[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Micro-Conserva mea( calitate proasta-nu am avut lumina:( )  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
b0gDaN3l
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 03/08/2004 10:11:54
Messages: 327
Location: Pantelimon
IP:
Offline

Okey am renuntat la turba si azi iau nisip si pietris si fac substratul
Plante, am ceva de la baieti de la intalnirile duminicale si _4 a start_ sunt f bune
Ca fapt informativ as fi luat turba de la o firma de acvaristica germana(lapsus....) so cine vrea turba buna sa se duca in cora la pet-shop ptr ca,,,cred ca e mai buna decat cea de la florarie (no reclama, no reclama just trying to help u)
Alti pesti nu o sa mai pun....dupa ce o sa fie totul gata si o sa mai treaca ceva ii pacalesc pe ai mei sa scap de caras si hoplo si bag o pereche de betani (si iau si un sanitar alb-am uitat cum se numeste -)
Ah si inca ceva....daca scalarii (sau unu din ei) au intrat la nanism datorita marimilor "gigantice" ale acvariului actual, cand ii voi pune in cel mare o sa-si mai "de-a drumu`" un pic?(nu ma laud ca am un acvariu mare, acum pot sa am laud ca am un Acvariu nu o micro-conserva :-))
Thanks a lot and Toate cele Bune

image
[WWW] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

b0gDaN3l wrote: si iau si un sanitar alb-am uitat cum se numeste

Corydoras cumva?
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

b0gDaN3l wrote:Ca fapt informativ as fi luat turba de la o firma de acvaristica germana(lapsus....) so cine vrea turba buna sa se duca in cora la pet-shop ptr ca,,,cred ca e mai buna decat cea de la florarie
Turba aia de la Pet_Shop e pentru filtrarea apei. N-are nici o legatura cu substratu' fertil.

b0gDaN3l wrote:Alti pesti nu o sa mai pun....dupa ce o sa fie totul gata si o sa mai treaca ceva ii pacalesc pe ai mei sa scap de caras si hoplo
Ar trebui ca altfel .......

b0gDaN3l wrote:daca scalarii (sau unu din ei) au intrat la nanism datorita marimilor "gigantice" ale acvariului actual, cand ii voi pune in cel mare o sa-si mai "de-a drumu`" un pic?
Poate ca vor creste un pic. Da' nu mult. Pacaleste-i pppaaa ai tai inca o data .

Poze: smilie ... Poze cu plante
b0gDaN3l
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 03/08/2004 10:11:54
Messages: 327
Location: Pantelimon
IP:
Offline

Da Corydoras
Am fost la Pet_Shop in Cora si am inebunit, 314.000 lei 7,5 kg, o fi de la Hagen da totusi...
Fundalul de la Juwel este 570.000 lei dar o sa-l iau ptr ca este deosebit
In rest abia astept sa-l vad macar la ciclat

image
[WWW] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

b0gDaN3l wrote:Fundalul de la Juwel este 570.000 lei dar o sa-l iau ptr ca este deosebit.

Cum adica deosebit? Cel mai bine ar merge un fundal negru si pe care ti-l poti confectiona din diverse materiala, si scapi mult mai ieftin.
b0gDaN3l
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 03/08/2004 10:11:54
Messages: 327
Location: Pantelimon
IP:
Offline

poza cu backgroundu`juwel
Trebuie sa-l stiti din magazine, acum vine intrebarea, cum pot sa fac ceva asemanator la bani mai putini?
Si daca nu aveti alternative....se merita sa dau atatia bani, e de calitate...etc

image
[WWW] [Yahoo!]
Kreator
Member
[Avatar]

Joined: 23/07/2004 00:01:56
Messages: 190
Location: Baia Mare
IP:
Offline

... eu as zice totusi sa bagi tuba, CO2 si 2 tuburi de 15W d'alea meseriase...
pesti: 10 neoni doar atat! smilie
si apoi rabdare... ca frumos se face singur...

<<-->>
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Acum ca pe forum incepe promitator si topicul de marine sa speram ca nu auzim ca acvariul mic, acum liber va deveni un nanoreef!

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
b0gDaN3l
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 03/08/2004 10:11:54
Messages: 327
Location: Pantelimon
IP:
Offline

Chiar nu stiu ce o sa fac cu el, ca a inceput sa devina frumos daca m-am ingrijit de el, poate il fac acvariu olandez ))))))))))))))
Cred ca o sal las cu plante in el, poate pun un betan in el or something.....

image
[WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com