[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Carte ingrijire si boli betta  XML
Forum Index » Anabantidae
Author Message
Andrei Panainte
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/11/2010 00:00:39
Messages: 853
Location: Constanta
IP:
Offline

De ceva vreme am gasit o carte despre aceasta specie , este in format pdf in care gasesti destule informatii . Daca cineva este interesat poate lasa un mesaj aici si o pot trimite.

Fiecare colt , fiecare miscare , tot ce atingem este o dovada a existentei lui Dumnezeu
[Yahoo!]
dorutheos
Junior member
[Avatar]

Joined: 29/03/2012 22:43:52
Messages: 86
Location: TG-JIU
IP:
Offline

TE ROG TRIMITE-MI SI MIE PDF-UL! Multumesc.
[Yahoo!]
aLLLx
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 07/10/2010 21:32:59
Messages: 404
Location: Târgu Jiu
IP:
Offline

Ma inscriu si eu. Multumesc!
Andrei Panainte
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/11/2010 00:00:39
Messages: 853
Location: Constanta
IP:
Offline

http://dl.transfer.ro/transfer_ro-17apr-2a9ac15eed4.zip timp de 10 zile poate fi downloadat de aici.

Fiecare colt , fiecare miscare , tot ce atingem este o dovada a existentei lui Dumnezeu
[Yahoo!]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Multumim.

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
Pushkatu
Senior member
[Avatar]

Joined: 14/09/2010 09:25:50
Messages: 1149
Location: Bistrita, B-N
IP:
Offline

Bun material, multumim colegu!

Seris venit usus ab annis.
[Yahoo!] [MSN]
naitsirc
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/11/2011 10:20:13
Messages: 651
Location: Oradea
IP:
Offline

Multumim Andrei.
E interesanta din perspectiva ca iti aduna multa informatie intr-un singur loc si ti-o sistematizeaza. Dar nu am gasit nimic in ea ce nu este dezbatut deja pe forum.
Ca si realizare, e tratata sumar, lipsind foarte mult imaginile la multe capitole, imagini care ar fi mult mai utile decat explicatiile in unele cazuri.
Nu mi-a placut ca recomanda folosirea plantelor de plastic in defavoarea celor naturale.

Don't only practice your art, but force your way into its secrets, for it and knowledge can raise men to the Divine - Ludwig van Beethoven
[Yahoo!]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

N-am apucat sa o citesc, dar am aruncat o privire. Intr-adevar, cam lipsesc imaginile.
Insa e buna ca sa-ti faci o idee asupra catorva lucruri.
Si cum bine ai zis, avantajul e ca e sistematizata.

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
Andrei Panainte
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/11/2010 00:00:39
Messages: 853
Location: Constanta
IP:
Offline

Eu unul nu am citito , doar ca am cautat o informatie pe internet legata de batanul meu caruia i s-a destramat coada si am dat fara sa vreau de aceasta carte si am zis nu ar strica sa o fac publica .

Fiecare colt , fiecare miscare , tot ce atingem este o dovada a existentei lui Dumnezeu
[Yahoo!]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Absolut ca nu strica

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
naitsirc
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/11/2011 10:20:13
Messages: 651
Location: Oradea
IP:
Offline

Ar fi util - cred - daca am folosi acest model pentru a crea articole/topicuri din experienta noastra, documentate cu imagini, pentru fiecare tip de peste care ne-a incantat locuinta.
De ex. daca tot suntem la betta, daca ne-am aduna toti cei care au avut betta si suntem activi pe forum si am contribui cu experienta noastra, am putea crea ceva in limba romana si publica pe forum. Astfel de articole ar fi la fel de folositoare ca si jurnalele acvariilor. Exista si acum informatia pe forum, dar nu e structurata.

Don't only practice your art, but force your way into its secrets, for it and knowledge can raise men to the Divine - Ludwig van Beethoven
[Yahoo!]
Andrei Panainte
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/11/2010 00:00:39
Messages: 853
Location: Constanta
IP:
Offline

Ar fi util. dar necesita timp sa faci un post spre exemplu complet unde sa gasesti toate informatiile necesare si de ce nu si cu ceva carti de specialitate care sa ateste spusele. Eu daca voi mai gasi ceva carti pot sa le postez.
Spre exemplu mai am si o carte despre discusi , dar tot asa ceva sumar voi prezenta la discusi.

This message was edited 1 time. Last update was at 18/04/2012 18:23:10


Fiecare colt , fiecare miscare , tot ce atingem este o dovada a existentei lui Dumnezeu
[Yahoo!]
xenon
Senior member
[Avatar]

Joined: 20/01/2012 23:27:30
Messages: 521
Location: Iasi
IP:
Offline

Multumim.Inca un material de citit! Cu cat mai mult cu atat mai bine,si daca spuneti ca e schematizata,sarumana domnul Andrei!

Jurnal Nano Shrimp Tank

[Yahoo!]
Mihai Boldor
Member
[Avatar]

Joined: 11/01/2012 16:33:01
Messages: 271
Location: Bistrita
IP:
Offline

Merci, de apreciat gesul tau
[Email]
Andrei Panainte
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/11/2010 00:00:39
Messages: 853
Location: Constanta
IP:
Offline

Ma bucur ca am putut fi de ajutor.

Fiecare colt , fiecare miscare , tot ce atingem este o dovada a existentei lui Dumnezeu
[Yahoo!]
Andrei Panainte
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/11/2010 00:00:39
Messages: 853
Location: Constanta
IP:
Offline

http://dl.transfer.ro/transfer_ro-19jun-eac22920ee98be.zip am pus-o din nou.

Fiecare colt , fiecare miscare , tot ce atingem este o dovada a existentei lui Dumnezeu
[Yahoo!]
floroiu82
Junior member

Joined: 13/07/2012 22:41:29
Messages: 47
IP:
Offline

sal.cred ca e cam tarziu,dar as dori si eu acea carte.sunt fascinat de beta
simona20g
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/10/2012 14:59:49
Messages: 8
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Buna,

Ai mai putea uploada inca o data cartea te rog frumos?

Sau ar putea fi stocata cumva pe forum ca sa nu te mai deranjam?

Multumesc,
Simona
[Email] [Yahoo!]
BigWyzy
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/05/2011 20:17:53
Messages: 44
Location: Maneciu,Prahova
IP:
Offline

daca se mai poate uploada as dori-o si eu va rog...

Nu te pune cu prostu ca are mintea relaxata
[Email] [Yahoo!]
alexutzur
Junior member

Joined: 02/01/2013 00:28:06
Messages: 25
Location: SALONTA
IP:
Offline

o mai poti pune te rog ca nu o mai pot downloada si sunt interesat si incepator in cresterea bettanilor

This message was edited 1 time. Last update was at 16/01/2013 20:27:20

 
Forum Index » Anabantidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com