[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
acvariu nou, cred ca sufera plantele  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Maab
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 05/10/2011 13:20:32
Messages: 454
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salut, da, se vor linisti. Neoni sunt pesti de banc, deci speriosi, deci cu cat mai multi cu atat mai bine. Daca nu ies cand le dai mancare inseaman ca nu le este foame ai grija cu excesul de hrana. Da-le doar odata pe zi la o ora fix si ai sa vezi cum te vor asteapta

De multe ori, e o obraznicie sa nu fii obraznic. (Nicolae Iorga)
[Yahoo!]
dima
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/07/2020 15:22:09
Messages: 27
Location: Bucuresti, Militari
IP:
Offline

Multumesc mult! Nu ar fi prea brusc sa le dau doar odata pe zi daca pana acum, deci de vreo 4 zile, le dau de mai multe ori pe zi?
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Nu,indicat ar fi sa le dai doar odata pe zi,iar o zi din saptamana sa faci pauza. Neonii sunt pesti ce hrana ii poate ucide,avand in vedere ca e plina de proteine si etc-uri ,iar in acvariu ei nu au unde sa faca "sport". E ca la oameni,mancarea prea multa ucide. De multe ori ne mor pesti ai credem ca de la apa,cand de fapt e de la suprahranire,iar aici nu ma refer la neoni,eu asa imi ucid mai nou guppy le.am luat o gramada de sortimente de hrana atat congelata cat si pastile,creveti uscati,bla bla incat nu ma pot abtine sa nu ii hranesc,mai ales acum ca am mai multe specii in acvariu.

This message was edited 1 time. Last update was at 30/09/2020 23:34:17


Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
dima
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/07/2020 15:22:09
Messages: 27
Location: Bucuresti, Militari
IP:
Offline

In regula! Am sa ii hranesc maine doar dimineata si la culcare, si poate de poimaine o singura data. Mersi de sfaturi!
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com