[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Cumpar suport+ciorap pentru filtrarea mecanica  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

elven wrote:... eu prefer sa las libera mizeria sa se depuna si sa o aspir 100% cand fac schimbul de apa saptamanal si gata...si e mult mai ok. Am lasat si 2-3 saptamani si nu am avut probleme cu detritusul in sump

Plm, pai cine are timp de asta?
Eu n-am facut schimb de apa din septembrie... mai e putin si se fac 8 luni de-atunci.

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
elven
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 21/03/2011 20:08:34
Messages: 1873
Location: Constanta
IP:
Offline

ionut_dt wrote:Smechera ingineria aia Dragos, doar ca pentru unii dintre noi este ori prea scumpa ori prea mare ( nu are loc in Sump). Am urmarit vreo 3 clipuri si pare ...practica scula.

Andy ( si aici ma refer nu numai la tine) la tine detriusul se depune in toate camerele. Cel putin la mine asa se depune. La fel cum ai spus si tu, si eu aspir cat pot de bine la fiecare schimb, dar mi-era mai usor sa schimb/ spal un ciorap to la o saptamana.


crede-ma nu e mai usor cu soseta ) asa ziceam si eu pana am avut si se colmata la 2-3 zile....

asa cu aspiratul poti sa faci fara probleme treaba asta la 1-2-3 saptamani chiar la luna si tot e ok....

My "Black Water" reef 300L
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/0/28045.page
image
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com