[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
pentru prosti ca mine.. cum pot sa comunic pe forum?  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
smzocta
Junior member
[Avatar]

Joined: 16/12/2015 11:08:51
Messages: 14
Location: Bucuresti
IP:
Offline

salutare! scuze de intrebarea care pare prosteasca, dar pt mn sa.mi fac cont pt forum e ca si cum as incerca sa sparg codu de la NASA..nu inteleg pt ce atatea cerinte.. va intereseaza unde lucrez? si multe chestii care ma faceau sa ma simt ca la interogatoriu.. pana la urma cum pot sa pun o intrebare pe forum? vreau sa.mi pun si eu un substrat fertilizant, nu stiu de care pt ca am pietris, de vreo 3 cm.. asta era tot

idealu meu in viata e femeia cu mustata!
[Yahoo!]
narcis
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 04/11/2011 22:32:48
Messages: 2472
Location: pitesti
IP:
Offline

Salut si bine ai venit pe forum. NU trebuie sa spui nimanui unde lucrezi sau cine stie ce altceva, doar sa te prezinti, este o forma de politete. De exemplu, te poti prezenta astfel: salut, numele meu este narcis si am o ca pasiune acvaristica. Este suficient. Despre substrat, ce te intereseaza pe tine, eu iti recomand ceva de la jbl, tot e la oferta pe pepika. Daca vrei sa pui sub pietris, este aquabasis plus la 2,5 sau 5 litrii. Daca vrei sa nu pui nimic, este un sol special pentru creveti.
[ICQ]
Shubi
CNC-ist de frunte

Joined: 25/03/2012 13:43:16
Messages: 2463
Location: Timisoara
IP:
Offline

Eu zic c-ar fi utila si o intrebare obligatorie ca sa primesti parola: "Fumator ?"
ClauM
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/02/2013 11:18:33
Messages: 90
Location: Oradea
IP:
Offline

Ce fel de "plante" vrei sa cresti?
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Are dreptate omul, pe alte forumuri te inregistrezi apasand o singura data "enter", apoi forumul iti creaza un username si o parola pe care ti-o comunica prin mail, sms, yahoo messenger, skype si porumbei calatori, dupa care iti lumineaza eul interior.

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Ancamarketing
Senior member
[Avatar]

Joined: 31/03/2013 13:08:18
Messages: 1363
Location: Iasi
IP:
Offline

Da asa e are dreptate forumul asta e greoi tare mai ales ca te trimite sa mai citesti inca o data cartea de gramatica . E un"must" pentru a putea scrie aici.

"Valoarea omului se masoara dupa greutatile pe care el le invinge." Voltaire
[Email] [Yahoo!]
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

"dar pt mn sa.mi " o fi greu sa scrii normal ? Sau poate nu stie ?
Ancamarketing
Senior member
[Avatar]

Joined: 31/03/2013 13:08:18
Messages: 1363
Location: Iasi
IP:
Offline

De ieri primesc in continu mesaje in privat de la acest individ, ca altfel nu vreau sa il numesc.
image
image
image

Aloooo Domnul "Las' ca i-au Bac-ul la anu'", spre Galati sau Braila cand vei merge la munca pe santier, ca de Bacalaureat nu poate fi vorba, se pune cratima nu punct, e acea linie orizontala care este explicata in cartea de Gramatica sau la Matematica semnul "minus" adica ceva care (iti) lipseste.
Sau mai sigur ai auzit de cratima in melodia "Ma-ta are cratima", cum care...aia cu pauza...sau cum era!? Lasa ca pui tu rima ca vad ca te pricepi.

Sa stii ca smecherasi de astia si bajeti de cartier nu prea fac multi purici pe aici.

Apropo, corect se scrie asa: Sarbatori Fericite !

PS: Insist sa nu mi te mai adresezi, mult succes in viitor.

