[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Abonament revista TFH  XML
Forum Index » General info
Poll
Ce solutie recomandati?
1. Parinti adoptivi 62 31% [ 29 ]
2. Hranire artificiala 48 24% [ 22 ]
3. Lasa-i in pace ca se descurca ei, si mai depun peste 5 zile 90 45% [ 42 ]
Total Votes : 93
Author Message
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

fiecare se va putea abona atunci cand doreste. Noi vom incepe contractarea abonamentelor cu 19 februarie, iar prima luna a abonamentului va fi aprilie 2007.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
Aqua
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 03/11/2003 20:01:28
Messages: 361
Location: Bacau
IP:
Offline

aaa...pai atunci e perfect, abia astept
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Acvaristu'"]aaa...pai atunci e perfect, abia astept [/quote:9887576475 wrote:
Pai dragii mei va anunt oficial ca sunt primul abonat al revistei TFH ce v-a fi importata si adusa oficial in Romania. la scara mare, nu ca in anii trecuti cand o faceam "la negru" :-) prin abonament individual.
Sper in acest fel sa reprezint un exeplu demn de urmat si de altii.
Am dat banutii catre George, caci vremea declaratiilor, a discutiilor pe subiect a cam trecut...acum e momentul sa actionam concret.
Asadar invit pe toti cei care isi doresc si apreciaza revista sa ia legatura pe pm cu g.g. si sa ne apucam de treaba.
Daca vreti, ca o rugaminte personala...cu cat o faceti mai repede cu totii cu atat o sa ne ajunga primul numar in case mai devreme.
Practic ne ajutam unii pe altii...iar seriozitatea este esentiala.
Acum daca ne miscam mai cu talent avem toate sansele sa ne ajunga primele numere in luna Martie :jumpers:

Daca cel mai implicat in proiect (George) a dovedit ca este serios haideti sa fim si noi la fel si sa finalizam in mod fericit actiunea
Bafta!

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am primit numarul pentru luna ianuarie.

image

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
bilti
Senior member
[Avatar]

Joined: 05/07/2005 13:21:26
Messages: 775
Location: Timisoara (Girocului)
IP:
Offline

poate e tardiv dar vreau sa zic si eu ceva. le-am scris celor de la TFH si mi-au trimis un numar gratuit (iulie 2005). revista a venit cam dupa o luna dar pot sa zic ca nu m-am asteptat sa fie asa de buna. sunt tot feluri de articole care sunt destinate atat incepatorilor cat si avansatilor.
de exemplu am aflat ca SAE sunt buni si contra planariilor, oscarii isi schimba temperamentul daca modificam temperatura, sau, daca punem o bucata de carne de peste in subtrat, grabim ciclarea intr-un acvariu proaspat fara pesti.
referitor la prezentare calitatea pozelor este foarte buna si numarul acesta are 131 de pagini.

Acvariul meu
[Yahoo!]
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Astept inca factura de la TFH, pentru plata abonamentelor "colective". In fine ei se asteptau la un minim de 750 de exemplare / luna.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
Lazar Ginel
Ogar batran
[Avatar]

Joined: 18/01/2005 12:14:27
Messages: 1755
Location: IASI
IP:
Offline

Se vede "Luminita "de la capatul tunelului
Pai am vrea sa stim si noi coane "george "
Banii cand ii dam si cum ?
Ca tare nu as vrea sa pierd aceasta revista
Ca este tare frate

Ogar batrin dar.... cu miros fin
ozi
Senior member
[Avatar]

Joined: 20/03/2005 13:42:17
Messages: 523
Location: Toronto
IP:
Offline

m-am abonat si eu la tfh, si deja mi-au venit numerele pe martie si aprilie:
image
image
este intradevar o revista superba!!!
amandoua au aprox. 160 pagini color (28cm x 23cm), de-o calitate exceptionala, nu ca a alor reviste. din ce le-am rasfoit pana acum, presupun ca lunar Takashi Amano are cate un articol vreo 4 pag (ex. Mentinerea Calitatii Apei in Nature Aquarium - martie si Fertilizarea in N. A.- aprilie). deasemenea sunt numeroase alte articole, unu care mi-a atras atentia fiind "The Making of an Aquarium - 100 Years Ago" - martie
in plus exista rubrici speciale de intrebari si raspunsuri pt freshwater si saltwater in general, plante, precum si pentru discusi. exista cate-o rubrica si cel putin un articol pt fiecare, mic si mare .
nu vreau sa judec pe nimeni, si spun asta in mod general, dar daca sunteti cu adevarat pasionati, sunt sigur ca puteti lasa deoparte 4 pachete de tigari pe luna pt a va abona. (iar asta presupunand ca pachetu e tot 5 ron, si nu s-a scumpit )

fuga prin porumb face porcul mai mistret
[Email] [Yahoo!]
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Felicitari. Dar deh Toronto e una, Bucuresti-ul e alta. Nu prea ne baga capitalistii in seama cu ale noaste 24 de abonamente. )

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
Floorinache
Junior member
[Avatar]

Joined: 03/07/2006 23:57:33
Messages: 42
Location: Bucuresti Brincoveanu
IP:
Offline

Se mai poate suplimenta abonamentul la TFH cu inca o bucata incepand cu 2008 ?
merci si scuze ca am activat un topic asa vechi insa tot trebuia sa scriu undeva si am zis ca e mai bine sa nu deschid inca unul unde sa mai apara intrebari despre ce deja s-a discutat aici

****Nimic nu e mai scump decat un lucru primit gratis******
[Email] [Yahoo!]
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

NU.

Pentru ca un proiect frumos a ramas la stadiul de proiect. Cei 20-25 de pasionati ne-am abonat individual, fiecare cum a putut.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
harry-ab
Member

Joined: 29/08/2007 10:32:36
Messages: 175
Location: Alba
IP:
Offline

NU , pentru ca sunt deja abonat. ...era de interes si o astfel de optiune, macar se stia cam cate abonamente vin spre Romania. Nu e cazul meu, eu citesc revista de la un prieten care este abonat.
[Yahoo!]
blizz
Old & Restless
[Avatar]

Joined: 04/01/2003 09:37:14
Messages: 1163
Location: Bucuresti, Dr. Taberei
IP:
Offline

g.g wrote: NU.

Pentru ca un proiect frumos a ramas la stadiul de proiect. Cei 20-25 de pasionati ne-am abonat individual, fiecare cum a putut.


Ai cumva idee cum se poate face un abonament individual ? ( din cate am inteles cel colectiv a picat )

"Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut"
[Email]
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

http://www.qfie.com/tfh/clstfhNewOrd2.asp

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
 
Forum Index » General info
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com