[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Un Caz de Crima  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
angelinna
Junior member
[Avatar]

Joined: 22/05/2006 19:40:03
Messages: 64
Location: Bucuresti
IP:
Offline

unul dintre cei mai vechi si mai cuminti locatari ai acvariului meu a disparut fara urma. un Corry albino in varsta de 6 luni lipseste cu desavarsire din peisaj. Pistele de cercetare cele mai comune (pe covor sau decedat pe undeva prin acvariu) au fost epuizate. azi am observat, nu stiu de cand treneaza aceasta situatie, ceilalti pesti din bazin,adica scalarii, refuza sa participe la investigatii.

acum: ar putea niste pui de scalar cam de 5 cm fara innotatoare sa manance un corry intreg ?
[Yahoo!]
cristi_ionescu_79
Member

Joined: 15/03/2006 13:14:37
Messages: 181
Location: bucuresti
IP:
Offline

ai melci in acvariu?
[Yahoo!]
angelinna
Junior member
[Avatar]

Joined: 22/05/2006 19:40:03
Messages: 64
Location: Bucuresti
IP:
Offline

da, un pomaceea obisnuit care in ultima vreme e total inactiv, cred ca de batranete
[Yahoo!]
sydney
Member
[Avatar]

Joined: 07/04/2006 15:44:52
Messages: 158
Location: Timisoara, zona Flora
IP:
Offline

angelinna wrote:da, un pomaceea obisnuit care in ultima vreme e total inactiv, cred ca de batranete

Poate e inactiv din cauza ca e satul pana-n gat de cat a rontait la bietul cory.

Îmi oglindesc sufletul în acvariu.
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

angelinna wrote:ar putea niste pui de scalar cam de 5 cm fara innotatoare sa manance un corry intreg ?
Nu. Ar trebui sa ramina scheletu' si capu'. Mai cauta. Daca ai epuizat de cautat cadavru' prin camera inseamna ce e prin acvariu.

Cauta bine. Poate l-au ingropat sa ascunda urmele . Pomacea au obiceiu' asta :misto: . Poate d-aia face pe inactivu' .

Poze: smilie ... Poze cu plante
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Parca a mai rulat undeva filmul asta cu melcu` ucigas a fost best-seller. Asta-i episodu` 2?
Intoarcerea melcului ucigas...tam-taniii

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
angelinna
Junior member
[Avatar]

Joined: 22/05/2006 19:40:03
Messages: 64
Location: Bucuresti
IP:
Offline

ah ce bestii traiesc cu mine in casa , cand ma gandesc ca noaptea dorm cu ele in camera ma ingrozesc

dupamasa incep cautarile printre plante sa caut ramasitele lumesti si sa-i fac un parastas pentru a se da in fapt ucigasul (aqua-baltagul)
[Yahoo!]
LooSeR
Senior member
[Avatar]

Joined: 18/03/2006 10:31:02
Messages: 571
Location: Bucuresti, Marasesti
IP:
Offline

la mine erau scalarii !
O sa ajungi ca mine sa numeri pestii de ficare data cand le dai de mancare sa vezi daca sunt toti..

Vand Pui vijla maghiar ! Pt detalii PM !
[WWW] [Yahoo!] [MSN]
Kosmo
Member

Joined: 24/10/2005 14:38:34
Messages: 129
Location: Bucuresti- Militari- Politehnica
IP:
Offline

Cauta bine prin unghere unde putea sa ramana blocat si sa moara acolo.
Poate e complicitate: scalarii i-au dat in cap si au chemat melcul sa faca curat.
Interogheaza-i cu atentie!
angelinna
Junior member
[Avatar]

Joined: 22/05/2006 19:40:03
Messages: 64
Location: Bucuresti
IP:
Offline

iti dai seama ca m-am uitat prin toate coltisoarele doar doar oi gasi ceva dar NU e nici urma. Nici macar scheletu sau ceva. nimic-nimic. nush ce sa mai zic...
[Yahoo!]
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Eu tot pe mana melcului as merge...a ingesuit scalaru` si ţuşti cu el in tufiş. Ăştia de mici sunt fiare: am dat si un search pe net si scria clar "Narural Born Killers"...si mai sus arata o poza cu un mielc (daca isi mai aminteste cineva ) in actiune.

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
mihai20005
Member

Joined: 28/07/2005 19:52:25
Messages: 174
Location: Targoviste
IP:
Offline

Eu ieri, dau sa ma uit dupa un biet cory si nu il mai vedeam, cand ce sa vezi, m-am uitat si era ingropat aproape de tot ,se mai vedea doar fff. putin din el, in nisip, dar traia , el se bagase, si tot el a iesit.

"In lucruri simple ma regasesc si cand zambesc si cand traiesc"
[Yahoo!]
angelinna
Junior member
[Avatar]

Joined: 22/05/2006 19:40:03
Messages: 64
Location: Bucuresti
IP:
Offline

mah... parca mi-e nushtiu cum sa incep sa rascolesc nisipu, mi-e cam asa daca gasesc acolo :sfant: corpushorul neinsufletit... ma intelegeti... sunt sensibila la atrocitati dianstea. si ii iubeam ca pe copiii mei... ooof...
[Yahoo!]
siliconu`
Senior member
[Avatar]

Joined: 24/04/2002 20:58:15
Messages: 507
Location: Cluj-Napoca,Gruia
IP:
Offline

ooof, ooof, Doamne Dumnezeule cate nenorociri se mai intampla pe lume asta, Doamne, cred ca vine Apocalipsa, ooof, ooof, saracu` de el si ce tanar era, ooof, ooof...ieri statea pe prispa casii, azi s-o dus in ..... ....

clin uatar for iu, mai uait frend!
[Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com