[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
SAE sau False SAE?  XML
Forum Index » General info
Author Message
cosminBM
Member

Joined: 28/02/2009 15:42:32
Messages: 122
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Radu.U wrote:stii ca 1 are nevoie de minim 50 l apa nu ?

Nu stiam dar daca urmaresti atent, daca se intalneau si in o tona de apa tot varza se facau
[Yahoo!]
cosminBM
Member

Joined: 28/02/2009 15:42:32
Messages: 122
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Imi pare rau de off topic dar cand se vad poti sa ai 5 mii de litri de apa nu se lasa unu de altu se bat pana moare unul daca te uiti in filmulet il urmareste fest deci nu are unde sa fuga
[Yahoo!]
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

da, m-am uitat acum la inceputul de film, asa faceau si ai mei. dar nu s-au omorat.
Asta e dezavantajul: joaca, sau cearta aia pe langa substrat, iti va ridica mizeria
cosminBM
Member

Joined: 28/02/2009 15:42:32
Messages: 122
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Radu.U wrote:da, m-am uitat acum la inceputul de film, asa faceau si ai mei. dar nu s-au omorat.
Asta e dezavantajul: joaca, sau cearta aia pe langa substrat, iti va ridica mizeria

La mine iti zic sincer cand l-am bagat pe cel ranit in galeata era plin de sange in jurul lui(in apa pe langa el) si in 20 min era tare
[Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Ce timpiti SAE ai nimerit, n-am mai vazut asa ceva :nutz: .......

Poze: smilie ... Poze cu plante
pomi
Senior member
[Avatar]

Joined: 23/01/2009 22:01:46
Messages: 1089
Location: Bucuresti-Pajura
IP:
Offline

Din ce se vede in filmulet aia nu par a fi SAE. Uita-te aici:

http://www.thekrib.com/Fish/Algae-Eaters/
cosminBM
Member

Joined: 28/02/2009 15:42:32
Messages: 122
Location: Baia Mare
IP:
Offline

pomi wrote:Din ce se vede in filmulet aia nu par a fi SAE. Uita-te aici:

http://www.thekrib.com/Fish/Algae-Eaters/

Probabil ca nu sunt sae originali(adevarati), cu tot ca linia neagra se prelungeste pana pe coada, nu am avut niciodata sae si nu le cunosc comportamentul, dar sunt foarte agresivi mai am doar 2 din 10 restu s-au omorat intre ei .Se bat mai rau ca si beta, dupa ce il omoara pe unu , cuvant urat (devin canibali il mananca pe cel mort) .Oricum nu mai intervin sa nu ii stric tipicul la dl, Mii de scuze
[Yahoo!]
LUPmic
Senior member

Joined: 26/05/2008 09:28:07
Messages: 1182
Location: Bucuresti, Berceni
IP:
Offline

Am luat si eu azi cica un SAE din Hornbach Berceni. A mai luat careva sau sa-i vada, sunt adevarati sau ba?
[Email] [Yahoo!]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Am luat io acu vreo doua luni. Sunt adevarati-aia de i-am luat io. Da' ma dusesem documentat, cu un desen scos la imprimanta, pentru comparatie. Daca sunt mititei, e posibil sa nu li se vada mustatile.
Pune o poza cu ai tai, sa vedem ce si cum. Si ar mai trebui unu' macar, zic io. Habar n-am daca-s de card, dar ai mei sunt nedespartiti. Si nu s-au batut niciodata.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
Fujito
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 22/04/2009 23:39:25
Messages: 366
Location: Pitesti - cartier Prundu
IP:
Offline

si cat costa acolo un SAE . (curios de pret ca in Pitesti nu gasesc si poate dau si eu pe acolo la vara sa-mi iau)
[Email] [Yahoo!]
LUPmic
Senior member

Joined: 26/05/2008 09:28:07
Messages: 1182
Location: Bucuresti, Berceni
IP:
Offline

Deocamdata il am in cel de 45 le litrii si nu vreau sa mai cumpar unul. Eu am dat pe el 10 lei si poti sa vii linistit, la Bucuresti deja a venit vara :-)
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » General info
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com