[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
cat de bine suporta ancistrusul sarea?  XML
Forum Index » Catfish
Author Message
Radu_9_4
Junior member

Joined: 13/07/2008 21:57:29
Messages: 93
Location: Ovidiu jud CTA
IP:
Offline

cat de bine suporta ancistrusul sarea ?
care e doza maxima de sare pe care o pot pune in apa? (lingurite sau linguri pe litru)
[Email] [Yahoo!] aim icon [MSN]
AMON_RA
Member
[Avatar]

Joined: 12/06/2008 12:14:49
Messages: 170
Location: BAIA MARE
IP:
Offline

Iei la rand forumurile de acvaristica cu aceeasi intrebare ?
Parca dincolo a dat cineva un raspuns la intrebarea ta .

“The great masses of the people will more easily fall victims to a big lie than to a small one.”
Gabi
Member
[Avatar]

Joined: 13/12/2001 02:00:00
Messages: 285
Location: Cluj-Napoca (Marasti)
IP:
Offline

da suparat mai esti pe viata,domnu' ra
pe unde citesc posturile tale nu prea vad sfaturi practice, mai mult despre ortografie si corectii de tot felu'
d-aia e forumu' asta de atatia ani, pt ca ajuta pe toti nestiutorii, nelamuritii, curiosii, pasionatii si experimentatii in ale apelor din casa
daca vrei sa stringi stelute la avatar vorbim cu adminii si poate se rezolva
si chestii "vezi google" le stie si mielu
aici e vorba de o comunitate unde nu ne tine nimeni cu forta, deci...
daca vrei sa ajuti, bine, daca nu de ce tre' sa-i timorezi pe cei mici criticandu-i
sau dorm moderatorii de nu sterg posturile care nu corespund din pct d ved ortografic, ortoepic si de punctuatie
n-are rost sa incepem o polemica pe tema asta, deci...pa

Rabdarea noastra va realiza mai mult decat forta noastra!
[Email] [WWW]
Gabi
Member
[Avatar]

Joined: 13/12/2001 02:00:00
Messages: 285
Location: Cluj-Napoca (Marasti)
IP:
Offline

am o pereche de ancistrus pe care-i astept sa se apuce de prostioare si sa inceapa sa depuna intr-un acvariu de 80
se simt foarte bine cu o lingurita de sare grunjoasa la 10L de apa, asa i-am crescut de la varsta de o saptamana cind mi-au fost donati de un vecin iar acum au cam 6 luni si au crescut frumos(cam 7cm)
intr-un bazin mai mic cu neoni mai am o pereche si sincer uneori(din cauza evaporarii sau a schimburilor de apa nici nu mai stiu exact ce concentratie de sare am)

Rabdarea noastra va realiza mai mult decat forta noastra!
[Email] [WWW]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline



Gabi wrote:d-aia e forumu' asta de atatia ani, pentru ca ajuta pe toti nestiutorii, nelamuritii, curiosii, pasionatii si experimentatii in ale apelor din casa

Si va mai fi inca multi ani.

Inchid pentru ca s-a lamurit problema initiala ....... si sa lasam admini si moderatorii sa corecteze iesirile in decor, greselile ortografice, de comportament sau de alta natura ....... nici n-aveti idee cit timp am pierdut azi pe forum cu treburi extra-acvaristice.

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Catfish
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com