[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Jack Dempsey - Rocio octofasciatum  XML
Forum Index » Cichlidae
Author Message
koala
Batran si obosit
[Avatar]

IP:

Foarte reusit filmuletul!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015)
dan-iulian
Member
[Avatar]

IP:

Dan P wrote:Pe ala de la mine nu ati reusit sa-l imperecheati? Din ala aveti sanse foarte mari sa scoateti pui de EBJD cu o femela de EBJD.
Doritor cred ca este

Am incercat cu femela clasica - o ponta icre albe.
De vreo 2 luni este in comunitar cu o femela electrica - de 1 depunere - icre albe. In ultima vreme nici nu prea mai da atentie femelei. M-am gandit ca i-a pierit cheful. Oricum e frumos langa oscari si cei 2 vieja, nu-l provoaca nimeni, dar nici nu e bataus, e un sef respectat!

Suma viciilor ramane constanta.
dan-iulian
Member
[Avatar]

IP:

koala wrote:Foarte reusit filmuletul!

Multumesc batrane. Sper sa am cat de repede, un filmulet cu un nor de pui foarte albastri din nascare! Pentru ponta asta, am decis sa ii las deocamdata cu parintii.

dan-iulian
Member
[Avatar]

IP:

Iarasi n-am! Electrici! am vreo 200 de pui, niciunul nu da semne! Al dreacu de afurisiti! incep sa-mi moara neuronii. Nu stiu ce sa le mai fac.
Ma gandesc ca femela mea clasica nu are gene, dar totusi din multimea aia macar 10 %...
Urmatoarea idee este sa imperechez masculul electric, cu alta femela, din cealata linie obtinuta din mascul clasic cu femela electrica (mai am vreo 10 pui pe la 5-6 cm sunt si femele printre ei). Is frumosi foc si mi-e mila de ei, dar nu mai am spatiu.
Nu mai pun poze ca is ofticat.

P.S. Am de dat pui vreo 10 5-6 cm si vreo 200 - 1 cm. Intereseaza pe cineva? Sa nu ziceti motanul ca am si eu unul de pripas

This message was edited 1 time. Last update was at 03/04/2018 09:50:29

Dan P
Senior member
[Avatar]

IP:

Dl Iulian, daca nu ma insel cele mai mari sanse le aveti cu masculul de la mine (50% EBJD) si o femela EBJD.
[WWW]

Forum Index » Cichlidae
Go to: