[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
putin ajutor va rog  XML
Forum Index » Cumparari
Author Message
pustyu
Junior member

Joined: 27/01/2008 14:31:16
Messages: 8
Location: Bucuresti
IP:
Offline

salutare. sunt un acvaris mai vechi din Campina, momentan in Bucuresti si as vrea sa repopulez un acvariu cu niste pui de caras. Avand in vedere ca am inmultit pesti si i-am dat la magazine si pietze in Ploiesti, stiu ce inseamna sa cumperi de la un magazin. Va cer ajutorul pentru a putea contacta un acvarist reproducator de carasi(daca se poate cu domiciliul in Bucuresti) la care pot gasi niste nuante mai diversificate. Precizez ca am fost in Obor si aveau majoritatea carasilor adusi de afara, niste piticanii mici si indesate, colorate sa atraga ochiul si destul de batrane, sau niste pui cu "orez" la pachet sa fie supa gata am intrebat si eu daca nu adus produsi in Romania si mi s-a raspuns foarte sincer ca ii are de la un reproducator din Rmania care are ferma, etc... VRAJEALA.

P.S. as putea sa iau din Ploiesti dar speram sa gasesc niste nuante mai "placute ochiului" aici in Bucuresti. Va multumesc anticipat!

)\ ^^^\
) }CCC@>
)/ '"""U"
[Yahoo!]
viviparu'
Senior member

Joined: 31/08/2004 20:19:34
Messages: 1131
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Nu cred ca ai sa mai gasesti, cel putin prin Bucuresti. Dat fiind ca se aduc carasi de import la niste preturi destul de scazute crescatorii au renuntat la a mai face carasi. Practic n-ai cum sa concurezi cu importurile de carasi.

Cumpara carasi de import mai mari si incearca sa-i reproduci. Cam asta vad eu c-ar fi solutia, daca tii neaparat sa mai inmultesti carasi.

Oare unde vom gasi atatea intrebari pentru cate solutii avem?
[Email]
pustyu
Junior member

Joined: 27/01/2008 14:31:16
Messages: 8
Location: Bucuresti
IP:
Offline

multam frumos.. eu inca sper.. problema este urmatoarea... sunt adusi de afara cu niste boli specifice... (mi-am luat cand aparusera prima oara si mi-au rupt jumatate din matca de atunci) si nici nu vreau sa ma gandesc sa iau adusi de afara... mai bine fac scalari sau tetrazone...

)\ ^^^\
) }CCC@>
)/ '"""U"
[Yahoo!]
corleone
Junior member
[Avatar]

Joined: 17/11/2007 23:25:07
Messages: 85
Location: Targoviste
IP:
Offline

am eu de dat niste carasi. pentru detalii pe mess: alex_fota2002
pustyu
Junior member

Joined: 27/01/2008 14:31:16
Messages: 8
Location: Bucuresti
IP:
Offline

om bun, eu te-am adaugat, dar la tine scrie "targoviste" eu caut totusi un crescator mare din Bucuresti unde ma pot duce sa imi aleg niste carasi cu aceeasi nuanta.. adica acei carasi se doresc a fi pentru viitoarea matca.. o sa reiau inmultirile

)\ ^^^\
) }CCC@>
)/ '"""U"
[Yahoo!]
 
Forum Index » Cumparari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com