[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Curatenia de primavara  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
Lucian Jitaru
Membru de baza

Joined: 20/06/2010 13:06:44
Messages: 374
Location: Brasov
IP:
Offline

Salutare,

A venit vremea sa fac curatenia de primavara, si se scot la vanzare toate cele nefolositoare de prin casa.
O sa mai completez lista pe masura ce mai gasesc/testez ce nu-mi mai e de folos.
Preturile sunt negociabile in cazul cumpararii mai multor produse.
Pentru poze/filmari scrieti PM si dau pe whatsapp.
Fie se dau local (Brasov) fie doar prin FanCurier. Transportul platit de cumparator, in unele cazuri negociem daca se cumpara mai multe produse.

1) Skimmer Tunze 9004 - cumparat de nou de pe amazon.de, folosit vreun an, stare buna. Varianta fara controller. Vine insotit de magnetii standard de montaj.
2) Skimmer Tunze 9011 - cumparat sh de aici de pe forum, folosit in sump fara probleme. Are semne de uzura, cateva "fante" de plastic rupte/sparte, vine insotit de magnetul de montaj si o teava de IN.
3) Skimmer DoPhin PS2012 - cumparat sh de pe forum, isi face treaba dar trebuie curatat relativ des, este hang on si are ax cu perii. L-am folosit la un bazin pico.
4) Lampa Mars Aqua 165w - luata sh in urma unui schimb, toate ledurile ok, folosita de mine vreo 6 luni. Are o modificare, se alimenteaza cu un singur cablu pentru ambele canale, dimmare manuala.
5) 2x Lampa Lumini Aqua Pixie 30 - folosite aprox 1 an, functioneaza ca in prima zi, telecomanda si 4 canale. Se pot monta exclusiv pe acvarii fara intarituri . Detalii aici
6) Lampa Lumini Aqua Asta 20 - nefolosita, am incercat montarea ei in diverse situatii (de unde si urmele de montaj). Se poate monta exclusiv pe acvariile cu intarituri.

Preturi:
1) 300 lei
2) 400 lei
3) 100 lei
4) 300 lei
5) 170 lei/bucata
6) 100 lei

This message was edited 3 times. Last update was at 14/04/2021 11:48:42

[Yahoo!]
Lucian Jitaru
Membru de baza

Joined: 20/06/2010 13:06:44
Messages: 374
Location: Brasov
IP:
Offline

Update:

6) Lampa Lumini Aqua Asta 20 - nefolosita, am incercat montarea ei in diverse situatii (de unde si urmele de montaj). Se poate monta exclusiv pe acvariile cu intarituri.

Vanduta colegului soare_geo. S-o stapanesti sanatos si sa-ti fie de folos!

5) 2x Lampa Lumini Aqua Pixie 30 - folosite aprox 1 an, functioneaza ca in prima zi, telecomanda si 4 canale. Se pot monta exclusiv pe acvarii fara intarituri . Detalii aici

Se vand doar la pachet, am gasit o singura telecomanda pentru ele. Pot fi controlate exclusiv prin telecomanda, deci nu le pot separa.

Restul sunt disponibile.
[Yahoo!]
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Salutare!, ai pm.

My nano reef



[Email]
alin0090
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/12/2020 22:08:18
Messages: 9
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salutari, ai PM. Merci
Lucian Jitaru
Membru de baza

Joined: 20/06/2010 13:06:44
Messages: 374
Location: Brasov
IP:
Offline

Am rapsuns lui Blue14.
alin0090 de la tine n-am primit nimic.
Am mai avut un PM, nu stiu de la cine ca am dat din greseala delete ca eram pe telefon. Mai trimite odata te rog.
Produsele sunt disponibile in continuare. Raspund mai greu pe forum deoarece am o perioada aglomerata acum.
[Yahoo!]
Lucian Jitaru
Membru de baza

Joined: 20/06/2010 13:06:44
Messages: 374
Location: Brasov
IP:
Offline

Update:

Tunze 9011 si lampa MA au ajuns la blue14. Sa le stapanesti sanatos si fara incidente!

Disponibile cele de mai jos:

1) Skimmer Tunze 9004 - cumparat de nou de pe amazon.de, folosit vreun an, stare buna. Varianta fara controller. Vine insotit de magnetii standard de montaj.
3) Skimmer DoPhin PS2012 - cumparat sh de pe forum, isi face treaba dar trebuie curatat relativ des, este hang on si are ax cu perii. L-am folosit la un bazin pico.
5) 2x Lampa Lumini Aqua Pixie 30 - folosite aprox 1 an, functioneaza ca in prima zi, telecomanda si 4 canale. Se pot monta exclusiv pe acvarii fara intarituri . Detalii aici

Preturi:
1) 300 lei
3) 100 lei
5) 300 lei/pachet
[Yahoo!]
Lucian Jitaru
Membru de baza

Joined: 20/06/2010 13:06:44
Messages: 374
Location: Brasov
IP:
Offline

Update:

Tunze 9004 rezervat pentru colegul gsv, maine pleaca spre el.
Skimmer-ul ramas si cu lampile se scot momentan de la vanzare (posibil sa le vrea un prieten si nu vreau sa incurc pe nimeni).
Se poate inchide, multumesc de gazduire

[Yahoo!]
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com