[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
New in town  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
alma347
Member
[Avatar]

Joined: 26/01/2013 23:19:05
Messages: 117
Location: Constanta
IP:
Offline

Salut tuturor ,ma numesc Marian si sunt din Constanta nu am experienta in acvaristica dar imi place :sa observ,sa studiez si sa intreb am un acvariu de 70l plantat cu un anubias ,java , restu nu stiu cum se numesc .Pesti am citiva neoni 15 elderi o femela de xifo (a murit masculul acum citea luni si nu am mai luat atul )2i sanitari 3ancistrus si mai nou am luat 5red cherry shrimp.

atasez poze si atept critici
[Thumb - Foto.jpg]

This message was edited 1 time. Last update was at 28/01/2013 11:52:46

[WWW] [Yahoo!] [MSN]
alma347
Member
[Avatar]

Joined: 26/01/2013 23:19:05
Messages: 117
Location: Constanta
IP:
Offline

sorry pt poza dar sper ca va veti descurca
[WWW] [Yahoo!] [MSN]
narcis
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 04/11/2011 22:32:48
Messages: 2474
Location: pitesti
IP:
Offline

Salut si bine ai venit. Arata bine acvariul tau, dar ai grija cu crevetii, nu prea se potrivesc cu viviparii, s-ar putea sa nu-i mai vezi. Nu-mi dau seama daca ai ingropat anubiasul, aceasta planta trebuie sa aiba rizomul in apa, neingropat, altfel risti sa o pierzi
[ICQ]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salut Marian,

- Ti-am "intors" eu poza aia, ca ma durea gatul sa ma uit la ea dintr-o parte ,
- "Sanitarii" tai sunt din specia Hoplosternum thoracatum... se fac mari (15 cm) si o sa cam ai de furca cu ei... recomand niste Corydoras,
- Crevetii vor dispare, incet-incet... nu a fost o idee prea buna.

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
alma347
Member
[Avatar]

Joined: 26/01/2013 23:19:05
Messages: 117
Location: Constanta
IP:
Offline

multam pt poza am facut-o cu telefonul si nu am stiut cum s-o intorc

Sanitari nu-i tin sa creasca asa mari de obicei ii tin pina la 7-10 cm si apoi ii dau la schimb cu alti mai mici.Voi incerca si alte specii de sanitari dar pina acum acestia au fost foarte "nepretentiosi "

Cu rcs a fost o joaca daca pot spune asa ,acum am inceput sa-i studiez mai atatent si chiar au inceput sa-mi placa ,momentan 5 dintre ei sunt in maternitatea elderilor, al saselea mi-a sacapat in prima zi cind i-am luat si acum avea citiva milimetri 5-6mm, f. mic ,acum a depasit 1cm il mai vad din cind in cind prin acvariu sper sa nu se ia nimeni de el .

Anubiasul l-am plantat ingropat dar se pare ca am avut noroc cu el,acum am aflat ca nu trebuie ingropat ,acum creste la suprafata nisipului singur eu nu i-am facut nimic .Ce nu-mi place este faptul ca a inceput sa creasca alge pe frunze si ma enerveaza enorm (.

This message was edited 1 time. Last update was at 01/02/2013 16:23:13

[WWW] [Yahoo!] [MSN]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com