This message was edited 1 time. Last update was at 18/12/2015 08:11:48


"Valoarea omului se masoara dupa greutatile pe care el le invinge." Voltaire
[Email] [Yahoo!]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline



image

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
smzocta
Junior member
[Avatar]

Joined: 16/12/2015 11:08:51
Messages: 14
Location: Bucuresti
IP:
Offline

"INDIVIDUL" TI.A RASPUNS DOAR.. TU TE.AI BAGAT IN SEAMA LUMEA NU VEDE CA TU MI>AI RASP DE FIECARE DATA..ASTA N>AM INVATAT...gata ma de la bac ai dat.o in munca? esti mic..mai mic ca muc.. poi eu la 15 ani eram ospatar la sofitel, dormeam sub mese si dupa ma duceam la scoala..am lucrat pe toate raioanele magazinelor din buc, am impins si carucioare, nu mi.e rusine.. la bac m.am dus din spital direct in clasa de exam...pe care apropo l.am luat din prima..si asta e tastatura nu pix, deci ma folosesc de ce am, si o fac cat sa ma ajute, de ex., sa scriu mai repede.. iti dau lectii la ce vrei tu baietel..si acum nu dau nici un test, sau vreun examen..vb sa ma inteleaga cel cu care port dialogul..asta e de ajuns.. dar tu esti cel care a vb incorect, nu eu.. ca am ales sa pun punct in loc de cratima, e mai aproape, mai la indemana..zici sa nu.ti mai scriu sau ca tu nu.mi raspunzi, dar asta faci..sau esti atat de orgolios incat tre' sa ai tu ultimu cuv.? asta e.. dar ar treb sa inveti ca in loc de 'sint' se zice "sunt"..e un "must" bun de romania copiezi pana si cratima dintre MA-TA "ma-ta are cratima"..DE asta ai doar un punctulet mic zis..lindic e o chestie intre 2"labii" care se foloseste la urinat, orgasmu care.l ai acum cand iti zic ca am cratima de peste 20cm, o poti avea atingan.u.te, joaca.te singur.. hai ca sti tu;)

idealu meu in viata e femeia cu mustata!
[Yahoo!]
smzocta
Junior member
[Avatar]

Joined: 16/12/2015 11:08:51
Messages: 14
Location: Bucuresti
IP:
Offline

si atat de orgolios incat macar daca zici ca.ti scriu incontinuu, arata tot ce.am scris.. sau ti.e rusine punctulet?

idealu meu in viata e femeia cu mustata!
[Yahoo!]
Ancamarketing
Senior member
[Avatar]

Joined: 31/03/2013 13:08:18
Messages: 1363
Location: Iasi
IP:
Offline

[Thumb - 10154493_760971070681516_4269671906749162196_n.jpg]


"Valoarea omului se masoara dupa greutatile pe care el le invinge." Voltaire
[Email] [Yahoo!]
1individ
Unripe member
[Avatar]

Joined: 18/12/2015 18:20:22
Messages: 1
IP:
Offline

nasol ca nu e nimeni sa dea note pe net! ia semneaza.te pe pc! stiu "x" te semnezi.. mai nasol e ca sunt intr.adevar prost ca ma cert cu tine.. ai dovedit de 3 ori cat de orgolios esti..o data ca te.ai bagat in seama cu japca ca sa arati ca esti "superior", dupa ca trebuie sa termini tu ca altfel nu se poate sa.ti rasp cineva..si ultima, dupa ce termini discutia intr.o nota de.a dreptu.n stangu' chiar prosteasca chiar si pt tine, fara nici o legatura decat ca da, tu esti iti repet iar, esti cel care a scris "SINT" eu nu am fost pe lannga lb romana in halu asta nici inainte sa invat sa vb..mi.ar fi rusine sa zic cv de cocalari..te.ar lua la scuipat seminte.n freza si ei pt greseala aia comisa in mod repetat de frustrat MI.AI DAT SI "BAN"..apropo..ai copiat faza cu "ma-ta are cratima", si ai copiat si imaginile acelea foarte inteligente..daca e sa comparam disputa asta, tu cel care stie sa vb romana si eu care "SINT" un individ, COCALAR, care prescurteaza cuvintele si pune.n loc de cratima, punct, si.mi zici ca nu stiu sa vb si ca sunt un cocalar..apropo indivizi suntem cu totii! unde ramasesem? aaa ca mi.ai dat ban din cauza orgoliului tau, pai la valoarea ta, sa te enerveze atat un taran care nu stie a scrie, un cocalar? ce te.a frustrat in halu' asta? in locu tau mi.ar fi rusine de mine..si m.as duce la un psiholog ca ai prob de ego, mai fumeaza niste iarba,serios iti recomand ca am term si psihologia..e 60 Gramu, ca.mi esti apropiat iti dau cu 50 dar pe cantar..da chiar ziceai ca exprimarea spune multe despre un om..esti bun in citate copiate, cred ca si caracteru e copiat, totu.. asta nu prea te face "individ" esti o copie a unuia sau a mai multor indivizi.. hai arata.ti superioritatea si da ban..ca esti "BOGAT" si "MARE" in punct un fleac.. te.am ciuruit! aa AM UITAT. RASPUNDE.MI LA FEL DE INTELIGENT INAINTE DE "BAN" SA INCHEI TU! Ca eu am terminat cu cratima pe punctu' tau

