[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Donez Blyxa japonica  XML
Forum Index » Donatii
Author Message
LUPmic
Senior member

Joined: 26/05/2008 09:28:07
Messages: 1182
Location: Bucuresti, Berceni
IP:
Offline

Cu scuzele de rigoare: "asa e cu facerea de bine, e ....................mama"
Tot respectul pentru toti cei care mai doneaza cate ceva, dar uite unde se mai ajunge. Am patit-o si eu
[Email] [Yahoo!]
Humbert
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/10/2008 15:59:25
Messages: 2615
Location: Bucuresti, P-ta 1 Mai
IP:
Offline

Humbert wrote:catalos, vad ca ai citit inca de dimineata pm-ul pe care ti l-am trimis azi. astept sa ma suni sa-mi spui daca vii diseara dupa plante.


asta era joi - catalos nu a sunat. vineri si sambata i-am trimis sms sa-l invit dupa plante, dar nu am primit niciun raspuns, nicio reactie, nimic.
de-abia duminica, cand i-am scris ca nu mai tin plantele, am primit raspuns si ne-am intalnit.

plantele au fost tinute in apa si la lumina. daca le lasam in pungi, se uscau complet.



Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

catalos te - am rugat sa pui poze cu ce ai primit.
Dupa vorbele lasate de Humbert ti-a dat plantele calumea.
Vreau sa stiu care pe care prosteste ! smilie
Humbert
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/10/2008 15:59:25
Messages: 2615
Location: Bucuresti, P-ta 1 Mai
IP:
Offline

of, deci tampenia asta n-o sa se mai termine niciodata, m-am lecuit complet de donatii de pe forumuri.

deci Radu, HC era intr-adevar stricata, eu nu am scris nicaieri ca nu era. motivul e ca a stat atatea zile intr-o galetusa.

problema e ca asta s-a intamplat pt ca catalos nu a dat niciun semn de viata de miercuri pana duminica, desi eu l-am invitat sa vina dupa plante in fiecare din aceste zile.

am zis ca nu mai scriu aici ca sa nu ma enervez, insa totusi citind postul lui catalos se poate intelege ca eu am stricat plantele sau nu le-a putut lua din cauza ca eu nu i le-am dat.

deci, inca 1 data:
- HC s-a stricat pt ca a fost depozitata 6 zile
- HC a fost depozitata de miercuri pana duminica pt ca catalos nu a venit dupa plante, desi i-am scris sms in fiecare zi.

ok?



Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

nu cred ca te incurca daca o puneai in acvariu, iti lua maxim 1 min, si i-o dadeai omului cand venea, aici cred ca vina iti apartine.
Eu cand iau o planta pentru cineva, chiar daca stiu ca vine peste 4 ore, nu o depozitez prin galeti , mai ales cand stiu ca sunt plante pretentioase.
In fine asta inseamna lipsa de profesionalism.
Si terta persoana este vinovata ca nu a venit sa le ridice , prin urmare, nu doar tu ai luat o decie de a primi sau nu donatii, am luat-o si eu , si in al doilea rand nici tu nici calatolos nu va primi nimic de la mine, atata timp cat eu am avut timpul necesar sa va trimit voua.
si scuza-ma nu cred ca tu ai avut nervi mai multi decat am avut eu, cand am vazut cum va invarteti unul pe altu.
Rog un admin sa inchida, ca nu-si mai are rostul, a fost o invatatura de minte si pentru mine. Vorba lui humbert, nu se va termina nicio data, fiecare va veni cu alta varianta pentru a iesi cu basma curata
Humbert
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/10/2008 15:59:25
Messages: 2615
Location: Bucuresti, P-ta 1 Mai
IP:
Offline

m-ai terminat cu "lipsa de profesionalism", sincer.

esti haios, chiar daca te iei cam mult in serios.

in primul rand, mi se pare lipsa de bun simt ca atunci cand fac un serviciu altcuiva, cum am facut eu pentru altii, sa fiu chestionat in legatura cu modul in care se face acel serviciu.

in al doilea rand, plantele pentru mine au stat fix in aceeasi galetusa pana duminica, motivul fiind... ia sa vedem, iti trece prin cap?
nu? nici acum?
bine, hai ca-ti spun eu: de-abia duminica am avut timp sa setez acvariul. ok?

in al treilea rand, plantele n-aveau nicio problema daca erau ridicate la timp.

un sfat: nu te mai agita atat. ok, ai donat niste plante, felicitari, am mai donat si eu plante la viata mea, am mai si primit. frumos e sa nu faci mare caz din asta, ca nu e mare branza sa donezi niste plante, pe bune. nu te face o persoana mai buna in proprii ochi, nu-ti da niciun fel de autoritate morala asupra altora si asa mai departe.



catalos
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/01/2009 21:03:51
Messages: 853
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Asa cum am postat anterior, am primit blyxa si HC (HC nu se mai putea folosi)



Au fost probleme cu orele de intalnire si din partea mea si din partea lui Humbert.
Eu nu am adus acuze lui Humbert, pt ca nu aveam nici un drept (omul chiar si asa mi-a facut un serviciu - chiar daca ma doare sufletul pt Cuba)
Asa a fost sa se intample, eu cu job, el cu job si cu concerte, eu cu plecari, etc

cu cateva posturi in urma am multumit respectuos tuturor.

Iar acum imi voi cere iertare, in primul rand fata de Radu, caruia ii mai multumesc inca odata pt gestul facut, apoi fata de Humbert, pt ca s-a ajuns unde s-a ajuns (nu mai conteaza cine pe cine...), si nu in ultimul rand pt toti cei care ati parcurs cu ochii aceste randuri de pana acum, intr-adevar nu tocmai placute vederii.


Va multumesc
[Yahoo!]
Lazar Ginel
Ogar batran
[Avatar]

Joined: 18/01/2005 12:14:27
Messages: 1755
Location: IASI
IP:
Offline

Deci pina la urma mai este de donat sau nu
Ca sa stim ce facem cu subiectul
Il inchidem ?

Ogar batrin dar.... cu miros fin
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

da. Multumesc
 
Forum Index » Donatii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com