[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Despre noi , despre noi !  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

E frumos ca ai hobby ul asta in singe dar mi se pare un mare kitch ce ai acolo.
Cred ca ai nevoie sa studiezi putin despre nevoile pestilor si ce inseamna un acvariu si apoi sa te apuci de treaba.
Nu e musai sa faci aquascaping daca doar pestii te intereseaza dar sa stii ca " balariile " au un rol vital in sanatatea unui acvariu.

Bafta!
GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

Flavius_ wrote:ce-i cu cartea aia cum sa fii mai inteligent?? =))))) acvariul este foarte fain, dar termometrul ala pare ca nu prea isi are rostul acolo daca din cate vad ai incalzitor.

Am luat-o de la gara de la Gura Teghii cartea, era si ea p-acolo .
Am pus termometru deoarece asa este recomandat ,chiar daca incalzitoarele au termostat e bine se verifici daca temperatura e aceeasi cu cea ,,spusa" de incalzitor,plus ca termometrul costa 4 lei deci na .
O sa il mut mai într-o parte ca sa nu se mai observe......atat de usor.
GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

Gabi C wrote:E frumos ca ai hobby ul asta in singe dar mi se pare un mare kitch ce ai acolo.
Cred ca ai nevoie sa studiezi putin despre nevoile pestilor si ce inseamna un acvariu si apoi sa te apuci de treaba.
Nu e musai sa faci aquascaping daca doar pestii te intereseaza dar sa stii ca " balariile " au un rol vital in sanatatea unui acvariu.

Bafta!

Ok
Multumesc
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Uite,si eu sunt adeptul pestilor,nu al aquascapeurilor,nu al plantelor,nu etc...daca vrei sa te axezi pe pesti,asigura.te ca su stratul are granulatia necesara,asigura.te ca nu sunt elemente de decor ce ar putea ranii pestii sau a risca sa iti ramana blocati si asigura.te ca oferi filtrare.

This message was edited 1 time. Last update was at 02/09/2018 12:35:29


Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

paradoxx wrote:Uite,si eu sunt adeptul pestilor,nu al aquascapeurilor,nu al plantelor,nu etc...daca vrei sa te axezi pe pesti,asigura.te ca su stratul are granulatia necesara,asigura.te ca nu sunt elemente de decor ce ar putea ranii pestii sau a risca sa iti ramana blocati si asigura.te ca oferi filtrare.

Pestii nu au unde sa se blocheze sau sa se raneasca .
Filtrarea e foarte buna dupa parerea mea , un filtru intern aquael fan 2 plus si un filtru extern JBL CristalProfi e1501 Greenline pe care le-am mascat foarte bine ,le observi doar dintr-o parte a acvariului ,nu din fata si nici de acolo prea bine, incalzitorul este langa filtrul intern.
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

F bine atunci.

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

paradoxx wrote:F bine atunci.

opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

GeoCri3772 wrote:Acvariul pestelui betta

Fa-le in bine pestilor tai si scoate plasticaraia din bazin. Cauta un lemn si pune-l la fiert ca sa se scufu de mai repede, apoi il bagi in acvariu. Cel putin ancistrusul o sa-ti multumeasca!

Mama prostilor e mereu gravida!
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com