Orgoliu, lasa masca jos de actrita! Ambrozie vie de vita, invie simturi din fiinta!
alin.calu
Member
[Avatar]
Joined: 13/12/2015 20:21:54
Messages: 227
Location: Brasov
IP:
Offline

Eu, adica noi, ca nu puteam sa o scutesc pe scumpa mea sotie de un asa "spectacol" si o asa lectie de "Cum sa nu scrii niciodata in limba romana", stam si mancam floricele si bem bere/ceai...si nu mai putem de ras...

@ Ancamarketing, ai un BIG LIKE de la mine!

This message was edited 1 time. Last update was at 18/12/2015 20:30:59


KEEP CALM AND FEED YOUR FISH!!!
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

smzocta wrote:salutare! scuze de intrebarea care pare prosteasca, dar pt mn sa.mi fac cont pt forum e ca si cum as incerca sa sparg codu de la NASA..nu inteleg pt ce atatea cerinte.. va intereseaza unde lucrez? si multe chestii care ma faceau sa ma simt ca la interogatoriu.. pana la urma cum pot sa pun o intrebare pe forum? vreau sa.mi pun si eu un substrat fertilizant, nu stiu de care pt ca am pietris, de vreo 3 cm.. asta era tot

Hmm, nu stiu daca sa rad sau sa plang.
Hai sa incercam sa o luam de la inceput, cu rabdare si intelegere.

- asta e un forum de acvaristi... oameni prietenosi, veseli si saritori.
- inscrierea pe forum este simpla, iar regulile sunt si mai simple... e suficient sa spui "salut, sunt Octavian si vreau sa invat cate ceva despre acvaristica".
- nu ne intereseaza starea sociala, starea civila, locul de munca, etc.

1. Daca vrei sa ramai pe forum, incearca sa scrii corect. Nu facem lectii de gramatica si nici nu sarim in sus de la cateva simple greseli.
2. Dar, nu apreciem stilul de scris pe care-l folosesti tu... te rog sa tii cont de treaba asta.
3. Doar administratorii baneaza.

Bafta si spor la treaba!



Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Sincer eu cred ca nu are mai mult de 4 clase .
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

smzocta wrote:bla bla bla, mi-am facut un al doilea cont pentru ca pantof si pentru ca din seria repareala man


Scurzoaiele noastre serifu', nu ne-am dat zeama ca avem un reapar printre noi.

'Iti spun sincer cu o mana pe inima si una pe vintre
Ca m-ai lasat fata cuvinte!
Amice, nu stii sa scrii corect romaneste?
Ptiu, ptiu, ptiu, Doamne fereste!!!
( na ca si eu stie a face rime)

Am cunoscut diversi rapperi de-a lungul timpului, dar niciunul 'analfabetist', asa, ca tu.

In incheiere, te las cu o cugetare a sefului meu ( da, este rapper in timpul liber si se pricepe la rappereala): "Ca planeta sa traiasca si sa nu dispara omu, cel mai bun prieten al prostului tre' sa fie Ciomu..."

This message was edited 1 time. Last update was at 19/12/2015 00:21:25


Mama prostilor e mereu gravida!
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

opincarul wrote:: "Ca planeta sa traiasca si sa nu dispara omu, cel mai bun prieten al prostului tre' sa fie Ciomu..."


Cat de adevarata mai poate fi aceasta rautate ...

Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

mugurel wrote:Cat de adevarata mai poate fi aceasta rautate ...


Nu e rautate, ci o realitate!

Mama prostilor e mereu gravida!
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

Rautate am scris? Realitate voiam sa zic ...

Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com