[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Butelie CO2 revizie expirata  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Humbert
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/10/2008 15:59:25
Messages: 2614
Location: Bucuresti, P-ta 1 Mai
IP:
Offline

@dan.pavelescu

ok boss m-ai convins - oricum nu mai folosesc buteliile de juma de an, dar ok, o sa le fac revizie

acuma va rog sa-mi spuneti unde sa fac reviziile, ca nea Romica nu pare foarte preocupat de obligativitatea lor :-) deci nu stiu ce revizie o sa le faca, mi-e teama ca doar schimba robinetul si da o vopsea

This message was edited 1 time. Last update was at 03/03/2020 09:49:53




dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Eu am fost nebun si am ales cea mai buna firma din tara, dar e la Buzau (Proslav)
Am trimis acolo butelia de 10kg prin curier

La Buse Gas ar mai fi o solutie, e undeva pe la Republicii. Stiu ca am fost o data acolo cu butelia mica la incarcat si nu mi-au dat voie sa plec fara revizie, au toate sculele necesare pentru asa ceva.


I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Humbert
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/10/2008 15:59:25
Messages: 2614
Location: Bucuresti, P-ta 1 Mai
IP:
Offline

merci
din cate stiam eu Buse nu mai lucreaza cu pers fizice, am fost acum niste ani la incarcat la ei si nu au vrut, dar o sa ma interesez



Bogdan92
Junior member

Joined: 26/06/2019 14:28:25
Messages: 35
IP:
Offline

Salutare. Va multumesc frumos pentru raspunsuri. Buna ideea si cu Buzaul, orasul meu natal, o sa ma interesez ce si cum si pe acolo )). Ideea este ca a mea colega de apartament nici nu discuta sa nu vada ea cu ochisorii ei ca butelia are revizie si e safe))). O sa va mai tin la curent daca topicul poate ramane deschis. Sper sa reusesc sa fac cat mai repede revizia,

Multumesc,
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

N-am stiut ca Buse nu mai lucreaza cu PF.
De la Buzau am primit si o tona de hartii, atestat, certificat, tot ce trebuie. Intereseaza-te totusi inainte, treaba cu Proslav Buzau e din 2013..

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Bogdan92
Junior member

Joined: 26/06/2019 14:28:25
Messages: 35
IP:
Offline

O sa ma interesez peste o saptamana cand o sa am drum acasa. Si voi posta aici, poate mai sutn cativa interesati. Poate reusesc sa vb si cu cei de la eurosting.
Multumesc frumos pt raspunsuri.
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Daca tin bine minte Radu Carbureanu imi povestea de cineva care folosise o butelie fara revizie si ceva improvizat pe partea unde sint robineti.Intr o zi persoana cind a ajuns acasa de la munca avea un perete gaurit ca de o bomba.... de la butelie.......
Bogdan92
Junior member

Joined: 26/06/2019 14:28:25
Messages: 35
IP:
Offline

Ideea este ca indiferent de ce auzeam pe forum aici, ii faceam revizie buteliei..cred ca e cel mai ortodox asa))). O sa va tin la curent cu situatia de la Buzau, poate este cineva de prin zona si vrea sa afle
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Proslav Buzau


Imi cer scuze, PROSALV nu PROSLAV.
La vremea respectiva cu dl. Iulian Pricop am discutat.

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Am fost eu la Buse vara trecuta (ca e aproape de mine). Nu lucreaza cu persoane fizice, vor neaparat contract cu o anumita cantitate de CO2 pe an (puteam sa o fac si pe firma) si n-am reusit sa il conving nici cu o foaie de 100. Drumul acolo e timp pierdut.

Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
Hybrid
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 08/02/2021 11:55:01
Messages: 410
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ceva noutati pe frontul asta pentru Bucuresti?
Eventual exista pe undeva varianta cu schimb? Gen o duc pe a mea si imi da la schimb una la fel plina?

This message was edited 1 time. Last update was at 21/03/2022 10:02:18


Dennerle Nano Cube 20 litri
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com