1990 wrote:Extra: daca doriti, va pot adauga poze cu acvariile mele si pestii..Ca sa nu va mai intrebati ce oi face cu ei, unde ii tin , and so on.Pace all si happy mothers day.

Eu sunt foarte interesat sa vad niste poze cu bazinele tale... esti printre putinii forumisti care nu au catadicsit sa-si prezinte acvariile.
De asemenea, as dori sa vad poze cu bazinul acela care este de vanzare (ala de 100 litri).

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
mihail.acvarist2016
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/07/2017 15:44:48
Messages: 59
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Eu zic ca topicul deschis de lorenzo in trecut arata tot :



Joined: 28/06/2018 05:07:26
Messages: 42
Location: Bucharest
IP:
Offline
Salutare tuturor,

Ma numesc Laur si am inceput si eu drumul acesta interesant in acva. Doresc sa mentionez ca de mic am fost 'pasionat' de acest hobby iar acu, la varsta de 28, am avut ocazia sa fac acest pas. Pentru moment am un acvariu, mancare (vreo 4 tipuri), plante 'exotice' sa zic asa...vreo 4-5-6 modele dar toate micute de 4-5 cm ..si un fel de alga lunga, din pacate nu ii cunosc numele (cu toate ca as avea o lista cu ceea ce cred ca detin). Acvariul are vreo 80 litrii (90 cred, dar cu 1-2 cm pietris, planta si o buturuga, va scadea cantitatea de apa dispo).
In acvariu am guppy(vreo 20 cred), cam toti mici de 1-1.5 cm (am 2 femele mai maricele care mai vara cate vreo 5-6 din cand in cand..sa zic asa), 1 molly negru(1 cm) si 1 xipho(tot 1cm) .
Dispun deja de elementele necesare intretinerii unui acvariu dar, din cauze financiare (nu mai lucrez momentan dar sper sa ma angajez cat mai repede, deja am fost la 1 interviu,2) nu am avut oportunitatea de a-mi permite sa mai populez nimic (ultimii banuti proveniti din vanzarea bicicletei au fost redirectionati catre acvariu, am dorit sa 'cumpar' umpic de 'LINISTE') fiind o perioada mai dificila pentru mine(si pentru prietena mea care tocmai sa operat...dar deja ma duc cam departe ) .
Asa ca am creat acest thread pentru a ruga pe cei care au posibilitatea de a face o donatie cu orice ar putea ajuta la mentinerea acestei pasiuni, sa imi trimita un PM.
Daca aveti pestisori (tot de talii mici 2,3,4,5 cm) sau plante (pentru incepatori, caci doresc sa imi reziste, nu dispun de co2 si bombe de am tot citit pe internet dar daca aveti unul confectionat si nu il mai folositi, as aprecia sa fac aceasta bucurie plantelor) ori alte articole folositoare care pot ameliora starea pestilor (cunosc expresia supravietuiesc, nu traiesc , si o cunosc personal, nu din 'istoria pestilor'), as fii foarte recunoscator.
Eu locuiesc la Aurel Vlaicu - Promenada ori daca nu, m-as putea deplasa in imprejurimi Pipera-aviatorilor-romana-universitate-unirii (doar bani de cartela de metrou sa am) sau daca aveti drum in zona, puteti sa dati un telefon pentru a va confirma daca sunt acasa (as usual ).

Va multumesc si tin sa zic ca m-am documentat foarte mult in aceste zile (detin acvariul de....3 saptamani deja, cred..voi cerceta ) si pot spune ca nu mi-a murit nici un pestisor (am avut cativa xipho, 3 cory..) dar din motive de sanatate am fost nevoit sa renunt la o mare parte (am sarit dupa un copil de 1 an care a cazut in lacul bordei si am racit..) pentru a lua medicamentele necesare...

Sper ca nu v-am rapit prea mult timp cu requestul meu si va doresc o continuare placuta.

Ape limpezi la toata lumea. PACE

Iubesc la nebunie ciclidele africane
lorenzo1990
Junior member
[Avatar]

Joined: 28/06/2018 05:07:26
Messages: 44
Location: Bucharest
IP:
Offline

Multumesc ca mi-ai sarit in ajutor..dar nu e nevoie.

ON: din motive ca mi se pare ca prea faceti pe detectivii ori ca prea incepeti sa va luati aiurea de oameni....doresc sa va cer (adminilor care stiu sa sara imediat cu gura) sa inchideti acest cont precum si toata activitatea mea pe acest forum.

Pe langa asta, mai mult ca sigur va veti descurca lafel de bine si fara mine asa ca bafta in ceea ce faceti, se vede ca sunteti pe drumul ce 'bun' si sa auzim numai de bine.

This message was edited 1 time. Last update was at 08/03/2019 18:50:50


Lauru balauru?
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 753
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Dragul meu , lasitatea ta arata adevarata fire , minciuna iese la suprafata....pacat esti tanar , s stii ca multi din colegii de pe forum au avut probleme sau au , tu le - ai scos in evidenta pentru a atrage mila .....asa ca rusine!

Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
lorenzo1990
Junior member
[Avatar]

Joined: 28/06/2018 05:07:26
Messages: 44
Location: Bucharest
IP:
Offline

Te-ai gandit ca poate a fost o modalitate de a ma destresa?Sau ceea ce gandesti evoci cu voce tare?Si despre ce minciuni este vorba ca sa nu mor prost?Am postat nr meu de telefon, asa ca koala daca vezi aceasta postare te rog sa mi scrii pe wassup ca sa vezi acvariul si iti poti cere scuze apoi pe unde m-ai barfit.Sal si lasati-va ca nu va iese ori daca credeti ca va iese, nu va iau in seama.

Lauru balauru?
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

lorenzo1990 wrote:ON: din motive ca mi se pare ca prea faceti pe detectivii ori ca prea incepeti sa va luati aiurea de oameni....doresc sa va cer (adminilor care stiu sa sara imediat cu gura) sa inchideti acest cont precum si toata activitatea mea pe acest forum.

Pe langa asta, mai mult ca sigur va veti descurca lafel de bine si fara mine asa ca bafta in ceea ce faceti, se vede ca sunteti pe drumul ce 'bun' si sa auzim numai de bine.

lorenzo1990 wrote:... Am postat nr meu de telefon, asa ca koala daca vezi aceasta postare te rog sa mi scrii pe wassup ca sa vezi acvariul si iti poti cere scuze apoi pe unde m-ai barfit.Sal si lasati-va ca nu va iese ori daca credeti ca va iese, nu va iau in seama.

Plm ,n-ai inteles nimic si tii coada sus in continuare... se pare ca noi nu suntem "de tine".
La revedere si mult succes!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
 
Forum Index » Donatii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com