[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
cumpar betta si carasi  XML
Forum Index » Cumparari
Author Message
stefanvoicu
Junior member

Joined: 14/01/2005 02:59:27
Messages: 70
Location: bucuresti, dristor
IP:
Offline

cumpar betta orice specie/subspecie .......as prefera perechi .... :-P si carasei detalii pe pm sau ym
multam !
[Email] [Yahoo!]
masson
Junior member

Joined: 26/10/2004 18:31:24
Messages: 92
Location: bucuresti--razoare
IP:
Offline

betta iti pot da eu o pereche. nu vrei sa vb sa iti dau si gourami? da un semn dp messenger

ravan

well....: what can i say here.......i don't know..
[Email]
stefanvoicu
Junior member

Joined: 14/01/2005 02:59:27
Messages: 70
Location: bucuresti, dristor
IP:
Offline

chiar nu are nimeni asa ceva de vinzare ?

Îti petreci cea mai mare parte a vietii facând ce nu trebuie, iar o buna parte a ei, nefacând nimic, toata viata te-ai preocupat de cu totul altceva decât ceea ce ar fi trebuit. (Seneca)
[Email] [Yahoo!]
alina_g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 09:55:29
Messages: 1940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Cate acvarii ai?
[Yahoo!]
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

alina fiind mai umana decit dictatorii de admini si moderatori vrea sa te ia prin invaluire, de fapt ea vroi sa sa afle daca ai de gind sa-i pui (beta si carasul) in acelas acvariu actiune demna de :redcard: pe motiv de incompatibilitate a conditiilor de trai (apa, temperatura) dar si de caracter, beta - calm, "pasnic" , pe cind carasul - zabauc, scormonitor dupa mancare, etc.

asa ca.. zî-i ( cum ii zice costel lu' leana ) asteptam o iecsplicatie
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

razvan wrote: beta - calm, "pasnic" , pe cind carasul - zabauc, scormonitor dupa mancare, etc.

Si sa il vezi pe betta cum o sa-si piarda tot calmul si toata stapinirea de sine cind o vedea aripioarele carasului fluturindu-i prin fata ochilor...

razvan wrote: asa ca.. zî-i ( cum ii zice costel lu' leana ) asteptam o iecsplicatie

Asta e chiar imperios necesar! Daca ai de gind sa ii tii all together, nu ii vad bine nici pe ei si nici pe tine...Sa nu zici ca nu ti s-a spus!
stefanvoicu
Junior member

Joined: 14/01/2005 02:59:27
Messages: 70
Location: bucuresti, dristor
IP:
Offline

apa, sare, aerare,....... ..... am citeva acvarii .....atitea cit sa tin speciile compatibile impreuna.........aaaaaa si daca voiai doar sa ma certi iti dau imediat si un bun motiv: tin impreuna carasi, discusi, scalari .......eeee ce ziceti se tolereaza ?........

Îti petreci cea mai mare parte a vietii facând ce nu trebuie, iar o buna parte a ei, nefacând nimic, toata viata te-ai preocupat de cu totul altceva decât ceea ce ar fi trebuit. (Seneca)
[Email] [Yahoo!]
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

man , am incercat (pe un ton glumet, vezi zimbaretii) sa aduc topicul pe o cale pe care se poate discuta, daca crezi ca prin misto-ul ala de mai sus rezolvi ceva, slabe sperante, ce ti tu in acvarii e treaba ta, eu - noi, iti spunem cam cum este corect din punctul de vedere al pestilor, si nu mi se pare corect ca dupa ce primesti niste sfaturi sau tentative de sfaturi, sa iei o pozitie gen " n-am nevoie de sfaturi, vreau pareri- citat din miruna" sau " ma doare-n cot de ce ziceti voi, daca ma supar bag si triton - mica exagerare a pozitiei tale"

nu o lua ca o amenintare, ci ca pe o atentionare parinteasca.
stefanvoicu
Junior member

Joined: 14/01/2005 02:59:27
Messages: 70
Location: bucuresti, dristor
IP:
Offline

....eeeee pai cum sa nu am nevoie de sfaturi...si eu am glumit..........insa nu imi place sa discut pe linga subiect........daca aveam in intentie sa tin impreuna carasi cu betta cred ca as fi pus o intrebare in sensul acesta.......nu crezi ?
PS. apa, sare, aerare este un alint capatat de cineva de pe aici...........
multam !

