[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Apa tulbure in acvariu  XML
Forum Index » General info
Author Message
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

stefanp wrote:Uau...

Scuza-ma alber pentru off-topicul asta dar....chiar uau...


Shhhhht, silence please


ursuletu96 wrote:...regulamentul nu lam gasit srry...

Ce inseamna srry?


Iar despre regulament ... ce sa zic? Cam cat l-ai cautat?


"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
scorpionul
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/11/2011 22:13:12
Messages: 3090
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

ursuletu69 wrote:Ma numesc Lazar Darius sunt din Arad am 23 de ani am acvariu cam de 27-28 de ore si deja caut forum sa-l postez de vanzare...


ursuletule Darius, ai ajuns exact pe forumul care trebuie. Daca tot vrei sa scapi de acvariu, chiar nu mai conteaza de ce e tulbure apa( o fi de la robinet, zic si eu, sa nu fie cu suparare, pacatele mele). Vezi ca avem o rubrica de donatii poate fericesti pe cineva de acolo, ca tot suntem in Postul Pastelui si faci si tu o fapta buna. Sa te tina Dumnezeu cu mana larga si punga deschisa, ca mare nevoie avem de donatia dumitale

armonia vietii consta in echilibrul pe care il asiguram
[Yahoo!]
Mihai_/\_
Junior member

Joined: 09/02/2021 21:07:36
Messages: 22
IP:
Offline

Buna ziua(seara) am nevoie de ajutor am cumparat recent in acvariu am facut ciclarea tot am pus pestii dar dupa 2 saptamani apa a inceput sa fie tulbure filtru l-am spalat recent deoarece femeia de la magazin a spus sa spal filtru cam odata la 1 luna. Plantele sunt vii pesti sanatosi dar apa e tulbure. De suprapopulare nu deoarece sunt doar 16 pesti este un acvariu de 60 L .daca aveti nevoie de poze ca sa ma ajutati uite aici o poza
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

nu zic decat sa nu mai asculti de femeile din petshopuri,sa nu mai speli filtrul si nici sa schimbi apa toate. trebuie rabdare,schimb de 20/30% din totalul apei la 2/3/4 zile pana se mai maturizeaza acvariul,iar intre timp sa mai citesti pe forum chestii alwatorii,te vor ajuta

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » General info
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com