[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
probleme cu apa (tiberiu)  XML
Forum Index » Apa
Author Message
GYALAI TIBERIU
Junior member
[Avatar]

Joined: 18/11/2005 20:48:10
Messages: 18
Location: baia mare(torino-italia)
IP:
Offline

ceau. Am un acvariu de 100 litri cu scalari,am facut masurile si KH-9, GH-19, PH-7,5-8,o idee rapida :o ceau

traiasca toti pesti
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

GYALAI TIBERIU wrote:ceau. Am un acvariu de 100 litri cu scalari,am facut masurile si KH-9, GH-19, PH-7,5-8,o idee rapida :o ceau

un raspuns rapid si la fel de incomplet ca si formularea ta de mai sus: GH-19:o ceau

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Dan_McTudor
Member
[Avatar]

Joined: 02/11/2005 09:55:44
Messages: 264
Location: Finlanda/Helsinki
IP:
Offline

GYALAI TIBERIU wrote:ceau. Am un acvariu de 100 litri cu scalari,am facut masurile si KH-9, GH-19, PH-7,5-8,o idee rapida :o ceau

Cine a facut analizele astea ?! pH 7,5 SAU 8 ?? Intre cele 2 valori este maaaaare distanta... Plus duritatea.... Unde stai tu amice ? (Reformuland, ce apa ai si de unde ?!) Si care-i intrebarea ta in fond ?!
[Yahoo!]
GYALAI TIBERIU
Junior member
[Avatar]

Joined: 18/11/2005 20:48:10
Messages: 18
Location: baia mare(torino-italia)
IP:
Offline

bai gicule stau in italia,unde apa are o gramada de probleme, daca nu intelegi nu te baga.

traiasca toti pesti
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

cred ca si tu ai ceva ... de la apa.....dar nu-mi dau seama unde, la torino, la baia mare sau la integrare interumana .....

ciao!!!
Dan_McTudor
Member
[Avatar]

Joined: 02/11/2005 09:55:44
Messages: 264
Location: Finlanda/Helsinki
IP:
Offline

GYALAI TIBERIU wrote:bai gicule stau in italia,unde apa are o gramada de probleme, daca nu intelegi nu te baga.

Nu ma cheama Gicu, deci imi datorezi cel putin un ..... miel ! OK, Italia... Spune-ne, te rog, cine si cum (cu ce anume) a facut analizele - laborator, stuff gen "5 in 1" etc. Apoi, zi-ne cum e apa (la robinet, caci presupun ca din aceea pui) acolo. E derutant sa vezi duritatea temporara cu 10 unitati mai mica decat cea totala. Duritatea remanenta este rar atat de mare... Si tot nu ne-ai spus CARE ESTE INTREBAREA !!!
[Yahoo!]
acata
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 10:55:17
Messages: 368
Location: Bucuresti, Iuliu Maniu - Politehnicii
IP:
Offline

Scuze, complet off-topic, dar cred ca intrebarea era:
<b>Como se dice la voi la Romania - ciao sau ceau? </b>

Din cate stiu eu, in majoritatea zonelor din Italia apa este foarte, foarte calcaroasa cu gh mare. Dar nu vad care ar fi problema, asta doar in cazul in care vrei sa reproduci discusi de exemplu...

Acvariul meu
[Email]
Dalles
Membru banat
[Avatar]

Joined: 29/07/2003 02:16:30
Messages: 2569
Location: Bucuresti-Dr.Taberei
IP:
Offline

GYALAI TIBERIU wrote:bai gicule...

Gyalai Tiberiu, acest forum se bazeaza pe respectul reciproc intre membri. In articolul 2.2 din Regulament (pe care banuiesc ca l-ai citit deja temeinic) se specifica in mod clar: 2.2 Respectati userii acestui forum si folositi un limbaj civilizat. Te invit sa procedezi in consecinta.
Aceasta este o atentionare!

Pentru ca topicul nu are o problema expusa limpede, se inchide.

[url=http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=10593] )\
>((º>
)/[/url]
 
Forum Index » Apa
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com