[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Ciclare cu Betta în acvariu  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

Ancistrusul in cat timp se face mare?
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Depinde de multi factori cum ar fi gena lui,apa in care a crescut,mancarea data,la cata mancare are acces avand in vedere ca el sta pe fund.....ca experienta proprie,pot spune ca primele 2 luni sunt primordiale pt ancistrusi in dezvoltarea lor,am avut ponte in care toti au crescut in acelasi ritm destul de accelerat datorita mancarii si apei de calitate,dar din aceiasi parinti am avut si ponte in care unii au luat amploare f rapid din simplul fapt ca erau mai "batausi" la mancare,adica se grabeau sa ajunga la mancare si isi faceau loc cu capul printre restul. Cei relaxati care nu se grabeau a infuleca,au stagnat la un moment dat si 2 saptamani in crestere.....

In general ancistrusii nu cresc mari,asa ca nu ai de ce sa te grabesti sa creasca,eventual doar sa vezi daca e mascul sau femela,dar cum spusei,nu te grabii caci o sa mai vrei unul de indata ce ajnge la maturitate ^^

This message was edited 1 time. Last update was at 11/08/2018 07:09:16


Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com