Îti petreci cea mai mare parte a vietii facând ce nu trebuie, iar o buna parte a ei, nefacând nimic, toata viata te-ai preocupat de cu totul altceva decât ceea ce ar fi trebuit. (Seneca)
[Email] [Yahoo!]
alina_g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 09:55:29
Messages: 1940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

3 carasi si 1 bettan
Sed fumos intr-un borcan
Cu pietris amenajat
Galben, rosu si ornat
Cu o planta de plastic
Ca si cum n-ar fi nimic...

Mare e bucuria stapanului la un astfel de decor...No? smilie

PS. Aviz amatorilor! :alright:
[Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

alina_g wrote:smilie


Se pare ca se ingroasa rindurile acvaristilor-poeti extraordinar de coolti. Am sa te propun pentru Academia Romana, alaturi de koala .

Poze: smilie ... Poze cu plante
stefanvoicu
Junior member

Joined: 14/01/2005 02:59:27
Messages: 70
Location: bucuresti, dristor
IP:
Offline

Propun infiintarea unor rubrici in cadrul forumului care sa se cheme cunoscatorii foarte curiosi, precum si a uneia glumetii de linga noi............poate n-ar strica si una n-ai talent da' ce conteaza ceva de genul n-ai treaba poti sa te bagi in seama dar poate cea mai importanta ar fi off topic permanent.............siiii cum nu cred ca ar fi politicos din partea mea sa las lucrurile asa as fi raspuns cu drag la intrebarile : ce faci cu ei ?, de citi ai nevoie? samd...............in rest.....no comment !

Îti petreci cea mai mare parte a vietii facând ce nu trebuie, iar o buna parte a ei, nefacând nimic, toata viata te-ai preocupat de cu totul altceva decât ceea ce ar fi trebuit. (Seneca)
[Email] [Yahoo!]
tino
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/05/2003 18:00:36
Messages: 70
Location: Bucuresti , Ghencea
IP:
Offline

Salut.De citi carasi ai nevoie,cit de mari,ce varietate?poti sa fii mai explicit?Daca spui ce si cum poate te putem ajuta,daca nu...
[Email]
Alex.B
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/08/2005 23:38:31
Messages: 1161
Location: Bucuresti-cart.Buc Noi
IP:
Offline

in privinta carasilor te pot ajuta eu
cand 2 carasi aurii de aprox 8-9 cm si 2 cap de leu de 3-4cm
Alex.B
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/08/2005 23:38:31
Messages: 1161
Location: Bucuresti-cart.Buc Noi
IP:
Offline

cesrobis wrote:in privinta carasilor te pot ajuta eu
vand 2 carasi aurii de aprox 8-9 cm si 2 cap de leu de 3-4cm
stefanvoicu
Junior member

Joined: 14/01/2005 02:59:27
Messages: 70
Location: bucuresti, dristor
IP:
Offline

am nevoie lunar de aproximativ 400-500 de carasi(diverse varietati si dimensiuni) si de 150-200 de beta maturi ( maximum 5-6 luni de preferat perechi)
PS. scuze pentru lipsa acestor informatii de pina acum .........siii astept mesaje pe PM sau YM

Îti petreci cea mai mare parte a vietii facând ce nu trebuie, iar o buna parte a ei, nefacând nimic, toata viata te-ai preocupat de cu totul altceva decât ceea ce ar fi trebuit. (Seneca)
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Cumparari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com